1 n d a 't Braakman in het licht Zondag 25 september Plaats: Parkeerplaats Braakman Noord Tijd: 10.30 uur Info: Staatbosbeheer Angellque van der Veeken Tel. 0031 6 22 45 27 U krijgt uitleg over de nieuwe natuur in De Braakman. In een artikel in een vorig blad las u er meer over. Zaterdag 1 oktober Euro Birdwatch Tijd: vanaf 9.00 uur Plaats: telpost Breskens. Vorig jaar werden er op deze dag door 110 Nederlandse vogelwerk groepen 521072 vogels geteld, verdeeld over 209 soorten. Maak het ook eens mee. De plaats van handeling is NIET, zoals vorig jaar de dijk aan het Zwin, maar ditmaal telpost Nieuwesluis. In het voorjaar trekt alles ruwweg naar het noorden, en zo rond oktober keren een hoop vogels terug naar hun over- winteringsgebieden. Gedurende deze dag zijn er leden van de Vogelwerkgroep aanwezig om u nader te informe ren over hun hobby. N.B. in de excursiebrochure staat abusievelijk 8 oktober vermeld Braakballen pluizen Vorig jaar heeft een klein groep je zich onder leiding van Luciën Boerjan in het winterseizoen tweewekelijks bezig gehouden met het pluizen van braakballen. Het klinkt voor een buitenstaan der 'wat eng' maar uit zo'n braakbal kan een hoop informa tie gehaald worden over het voedsel van roofvogels, de ver spreiding van prooidieren etc. Wilt u eens zien wat het pluizen van braakballen precies inhoudt, neem contact op met Luciën. Tel. 0117 - 45 36 78. Men begint begin oktober en definitieve pluisdata zijn nog niet vastgesteld. Geplozen wordt in het clubgebouw aan de Philipsweg. Zaterdagavond 28 oktober Landelijke nacht v.d. duisternis Tijd en plaats volgen. Organisatie: Stichting Natuur en Milieu i.s.m. Zeeuwse Milieu Federatie, NBV De Steltkluut en 't Duumpje. Contact: ZMF: 0113-230075 www.laathetdonkerdonker.nl Waar vindt u nog echte donkere plekken in een geïndustrialiseerd en dichtbevolkt land als Nederland? Bijna nergens meer. De duisternis wordt bedreigd door oprukkende verlichting van kassen, reclameborden, lampen bij sportvelden etc. En donkere nachten zijn belang rijk zijn voor welzijn van mens en natuur. Vanaf dit jaar gaan we landelijk en plaatselijk de strijd aan met lichthinder, en deze nacht is uit geroepen tot eerste landelijke nacht van de duisternis. Zaterdag 5 november Landelijke Natuurwerkdag Organisatie: knotwerkgroep Info: Gerard van Daele Tel. 0117 - 301835 email: gvdaele@zeelandnet.nl Dit jaar houdt men voor de vijfde keer de Natuurwerkdag. Op meer dan 230 mooie plekken in heel Nederland gaan er duizen den mensen tegelijk aan de slag. Onder professionele begeleiding kunt u struiken snoeien, wilgen knotten, etc. Het programma van onze knot werkgroep is in wording. Nadere informatie volgt. Zondag 6 november JEUGD vanaf 7 jaar Braakmanbos Noord Aanvang: 14.00 uur Ophalen: 16.00 uur Verzamelen: eerste bos Braakmanweg N 61. Organisatie: De Visdiefjes Info: Petrus van 't Westeinde Tel. 0117-38 32 56. eMail: excursies@duumpje.nl Meenemen: warme kleding, laar zen, iets te eten en te drinken, en liefst een verrekijker. De boswachter zal ons gidsen door het herfstige bos met veel vogels en paddestoelen. We zullen op zoek gaan naar boomvruchten, mooie bladeren, heksenbezems, heksenkringen en uilenballen. Met wat geluk zien we ook het ijsvogeltje en de zilverreiger. Vrijdagavond 9 december Duumpjes dia- en fotoavond Tijd: 19.30 uur. Plaats: clubgebouw Info: Han Risseeuw Tel. 0117-45 26 50 of secretariaat@duumpje.nl Gelieve aan te melden i.v.m. de beperkte ruimte in ons clubge bouw. Het kan nodig zijn naar een andere locatie uit te wijken. Het ligt in de bedoeling in 2006 onze blik eens niet naar het zui den te richten, maar naar het noorden te wenden, en met de bus Plan Tureluur te gaan bekij ken. Een Tureluur-deskundige geeft u vast een beeld van wat u te wachten staat als u intekent voor deze excursie in mei 2006. Inlichtingen excursies Jeugd: Petrus van 't Westeinde Email: p_westeinde@hetnet.nl Tel. (0117) 38 32 56 Voor alle jeugdexcursies is aan melding noodzakelijk Algemeen: Frans Baaijens, (0115) 40 25 03 email: excursies@duumpje.nl Inlichtingen natuur beheer Gerard van Daele: 0117 - 301835 email: gvdaele@zeeiandnet.nl Verder kunt u zich voor de meest recente meldingen wenden tot onze webstek: www.duumpje.nl Als u uw vragen per email wil stellen, kunt u uw mailtje richten tot info@duumpje.nl

't Duumpje | 2005 | | pagina 24