Een nieuwe stulp voor Groese geiten Jaap de H„ist(,r 't Duumpje heeft al sinds een tien tal jaren het beheer over de Groese Duintjes, maar met het vinden van de juiste viervoeter om overtollige begroeiing op te peuzelen wil het maar niet lukken. En dan hebben we het nog niet gehad over het onder komen ervan. Enkele jaren geleden zijn we dan ook overgegaan tot een vrij onorthodoxe diersoort: geiten. Cor van 't Westeinde heeft een tiental exemplaren aangeschaft en deze alleseters doen wat van hen verwacht werd. Om het gebied open te houden, wordt vee ingeschaard. Meest voor de hand liggend zijn dan schapen. Helaas bleek na enige jaren dat de schapen zich aan allerlei zaken tegoed deden, maar dat het struikgewas toch steeds verder oprukte. Naderhand werd het gebied jaren beheerd door koeien, die het gehele gebied doorstruinden en niet alleen de gebaande wegen. Dat bood enige vooruit gang, maar afdoende was het eigenlijk niet. Alleen hebben geiten enige vorm van onderdak nodig. Ze kunnen niet zonder een plekje waar ze kunnen schuilen en droge voeten houden. Wat ligt er meer voor de hand dan, aanpalend aan een recre atiegebied, verscholen een oud caravannetje te stallen, waar de dieren even op adem kunnen komen. Toch kwam er tegen dit pragma tisme steeds meer weerstand bin nen de vereniging. Een caravan in natuurgebied, dat kon echt niet. En dan nog zo wit ook. De penningmeester, ook niet echt streng in de leer, stelde nog voor een blik groene verf aan te schaf fen, maar dat kon dus niet door de beugel. Goede raad was duur totdat iemand op het idee kwam enige oude huisvesting van onze oos terburen te renoveren. Bij de dijkverzwaring waren enkele bunkers helemaal onder- geschoffeld. Tijd om van een van deze bunkers de oude ingang op te sporen op een oude kaart, en deze vrij te maken. De groene baretten van onze knotwerk- groep werden ingezet en gehol pen door een minikraantje wer den de ingangen vrijgemaakt. Dat is nu al weer enkele maan den geleden, maar de geiten zijn nogal eenkennig en begrijpen blijkbaar de spreuk 'als er een schaap over de dam is,niet echt. De vogelaars die De Groese Duintjes inventariseren kijken af en toe in het gerenoveerde onderkomen, maar er werd zo te zien niet echt gebruikgemaakt van de nieuwe voorziening. Men opperde wat sfeerverlichting aan te brengen, maar dan moet er weer een windmolentje geplaatst voor de benodigde stroom. Ook niet goed. Totdat iemand op het lumineuze idee kwam de gang ook aan de andere kant wat op te graven, waardoor ook daar het daglicht kan toetreden. Naar het schijnt wordt het onder komen nu wat meer gebruikt. 74 't duumpje 2/2005

't Duumpje | 2005 | | pagina 14