*e Van de bestuurs- /planologietafel Met een kluit in het riet Citaat: Naar aanleiding van een door de Natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje ingediende klacht, d.d. 6 april 2005, over het afbranden van een rietkraag in een ALN bestemd gebied, kadastraal bekend sectie M, nummer 629, welke is gelegen aan een uitlo per van het Lapscheurse gat, kun nen wij u als volgt berichten. Uit onderzoek is ons gebleken dat niet is aan te geven dat hier opzet in het spel is. De eigenaar van het perceel, waarmee een gesprek is gevoerd, was op de hoogte van de rietbrand en heeft zelfs samen met een medewerker de brand proberen te blussen om zijn afrasteringspalen van zijn weiland, die door het vuur dreig den te worden aangetast, te spa ren. Mogelijke redenen van de riet brand is vonkoverslag van land bouwmachines tijdens het bewerken van het weiland, welke wel erg dicht is gelegen naast de rietkraag. Wij hopen u hiermee voorlopig voldoende te hebben geïnfor meerd en beschouwen hiermee uw klacht als afgedaan. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de Afdeling Juridische Zaken Handhaving, telefoonnummer 0117 - 475574. Groede Podium (ofwel Hertenkamp) In het vorige Duumpje las u dat het rapport van Jan Piet Bekker nogal duidelijk was over de min der gunstige toekomstverwach tingen van de vleermuizen. Welnu. Gemeente Sluis verzocht ons om met een aantal Duumpjes ten gemeentehuize te verschij nen teneinde gerezen problemen door te spreken. De afspraak werd op verzoek van de gemeen te diverse malen verzet, maar uit eindelijk zaten we dan 30 juni in een spreekkamer met een 5-tal gemeentelijke vertegenwoordi gers o.l.v. wethouder Kamphuis en een gelijk aantal Duumpjes- leden. Het gesprek ving aan met een voor de gemeente blijkbaar heikel punt: hoe lang duurt besluitvorming binnen 't Duumpje? We hadden goed nieuws: zowat ieder actief clublid heeft email en binnen een week is uitsluitsel mogelijk. Goed voor beeld doet goed volgen, dachten we. Een ander punt van zorg was de pers. Men stelde prijs op enige coördinatie. Wel lazen wij in de PZC dat wethouder Kamphuis garandeert dat er geen spa in de grond gaat, voordat alle proce dures netjes afgerond zijn. Het gesprek verliep in goede har monie, en zoals in dit soort situ aties meestal het geval is: ieder een doet wat water in de wijn, en de gemeente zou binnen hun tijdslijnen alles kunnen rondkrij- gen. Toegezegd werd dat de gemaak te afspraken op papier werden gezet in een gespreksverslag en dit zou tesamen met de (aange paste) tekeningen toegezonden worden. Als alles juist verwoord was, en we er dus op konden rekenen dat gemaakte afspraken nageko men zouden worden, en het voortbestaan van de vleermuis in het Hertenkamp niet in het geding zou komen, zou dat voor ons reden zijn in de gehele pro cedure verder geen bezwaar te maken. Het verslag van de gemeente rolde 20 juli onze mailbox bin nen. Zonder tekeningen, dus konden we alleen de tekst beoor delen en daar kon je eigenlijk alle kanten mee op. Gemeld dat we nog wachtten op de tekening, duurde het nog een week voor deze kwam, maar helaas: ook hier niet de gewenste duidelijkheid. Dus maar een brief in elkaar gedraaid, met de zaken die besproken waren, en nog steeds niet zwart op wit stonden. Naar aanleiding hiervan kregen we per mail 'een telefoonnotitie', niet van de gemeente Sluis, maar van een door hen ingehuurd pro jectbureau. Ondanks het feit dat we daar niets mee van doen heb ben, zijn opnieuw wat onvolko menheden geconstateerd en aan de gemeente medegedeeld. Verder hebben we niks meer ver nomen. Bij het redigeren van de laatste regels van deze uitgaaf lazen we in de PZC een bijdrage van redac teur Raymond de Frel dat ons bezwaar niet gehonoreerd werd. We hebben op de webstek van de gemeente de raadsvoorstellen even doorgelezen en hieruit blijkt dat onze vereniging, ondanks gemaakte afspraken het bezwaar niet zal intrekken. Zou u een bezwaar intrekken op basis van een telefoonnotitie die bovendien niet van de gemeente zelf komt Wij niet (meer). Overigens bleek uit het stuk dat men nogal lichtvaardig denkt over een toets Flora- en Faunawet. Want daar moet men nog aan beginnen. Nachtwerk Krabbekreek(2) Ook hier zijn geen echte ontwik kelingen te melden. Hr. Kerckhaert heeft flink wat grond opgevoerd op een stuk land met natuurbestemming, zonder dat hiervoor vergunning was gevraagd. Hij heeft nu de gemeente het voorstel gedaan er een putje in te graven. Althans, dit voorstel bereikte ons via de gemeente. Over handhaving gesproken. Inmiddels hebben we geconsta teerd dat een bulldozer het wei land geëgaliseerd heeft. We heb ben dus een tweede klachtenfor mulier ingezonden. Die formulieren kunt ook u aan vragen bij de gemeente. Dat is 'om een vlotte afhandeling te bespoedigen'. Kan natuurlijk ook zijn dat men ze spaart om er het nieuwe gemeentehuis mee te behangen. We wachten nog op reactie. 16 't duumpje 2/2005

't Duumpje | 2005 | | pagina 16