Irene, Eric (2x), Ron, Piet, Luc, Awie, Jan, Els, Dilia en Rein. Als Duumpje-lid ontvangt u in maart of april automa tisch de brochure 'natuurexcursies 2006' waarin weer alle excursies staan. Uiteraard staan ze ook in het verenigingsblad. Eric Blaakman Verslag vogelwerkgroep 2004 - De vogelwerkgroep bestaat uit zo'n twintig min of meer actieve leden, waarvan een tiental in 2005 zeven maal vergaderingen bezochten om zaken op elkaar af te stemmen. - Na het vertrek van Eric Marteijn vorig jaar heeft de vogelwerkgroep geen vaste voorzitter meer. Een vaste secretaris ontbrak al eerder. De taken van voorzitter en secretaris worden nu verdeeld over die leden die regelmatig de vergaderingen bezoeken. Dit is geen ideale situatie, maar, zolang zich geen kandidaten aandienen, de minst slechte. - Twee zeer actieve vogelwerkgroe- pleden hebben aangekondigd ermee te willen stoppen en een derde lid wil alleen nog beperkte taken op zich nemen. Daar staat tegenover dat twee leden actiever zijn geworden en een nieuw lid zich heeft aangemeld. Er is nog steeds grote behoefte aan aanwas van nieuwe (actieve) leden. Samenwerking - Samenwerking met andere werk groepen en participeren in landelijk onderzoek waren ook in 2005 belangrijk. We namen deel aan het ganzenoverleg Z.VI. en er werd gemeenschappelijk vergaderd met de Steltkluut. Deelname aan Het Zeeuws Vogelaarsoverleg werd dit jaar overgeslagen. - We namen deel aan de Zeeuwse Roofvogeldag, georganiseerd door de Werkgroep Roofvogels Nederland, afdeling Zeeland, met onder andere een roofvogelexcursie in Saeftinge. We nodigden de leden van de Steltkluut uit om eens naar de nieuwe gebieden in West Z.VI. te komen kijken en we waren aanwe zig met een delegatie op de Zeeuwse Vogelaarsdag, die dit jaar door de vogelwerkgroep van De Steltkluut werd georganiseerd. Verder bezochten we de eerste ver gadering voor een nieuw op te zet ten vogelwebsite voor de hele pro vincie: "Delta Birding", waaraan alle zes Zeeuwse vogelwerkgroepen zul len meewerken. Educatie - De vogelwerkgroep organiseerde een aantal activiteiten. In het voorjaar werd een vogelgelui dencursus voor beginners georgani seerd met een inleidende bijeen komst in het clubgebouw en drie excursies op locatie. Dit leverde drie nieuwe Duumpjesleden op, maar helaas (nog) geen tellers. Een ver volgcursus wordt erg op prijs gesteld. - Diverse excursies werden georgani seerd: de jaarlijkse ganzenexcursie bij Nummer Een met Anton Bun en Pieter Simpelaar, een roofvogelex cursie met Jaap Poortvliet en Eric Blaakman en een vogelexcursie in de Sophia met Eric Marteijn. De geplande steenuilexcursie met Bob Dierkx kon helaas niet door gaan. - Voor leden van de vogelwerkgroep was er ook een ganzenexcursie naar de Uitkerkse polders, waar zich jaar lijks o.a. duizenden Kleine Rietganzen ophouden. - Op 28 mei, Nationale Fietsdag, bemanden we samen met het Zeeuws Landschap een stand bij Nummer Een en op 1 oktober deden we mee aan de Euro Birdwatch. In Nederland telde men op die memorabele dag in 99 vogel- gebieden. 't Duumpje deed mee op de telpost. - Er werden in de winterperiode ook weer braakballen gepluisd en gede termineerd in het clubhuis. Beheer. - Het onderkomen van de geitjes in de Groedse Duintjes is nu voor elkaar en in de Sophiapolder werd, in samenwerking met het Zeeuwse Landschap, het eilandje gehooid. Tellingen - De telpost Breskens is een goede reclame voor het fenomeen vogel trek en dient daarmee het belang van bescherming van de trekroutes. De bemensing van de post tijdens de trek komt vooral voor rekening van de vwg Walcheren. - In 2004 en in 2005 hebben o.a. leden van de vogelwerkgroep als waarnemer meegewerkt aan een door de WildBeheersEenheden geï nitieerde vossentelling in Zeeuws- Vlaanderen. Of dit tot het beoogde resultaat heeft geleid mogen we betwijfelen omdat er vanaf 1 april 2006, weliswaar met beperkingen, opnieuw op de vos gejaagd mag worden. - De werkgroep deed mee aan tellin gen in de zomermaanden van broe dende overzomerende Grauwe Gans in Zeeuws Vlaanderen. In heel de streek werd het aantal succesvol le broedgevallen inclusief het aantal jongen per paar in kaart gebracht. Enkele maanden later werd een integrale telling verricht van de tota le overzomerende populatie. Vossen nemen ook dit jaar hun rol als beheerder serieus: regelmatig wor den ganzen de kop afgebeten. - In de winterperiode werden de maandelijkse gebiedsdekkende tel lingen voor ganzen en zwanen gehouden. - In januari werd tijdens deze telling deelgenomen aan de grote interna tionale waterwildtelling, waarbij het waterhoen ook in stedelijke gebie den werd meegeteld. - Dit jaar werd ook de Zomertortel geteld. Resultaten zullen nog vol gen. - In 2001 werden in heel West Zeeuws-Vlaanderen Steenuilen geïn ventariseerd. Tot de volgende gebiedsdekkende telling in 2007 worden jaarlijks op beperkte schaal deelgebiedjes met een geluidsinstal latie bezocht om de ontwikkelingen te volgen. - In een aantal belangrijke terreinen in onze streek werden dit jaar weer, op gestandariseerde wijze, broedvo- gels in kaart gebracht. In de erg vroege ochtenden werden B.M.P. (Broedvogel Monitoring Project)-tel- lingen verricht. De Kievittepolder, de St. Kruiskreek, het Bos van Erasmus, de Groese Duintjes, het Bos van Nummer Een, het nieuwe natuurge bied Sophiapolder-West en De Plate. - Dit jaar werden het Groote Gat van Oostburg en de Verdronken Zwarte Polder niet geteld en waren het Bosje van Nummer Een en de Sophiapolder nieuw getelde gebie den. - In samenwerking met het Waterschap werd ook een broedvo- gelinventarisatie uitgevoerd van de buitendijkse terreinen bij Nummer Een. - Onze streek is nog steeds een el dorado voor de Roodborsttapuit al

't Duumpje | 2005 | | pagina 29