Algemene Ledenvergadering Vrijdag 24 maart 2006 Dorpshuis, P.C. Boutensstraat 19 te Waterlandkerkje (tegenover Bistro In den Coninck) Aanvang 19.00 uur(! AGENDA 1 Opening door de voorzitter. 2 Verslag Algemene ledenvergadering 1 april 2005 te Biervliet. 3 Financieel verslag 2005, begroting 2006 door de penningmeester en verslag van de kascommissie. 4 Jaarverslag van de secretaris. 5 Verslag van de werkgroepen van 't Duumpje. 6 Bestuursverkiezing en afscheid Adrie Provoost. 7 Verkiezing nieuw lid kascommissie. 8 Rondvraag. PAUZE Voordracht door Hans van Hage over de natuurontwikkeling van de Passageule. Aanvang 20.30 uur. Alle bewoners van Waterlandkerkje en andere belanghebbenden van rondom de Passageule worden hiervoor uitgenodigd om hen op de hoogte te stellen van de toekomstige ontwikkelingen. Toelichting bij de agendapunten. Agendapunt 2: Verslag Algemene Ledenvergadering 1 april 2005 te Biervliet. a Opening - De voorzitter opent de vergadering en heet alle 28 leden hartelijk wel kom. - De secretaris heeft afmeldingen ont vangen van Marijke van 't Land, Martien van der Krabben en Sjaak Herman. Verder wordt er op gewe zen dat men zich kan inschrijven voor de rondvaartboot over de Schelde op 11 juni. b Verslag ledenvergadering 26 maart 2004 te Breskens - Hans van Kuijk merkt op dat hij niet aanwezig was op de vorige verga dering en dat zijn naam bij de vlin derwerkgroep vervangen moet wor den door Anna Almekinders. c Financieel verslag, begroting en verslag van de kascommissie - Mede door incidentele inkomsten ziet het financieel jaarverslag er rooskleurig uit. Elly Spaan zegt namens de kascommissie dat de boekhouding prima gedaan is. d Jaarverslag secretaris De secretaris is blij met de plano briefschrijver, Piet Jansen. Piet is lid van de planowerkgroep en als zoda nig bekend met het hoe en waarom van de brieven aan de gemeente, de provincie en de griffie. e Verslagen van de werkgroepen - Iedere woordvoerder krijgt in het kort gelegenheid enige zaken betreffende de eigen werkgroep te bespreken. - Bij de plano komt wat discussie op gang. De gemeente heeft nog steeds onvoldoende natuurbeleid ontwikkeld en is zeer slecht in het handhaven. - Elly Spaan merkt op dat het in Terneuzen tussen gemeente en Steltkluut beter gaat. - Het Zeeuws Landschap huldigt de filosofie van het open polderland schap, maar dat gaat volgens vele Duumpjes toch te ver. We missen de kleine landschapselementen in de vorm van bosjes, bomen, struiken en ook het uitdunnen dan wel kap pen van houtopstanden wordt niet gewaardeerd. Het argument dat hoge bomen een uitvalsbasis vor men voor kraaiachtigen die jonge weidevogels wegroven, is valide, maar toch vindt men dat hun aan pak teveel ten koste gaat van land schap en nestgelegenheid voor klei nere zangvogels. - Verder wil men een oeverzwaluw- wand in de streek. - De plano-werkgroep heeft dus nog veel werk te verzetten. Piet Jansen merkt op dat hij belangstellenden op zijn maillijst wil zetteh, dit vooral omdat behoud en bescherming van

't Duumpje | 2005 | | pagina 25