De Zeeuwsvlaamse schaapskudde Annemarie West Het kwam ons ter ore dat Annemarie met groot enthousiasme sprak over de laatste lammetjesdagen. We hebben haar direct voor ons blad gewonnen en hier leest u haar wedervaren. In het weekend van 26 en 27 februari en van 5 en 6 maart was het weer zover In de schuur langs de weg tussen Oostburg en Zuidzande werden voor de 6e keer de open lamme tjesdagen georganiseerd door de herders Jan Klomp, Lia Helmers en Marjolein van Viegen. Vooraf kon je in de krant al lezen dat het weer een feestelijk gebeuren zou worden. Net als vorig jaar hadden wij in het laatste weekend dat werd georganiseerd een logeetje en omdat hij het vorig jaar erg leuk vond, besloten we om die zon dag met zijn drieën in de auto te stappen. Het was al behoorlijk druk want vanaf halverwege de Bruggendijk zagen we de lange rij geparkeer de auto's al in de wegberm staan. Zodra we uit de auto stapten, zag de kleine Luuk direct de trac tor staan die voor de schuur geparkeerd stond, zijn middag kon al niet meer stuk, en de trac tor werd dan ook goed bekeken. Bij binnenkomst in de schuur werden we ontvangen door 300 schapen en meer dan 350 lamme tjes en niet te vergeten de hond die luisterde naar de naam Nele. Het is geen herdershond, maar het huishondje van één van de herders die het gewoon erg gezellig vindt om veel mensen te zien, en daarom mee mag naar de lammetjesdagen. In de schuur was het een gemekker van je welste. Het ene schaap blaatte nog gekker dan het andere. Luuk moest even wennen aan al dat gemekker en de vele mensen die met fiets, auto of te voet naar de schuur waren gekomen. Maar zodra hij de lammetjes in het oog kreeg, rende hij er naar toe om ze uitgebreid te aaien. De meeste lammetjes vonden dit blijkbaar erg fijn, want ze bleven gewoon liggen. Sommige draai den zelfs hun kopje nog wat bij. Lammetjes waren er in alle maten en kleuren. Sommige lagen lekker tegen elkaar, andere sprongen vanaf de voederbak boven op hun moeder en weer andere vonden al die drukte iets minder leuk en verstopten zich onder de voederbakken. Om het allemaal nog feestelijker te maken was er thee, koffie en beschuit met muisjes verkrijgbaar. Ook kon je een lammetje adopte ren en zo te zien aan de rij die voor het kraampje stond, werd dit door de meeste mensen wel gedaan. Het hoogtepunt van de dag was voor kinderen het vasthouden van een lammetje. In het midden van de schuur was hiervoor een speciaal stoeltje neergezet zodat de kinderen goed konden zitten als ze een lammetje op schoot kregen. Na nog een paar laatste aaitjes te hebben uitgedeeld en te hebben gezwaaid naar alle schapen, lam metjes en natuurlijk de hond zijn we weer richting huis vertrokken Ik denk dat het voor alle bezoe kers weer erg leuk was om de lammetjes te bezoeken en dat ook de schapen met hun kroost hebben genoten van al die belangstelling. Tot volgend jaar! I 10 't duumpje 1/2005

't Duumpje | 2005 | | pagina 10