*r Cursusverslag Sandra de Nooijer Recent hielden we weer een vogel cursus. De cursus was niet zo druk bezocht als andere jaren, maar bestuurslid en cursusleider Eric Blaakman heeft de groep van 15 cursisten plezierig en zeer effectief kunnen doceren, hierbij geholpen door Jaap Poortvliet. Een cursiste doet verslag. Typerende vliegbeelden van roofvogels Vroeg in het voorjaar is altijd een leuke tijd om roofvogels te gaan kijken. De meeste roofvogels zijn dan al druk bezig met het maken van nesten en het aangeven van het territorium, zeg maar hun jachtgebied. Onder leiding van Eric Blaakman en Jaap Poortvliet trokken 13 mensen door de pol der tussen Oostburg, Sint-Kruis en Aardenburg op zoek naar roofvogels. En die vonden ze! Sandra de Nooijer uit Breskens was de jongste deelneemster en maakte dit leuke verslag. Om 10 uur kwamen we aan bij de schuur van het Zeeuwse land schap. We hadden een mooi uitzicht over het Grote Gat. En als een leuke verrassing zat er een lepelaar in. En we hebben over het riet kie kendieven gezien. Want voor wie het nog niet weet, kiekendieven nestelen zich in het riet. Tussen Oostburg en st-Kruis zijn we gestopt en toen zagen we een buizerd en een torenvalk. De torenvalk broedt in een kas, en de buizerd pikt een nest van een andere vogel in een boom en vermaakt het nest. Toen een meneer veel verteld had gingen we weer verder. Onderweg kwamen we een rood- borsttapuit tegen. Ik moest even zoeken met de verrekijker voor ik hem zag zit ten. Aangekomen bij de laatste plek, de Valeiskreek vertelde de meneer veel over sperwers en uilen. Daar vlogen ook kieken dieven boven het riet. We hebben geen sperwers gezien, die jagen snel. De bui zerd en de torenvalk blijven boven het land cirkelen als ze jagen. Toen zijn we terug gegaan. Op de terugweg zagen we nog een veldleeuwerik. Ik vond het heel erg leuk en ik kan andere mensen aanraden als het weer is om mee te gaan. Sandra de Nooijer. Hier hoeven we niets meer aan toe te voegen: het was een leuke excursie met veel Torenvalken, Kiekendieven en Buizerds waarbij een amateur-fotograaf ook goed aan zijn trekken kwam. Jaap Poortvliet vertelde er van alles bij over nesten, legsels, gedrag van de roofvogels en nog veel meer. Het enige wat die ochtend niet paraat was, was een plaatje van de vliegbeelden van de roofvo gels in de vlucht. Dat treft u hier in dit artikel aan. Eric Blaakman VALKEN KIEKENDIEVEN Lange vleugels; lange staart vleugels; smalle staart HAVIKEN BUIZERDEN Brede vleugels; brede afgeronde staart afgeronde igels; lange staart 12 't duumpje 2/2005

't Duumpje | 2005 | | pagina 12