van 2v4 de milieuhandhaving /3 6® teert nu ook doorgedrongen in de ambtelijke kaders. Nu nog afwachten wanneer ze ten gemeentehuize toegepast worden. Kappen of uitdunnen Ook aan het kapfront zijn er weer een aantal confrontaties geweest. Op een aantal plaatsen is weer fors gezaagd, soms nota bene door de gemeente zelf die weer lak heeft aan regels die men wel aan de particulier oplegt, maar zelf het goede voorbeeld geven, ho maar. Het betreft hier Aardenburg, langs het Kloosterpad, ten zui den van de begraafplaats (janu ari) en in februari gaat het om kappen langs de tuinen van woningen Oudestad die grenzen aan het speelpark waar ook de scouting is gevestigd Soms betitelt men de aanpak als 'uitdunnen'. Van uitdunnen is sprake als de stam op een hoogte vam 130 cm niet dikker is dan 15 cm. We hebben weinig hoop op een fatsoenlijke oplossing, dus er is aangifte gedaan bij de officier van justitie. Wordt vervolgd. Bietendam Het was al in december dat we bezwaar maakten tegen het kap pen van knotwilgen ten behoeve van aanleg van een bietendam onder de rook van Zuidzande. We stelden ons op het standpunt dat als een agrariër een bieten dam wilde, hij die dan maar op zijn eigen land moest aanleggen en niet op een mooie dijk. Tot onze verbazing werden we uitge nodigd ten gemeentehuize, want het betrof hier nota bene een bietendam voor een raadslid. We hebben schriftelijk laten weten dat ons bezwaar recht overeind bleef en zo'n gesprek geen toe gevoegde waarde zou hebben. In ieder geval niet voor ons. Nachtwerk Krabbekreek Sjaak Herman zag in het week end in de schemering vrachtwa gens grond rijden. Dan mag je er dus vanuit gaan dat er een lucht je aan zit. Naar bleek was men aan de Krabbekreek flink grond aan het opvoeren. We hebben direct de Begin 2002 is landelijk begonnen met een proces om de milieuhandhaving verder te professionalis eren. Er zijn afspraken gemaakt tussen het minis terie van VROM, het interprovinciaal overleg (IPO), de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en de Unie van Waterschappen (UvW) over het vergroten van de kwaliteit van de milieuhand having. een onafhankelijk extern bureau. In de derde laatste fase van het project hebben de handhi ingsorganisaties, waaronder ook deze van Hu Sluis en Terneuzen, bepaald hoe ze aan kwaliteitseisen kunnen voldoejv** De drie inmiddels De eerste fase Niet lang daarna heeft ook Verkeer Waterstaa] zich aangesloten bij het project met de Ins^c Verkeer Waterstaat en Rijkswaterst^if^C» Het project bestaat uit was het door alle Dar^Pgezamenlijk vaststellen van kwaliteitscri^»\vaaraan de handhaving op het gebied vartfriilieu en water minimaal moet vol doen. In de tweede fase hebben alle overheidsinstellin gen hun huidige uitvoeringskwaliteit van de milieuhandhaving geëvalueerd aan de hand van kwaliteitscriteria, waarna deze is geverifieerd door itaaLOjV V» bek gemeenten gemaakt. hebb; deze gezamenlijke aanpak niet tot f beloofde resultaat blijkt te leiden, kan de minist dwingende maatregelen treffen om de uitvor ingsstructuur te verbeteren. Deze versterking van de handhaving op milieug bied staat niet op zichzelf. Einddoel van c betrokken bestuurders is een soortgelijke verstel ing op het gebied van de totale fysieke omgevin dus inclusief terreinen als natuurbeheer, ruimtelijl ordening, bouw- en brandveiligheid. Meer informatie vindt u op http://www.lim-info.r (onder Professionalisering) piketdienst van de gemeente gebeld, maar aangezien het gemeentehuis op slot was, was men niet in staat kaarten te raadplegen om te controleren wat voor soort bestemming het gebied had waar opgevoerd werd. En er was ook enige twijfel of een andere afdeling geen toe stemming gegeven had voor de actie. Uiteindelijk kwam er toch een sleutel beschikbaar en dus ook de kaart. Het werk is stilge legd. Het is nu de vraag of de gemeen te de ruggegraat heeft alles in oude toestand te laten terug brengen. Daar hebben we in het verleden vele slechte ervaringen mee opgedaan. Ten aanzien van het optreden in het weekend waren we eigenlijk best te spreken over de mede werking die we kregen. Helaas vernemen we nu dat men een afdeling waar we verbetering zien, weer wil gaan opsplitsen. Onze zuiderburen In het grijze verleden had onze vereniging zo eens per jaar een overleg met de natuurverenigin- gen net over de grens. De reden van het verwateren van deze contacten is niet goed te traceren, maar het heeft er onge twijfeld mee te maken dat in België talloze kleinere natuurver- enigingen zijn opgegaan in het landelijk werkende Natuurpunt. Nieuwe, bij ons onbekende con tactpersonen etc. Gezien het feit dat er steeds meer grensoverschrijdende pro jecten als Sluis aan Zee op ons afkomen, leek het een goede zaak het overleg in ere te her stellen en woensdag 9 maart zaten we rond de tafel met ver tegenwoordigers van ZMF, Het Zeeuws Landschap, De Steltkluut, 't Duumpje en een tweetal verte genwoordigers van Natuurpunt: Patrick Demaeker en Luc van Rillaer. Onderwerpen die aan de orde kwamen waren Sluis aan Zee, ontwikkelingen rond het Zwin, waar Knoks groot-investeerder baron Lippens weer op het vin kentouw zit, mede door het samenkomen van natuurontwik keling in het kader van de Scheldeverdieping etc. Verder op de agenda de voorgenomen hoogbouw in Cadzand, het voortbestaan van de boomkikker aan beide zijden van de grens, de (soms vermeende) overlast van vossen en ganzen etc. Tijdens het gesprek bleek dat voor alle partijen nieuwe infor matie en inzichten te beluisteren vielen en het is dus zinnig dit overleg in de toekomst voort te zetten. 't duumpje 1/2005

't Duumpje | 2005 | | pagina 17