Agenda punt 3 Agendapunt 4 Agendapunt 5 het landschappelijk karakter een van de statutaire doelen van de vereni ging is. f Bestuursverkiezing Han Risseeuw is herkiesbaar als secretaris en wordt met applaus als zodanig herkozen. Hij merkt op dat een nieuwe secretaris over twee jaar met frisse ideeën welkom is. g Verkiezing lid kascommissie Elly Spaan blijft en Jacques van Gorp volgt de aftredende Constant van Waterschoot op. h Rondvraag Hans van Kuijk vraagt of we geld kunnen ontvangen van HZL voor de vlindertellingen in hun gebieden. Geadviseerd wordt om Chiel Jacobusse van HZL hierover te bena deren. - Theo Aernoudts stelt voor dat we leden gaan werven onder de instroom van ondernemers/vutters, gepensioneerden en naar Zeeuws Vlaanderen terugkerende pensiona- do's. Dit zou kunnen door hen een welkomstpakket op te sturen. i Afsluiting - Han deelt bedankjes uit aan vier scheidende coördinatoren voor hun inzet in de afgelopen jaren: Eric Marteijn - vogelwerkgroep, Eric Waals - zomerexcursies, Miriam van Heeringen en Joost Ruytenburg voor hun begeleiding van onze jeugd. j Diapresentatie door Gijs van Zonneveld, ZMF. - Na de pauze geeft Jos Kint van Staatsbosbeheer uitgebreid uitleg over de nieuwe inrichting van de Braakman. Zijn verhaal zal in verkor te vorm in het volgende nummer van 't Duumpje verschijnen. - Financieel verslag 2005 begroting 2006 en verslag kascom missie. Ter vergadering. - Jaarverslag van de secretaris. - 't Duumpje heeft weer een actief jaar achter de rug, maar het vinden van een voorzitter is weer niet gelukt. De jeugdactiviteiten lopen helaas ten einde wegens gebrek aan leiders. - We hadden 21 december overleg met onze Belgische Natuurvrienden o.a. over de ontwikkelingen in en om de Zwinpolders en hoe we een gezamenlijk natuurstandpunt kun nen innemen. Dat wordt een hele klus. - Ter voorbereiding van de tweejaar lijkse busexcursie is er op 9 decem ber een dia-avond geweest over het plan Tureluur. - Op cursusgebied hebben we een vogelgeluidencursus gehouden in de bebouwde kom van Oostburg en op de planning staat een bijspijker avond, samen met de gemeente over de Nieuwe Natuur beschermingswet plus Flora- Faunawet. - 't Duumpje overlegt met de gemeente over een Algemene Politie Verordening en dan met name over het onderdeel monu mentale bomen; welke bomen mogen beslist niet gekapt worden, en welke kunnen ingewisseld wor den tegen aanplant in de omgeving. - De tweejaarlijkse Duumpjesavond heeft een wat andere invulling gekend als gebruikelijk en op 11 juni hebben een aantal leden deze happening meegemaakt op de Rondvaartboot "Terneuzen" die een rondje Westerschelde voer, langs de Hoge Platen met uitleg van o.a. René Beijersbergen over de sterns. - In de voorzomer, zaterdag 7 mei, verleenden we rond het Groese strand medewerking aan de interna tionale "Low Tide Day". Het slechte weer leidde tot een beperkte opkomst maar toch hebben diverse campinggasten in de schaarse zon nige momenten met volle teugen genoten. - In juni verhuisde Adrie Provoost naar Walcheren en om die reden verlaat hij het bestuur. Eric Blaakman neemt het voorzitterschap tijdens bestuursvergaderingen over. Een echte voorzitter van 't Duumpje kunnen we nog steeds niet vinden. - 't Duumpje in de persoon van Eric Marteijn werkt mee aan het tot stand komen van een themanum mer over de Vogeltelpost te Breskens, welke uitgaaf begin 2006 het licht ziet en ieder lid toegezon den wordt. - Felicitaties worden ontvangen met het 30-jarig bestaan op 28 april 2005 van 't Duumpje, van Alex de Meijer, Eric Marteijn en Rob van Westrienen. Het 50-jarig bestaan zal waarschijnlijk uitbundig gevierd worden. Ook hiervoor is al een feli citatie binnen. - Op 7 februari wisselt het bestuur vrijblijvend van mening met de PvdA over onderwerpen als Sluis aan Zee, Hoogbouw Cadzand, de bouw van 1300 nieuwe woningen binnen de gemeente Sluis, het Nationaal Landschap, de juridische handha ving voor wat betreft overtredingen op het gebied van bomen kappen en milieu, over windmolens en tot slot Rondweg Aardenburg. - Jagers in Zeeuws-Vlaanderen willen het aantal vossen in kaart brengen door ze te tellen en 't Duumpje is' uitgenodigd mee te doen. Het grootste aantal getelde vossen is 65, waarvan 63 aan deze zijde van het kanaal. Latere tellingen komen veel lager uit. Verslagen van de werkgroepen Verslag knotwerkgroep 2005 Ook 2005 was voor de knotters weer een druk jaar. Zaterdag 8 januari start ten we in een hevige storm bij de familie Vermue aan de Veerhoekpolderweg 12. Dat was ons geluk, anders hadden we zeker de eerste keer al moeten afblazen. Aangezien de wind vanuit het Zuidwesten kwam, stonden we onder aan de dijk enigszins uit de wind. Ondanks het slechte weer presteerden we het om 3 grote en 8 halfwas wil gen te knotten en te verwerken tot 80 musters. Zaterdag 22 januari had den we, wat het weer aangaat, een totaal andere dag. Rustig weer met een aangenaam zonnetje, niet te warm en niet te koud. Dat was ook goed te merken, want met slechts 4 man, hebben we 12 halfwas wilgen geknot en zeker 70 musters gemaakt. De familie Vermue was dan ook zeer content. Het volgende adres, familie Sturm uit Waterlandkerkje, gaf ons ook weer veel plezier. Knotten langs de Blontrok en tussen de middag eten in een

't Duumpje | 2005 | | pagina 26