stuitte op een soort bladerbol - een bol bekleed met grote, oude bladeren. Het was al snel duide lijk, dat we met een egel-in-win- terslaap te maken hadden... Zoon Bob hield het verstoorde beest in de hand. Er zat weinig beweging in. Maar ja, wat wil je. De egel wilde rustig doorpitten. Wat nu te doen? Kon dit nog goed komen? Zou de egel deze verstoring nog over leven? Ik besloot deze interruptie zo goed mogelijk te vereffenen. Dit door onze gast diep in een verse, nieuwe composthoop te parke ren. Hij lag dan in een dik dek bed van droge, te composteren bladeren. Als het april was geworden zouden wij dan wel eens zien hoe het ermee stond. De tijd verstreek en het was inmiddels april geworden en inderdaad. Na voorzichtig graven in de nieuwe bergplaats: geen egel te bekennen. Vertrokken dus. We zijn er maar van uitge gaan dat stekelmans het heeft gered. Onze tuin was immers een relatief veilig milieu voor egels. We hebben dit "avontuur in de natuur" op een enkele dia vast gelegd. Lezers, voorzichtig dus met com- postbollen! Er kan leven, iets kwetsbaars in een bladerbol zit ten. Rob Jeltes Diverse waarnemingen: Jan Janssens schrijft: Op 12 sep tember zag ik bij krachtige wes tenwind, kracht 6 tot 8 in de Olieslagerspolder 2 volwassen bruine kiekendieven met 3 jon gen, 1 volwassen buizerd met 3 jongen en 2 torenvalken, alle maal tegelijk in de lucht. Langs het uitwateringskanaal ligt een dijkje pal op het westen, dus op de wind, waardoor de wind daar omhoog geblazen wordt. Het leek alsof de jongen aan het oefenen waren in de harde wind, terwijl de volwassen vogels toe zicht hielden en misschien was dat ook zo. Ik heb er zeker een half uur van staan te genieten. Af en toe ging er een jonge vogel even uitrusten op de grond en soms waren er wat schermut selingen tussen de buizerds en de torenvalken, maar ook met de kiekendieven als ze per ongeluk wat te dicht bij elkaar in de buurt kwamen. Andere waarnemingen: 02-09-2004: 1 kolibrivlinder, Schoneveld, Breskens (Jan Brinkmans) 10-09-2004: 1 distelvlinder, Kievittepolder (Marcel Capello) Eerste helft oktober 2004: 1 kolibrivlinder Groede (Huib van Iwaarden jr.) 10-08-2004: 7 zeehonden op de Hoge Platen (Jaap Poortvliet) 11-09-2004: 1 Eastern Rosella - een Australische soort- Kievittepolder (Marcel Capello) 18-09-2004: 1 Red Bishop, Groedse Duintjes (Marcel Capello). 01-08-2004: 1 oranje lucernevlinder, Nummer Een binnnendijks (Peter Meininger). Bijzondere waarneming: 9 juni 2004 zag mevrouw Bea Jeltes in de buurt van Scherpbier een Purperreiger. Purperreigers worden hier meest gezien als ze de telpost bij Breskens passeren. Alternatieve Duumpjesavond 11 juni "De Schelde Natuurlijk" De Zeeschelde in Vlaanderen en de Westerschelde in Nederland vormen samen een bij velen onbekend, maar uniek, grens overschrijdend estuarium. Je vindt in dit uitgestrekte getijden- gebied geulen, zandplaten, slik ken, en schorren. Er leven zee honden en bruinvissen en het gebied is van belang voor hon derdduizenden (trek)vogels. Gezamenlijke actie voor de Schelde De Schelde heeft naast belangrij ke functies voor wonen, industrie en scheepvaart dus ook bijzonde re, internationaal belangwekken de natuurwaarden. Dat willen we graag onder de aandacht bren gen en behouden. Zeven natuur- en milieuorganisaties uit Nederland en Vlaanderen voeren gezamenlijk campagne om de bijzondere natuur van de Schelde onder de aandacht te brengen. In het verlengde van deze acties willen we deze activiteiten com bineren, samen met Steltkluut, IVN etc. om een boot te charte ren waarmee onze leden op zaterdagavond 11 juni een stukje over de Westerschelde kunnen varen, terwijl er tegelijkertijd een ScheldeFilm vertoond kan wor den, iets verteld kan worden over lichthinder in het kader van de ZMF actie 'In het donker zie je meer', over de Westerschelde, over vogelrustplaatsen, over vis serij etc. En als je even behoefte hebt aan echte rust, geniet je op het bovendek van de ondergaande zon. Kortom: 'voor elck wat wils'. Inschepen zo rond 19.00 uur en rond middernacht terug in Terneuzen. De kosten zijn nog niet bekend, maar die schatten we zo tussen 5 a 10 Euro p.p.. Consumpties worden geregeld door de exploitant van de boot. Aan het definitieve programma wordt nog gewerkt, maar als u nu reeds weet mee te willen: Geef het door II! secretariaat@duumpje.nl 19 't duumpje 4/2004-2005

't Duumpje | 2004 | | pagina 19