eerkoeten nog geen opstijgende warme luchtlagen en nu verspillen ze teveel energie om al vliegend te jagen. Plots komt er een aalscholver aangevlogen. Na de landing begint hij direct te vissen. En het duurt niet lang wanneer hij zijn eerste karper boven haalt. Op 500 meter is er aan de Vrouwkeshoekkreek, aan de andere kant van de streep, een slaapplaats van aalscholvers. Het maximale aantal slapende aal scholvers was tot nu toe een 160. Vogelkijkers van de Vogelwerk groep Noordoost Vlaanderen hebben reeds enkele ringen kun nen aflezen en één ervan is van Zweden gekomen om hier de winter door te brengen. Dagelijks komt ook wel de blau we reiger eens een kijkje nemen. Zo rond tien uur in de ochtend komt hij naar de zuidelijke oever aangevlogen. Waterhoi Begin maart is het de beurt aan de eenden en de grauwe ganzen. De wilde eenden en de grauwe ganzen zijn reeds op vrijersvoe ten en dit is duidelijk te merken. De mannetjes van de wilde een den zitten elkaar dikwijls achter na wanneer er eentje te dicht zijn wijfje is genaderd. Ook de grauwe ganzen zwem men nu fier rond met gestrekte hals en zijn duidelijk in een amoureuze stemming. Dit was een kort relaas van observaties tijdens de fotografie. Wilde eend Waargenomen vogels: buizerd, blauwe kiekendief, zwarte kraai, kauw, meerkoet, wilde eend, wintertaling, slobeend, kuifeend, waterral, grauwe gans, kleine zil verreiger, aalscholver, kievit, knobbelzwaan, waterhoen, slechtvalk. Ludo.goossensl @skynet.be 5 't duumpje 1/2005

't Duumpje | 2005 | | pagina 5