<e Vrijdag. Een uil zit in het ekster nest en de ander zit beneden. Er is een ekster bouwmateriaal aan het vervoeren naar een populier aan de andere kant van het erf. Gaan ze daar opnieuw begin nen? De eksters zijn verdwenen en een uil zit op het nest zo'n 9-10 meter hoog. De andere op een tak op ongeveer 1 meter boven de grond. De laatste dagen op een andere plek wat hoger. Of is dat de andere uil? Wisselen ze elkaar af op het nest? Gisteren zat de benedenuil in de zon. Voor hem op de grond was een konijn zich aan het opwar men en naast hem in een voor malige bietensilo, waar Anna een mini-moeras van heeft gemaakt, twee eenden. Een leuk gezicht. Er zullen nu wel eieren in het nest liggen. Elke ochtend kijken we vanuit de slaapkamer of we een staart uit het nest zien ste ken maar per dag wordt dat moeilijker te zien omdat de bomen groen worden. De ene uil zit al een dag of vier op dezelfde plek in een sering. Omdat de meningen over of er 19 't duumpje 1/2005 nu een van de uilen of de uilen afwisselend op het nest zitten verdeeld waren, heb ik de afge lopen week regelmatig een foto gemaakt en het lijkt dat toch niet steeds dezelfde uil is die beneden zit. Wordt vervolgd. Verssche Polder Van een lid uit het Truuzementse ontvingen we het verzoek wat nadere informatie te verschaffen over activiteiten die in dat gebied plaatsvinden. Door ruim te- en tijdgebrek zullen we hier op in een volgend nummer wat nader ingaan. Jubileum Vorige week ontvingen we via de mail een bericht vanuit Nijmegen van een van onze oude actieve- lingen (die overigens nog erg jeugdig is): 'Beste mensen, Mijn verjaardagskalender liegt niet: morgen bestaat het Duumpje (het 'oude' Duumpje niet meegerekend) 30 jaar. Felicitaties op z'n plaats voor het vele goede werk dat is (en wordt) verricht.' Groet, Alex de Meijer Faunapassage Hoenderweg eindeljk in orde Bij aanpassingen van hoofdwe gen in W.Z. Vlaanderen worden deze vanwege het dogma Duurzaam Veilig Verkeer voor zien van een of twee parallelwe gen, waardoor het voor "het kruipend ongedierte" levendbe- dreigend is om zulke wegen over te steken, afgezien van het feit, dat ze zulke kale "vijandige" asfaltvlakte Sowieso mijden, omdat dekking ontbreekt. Vanuit de natuurbescherming is er dan ook sterk op aangedron gen hiervoor oplossingen te ver zinnen; voor de verschillende situaties zijn er naar aanleiding hiervan een aantal oplossingen gevonden. Een van de oplossingen is het aanbrengen van brede richels in de duiker onder de provinciale weg Nieuwvliet-Groede bij de Hoenderweg, en om de beest - jes"te dwingen hiervan gebruik te maken, zijn tussen de ingan gen van de duiker en de weg gaasrasters aangebracht. Deze voorziening is ca. 3 jaar geleden aangebracht, maar omdat men er in de begroting geen rekening mee gehouden had (men had het eigenlijk ver geten, maar op ons aandringen werd het toch uitgevoerd), werd een goedkope oplossing verzon nen, nl. met planken die op het water drijven. Nu kon je op je klompen al aan voelen, dat dat niet lang goed zou gaan,; en jawel, na ruim 1 jaar dreven de planken meer onder dan boven water. Van onze kant is er toen herhaal delijk op gewezen en aangedron gen op een degelijke constructie, waarbij wij ook nog goedkope, maar deugdelijke suggesties gegeven hebben, maar het bleef allemal bij het oude. Totdat er eind maart j.l.een brief van de provincie in de bus viel met de mededeling, dat er een duurzame constructie, in de vorm van brede richels met opstaande kanten, op 4 april aangebracht zouden worden. Dus welgemoed en handenwrij vend toog ik 4 april naar de Hoenderweg, maar wat ik aan trof, geen enkele verandering! Dus maar weer een telefoontje naar de verantwoordelijke amb tenaar bij de provincie, Jeannet Vermue, maar aangezien ze er niet was, toen maar een meeltje gestuurd, waarop ik nog geen antwoord gekregen heb. Ik ga er van uit, dat ze er nu toch deze week aan beginnen! Natuurbeschermingswerk is een zaak van lange asem,en vooral je zegeningen tellen, want anders ga je nog doemdenken ook! Sjaak Herman, 10 april 2005.

't Duumpje | 2005 | | pagina 19