is er sprake van een lichte afname. Vooral langs de kust zijn territoriums verdwenen. - De huiszwaluw ging de laatste 10 jaar erg hard achteruit. Na een afna me van 20% en 22% in 2001 en 2002 volgde in 2003 gelukkig een stabilisatie: ruim 500 paar werden geteld. In 2004 is er sprake van een toename: 695 paar. In 2005 was er opnieuw een toename tot zelfs 902 paar. - In 2003 werd de inventarisatie van broedende torenvalken opnieuw ter hand genomen. In 2004 werd dat uitgebreid met sperwer, buizerd en bruine kiekendief. In 2005 waren opvallend veel torenvalkkasten in gebruik genomen door kauwen. Een aantal kasten was gesneuveld en was aan vervanging toe. Er werden dankzij de financiële steun van de gidsen van de Verdronken Zwarte Polder zeven nieuwe kasten gebouwd en geplaatst ter vervan ging van slechte kasten en soms werd op een nieuwe locatie een kast geplaatst. Er werden door 20 mensen veldwaarnemingen van roofvogels doorgegeven en deze bij dragen waren meer dan welkom. Mede dankzij de vele waarnemin gen hebben we een beter beeld van het voorbije broedseizoen kunnen krijgen. We zullen hieraan in het verenigingsblad enige publicaties wijden. - In 2006 kunnen naast waarnemin gen van roofvogels ook waarnemin gen van baltsende en broedende volwassen uilen en uitvliegende jonge uilen worden doorgegeven aan deze werkgroep. Tenslotte, en niet onbelangrijk, mochten we twee nieuwe enthousiaste actieve leden begroeten bij de roofvogelwerk groep. Jan Janssens Verslag jeugdwerkgroep 2005 19 maart troenken knotten: Een stuk of 6 kinderen deden enthou siast mee. Ze mochten ook met de slee, getrokken door de paarden van Van Gorp, mee langs een prachtig mennetje. 8 mei poelen bekijken: Een 5-tal kinderen genoot van het waterleven in de putten van de Groese Duintjes. Ze zagen o.a. kamsa- lamanders. Die kinderen kwamen uit Eindhoven, Terneuzen en Maldegem. 11 september korvissen: We gooiden ons net ditmaal uit bij de Verklikker. Er waren 3 kinderen en weinig visjes. 6 november Braakmanbossen: Onder leiding van een enthousiaste boswachter maakten we een prachtige wandeling door deze schit terende natuur.' Gezien de minieme belangstelling dit jaar en het feit dat er slechts één lei der over is die alle activiteiten moet regelen is besloten in 2006 het orga niseren van evenementen even op te schorten. Met dank aan Mirjam van Heeringen, Joost Ruytenburg en Marco van Graefschepe, die allen als gevolg van te drukke werkzaamheden moesten stoppen. Petrus van 't Westeinde. Verslag planologiewerkgroep In ons blad heeft u de afgelopen tijd regelmatig kunnen lezen waarmee de planologiewerkgroep zich zoal bezig houdt. Een reden waardoor dit over zicht beknopt kan blijven. Wel gaan we even wat dieper in op de nieuwe werkwijze die de werkgroep zich eigen aan het maken is. De werkgroep ontleent veel steun aan het nieuw toegetreden planologielid Piet Jansen, die het tot zijn taak ziet de briefwisseling van en naar de diver se overheden, wat betreft bezwaar procedures etc. te stroomlijnen en te perfectioneren. De afgelopen decen nia vierde amateursme hoogtij, zowel bij de overheid als bij onze werk groep, maar naarmate overheden, en vooral de gemeente Sluis er prat op gaat een professionele organisatie te zijn, wordt ook de werkgroep gedwongen gestructureerder te werk te gaan. En dat gaat ook bij 't Duumpje niet zonder zuchten en steunen, leder lid van de planologiewerkgroep heeft zijn eigen specialisme, waarmee hij de ontwikkelingen binnen de streek volgt. En als het nodig is een bezwaar, zienswijze of mening in te dienen, stelt deze 'specialist' eventueel na ruggespraak gehouden te hebben met anderen, zijn tekst op, die per email naar 'de secretaris' gaat. De secretaris beziet het geheel, ontdoet dit waar nodig van te persoonlijke oprispingen, corrigeert stijl en spelling, en stuurt het zo opgestelde verzendrijpe con cept via mail naar alle planogie- en bestuursleden. En afhankelijk van de officiële termijn waarbinnen gerea geerd moet worden is er soms sprake van een 24-uurs of 48 uursregime. Dat wil zeggen dat als binnen deze termijn niet gereageerd wordt, de brief ongewijzigd de deur uit gaat. Het is duidelijk dat deze aanpak binnen de vereniging ook enige voe ten in de aarde had. Anderzijds: het is de enige manier om op een overzich telijke wijze de stortvloed aan ambte lijke procedures het hoofd te bieden. En dat geldt ook voor de maandelijkse vergaderingen. Tot voor kort kon ieder planologielid daar zijn ei leggen en bovendien over dat ei nog eens een boom opzetten. Dat leverde geen pro bleem op want het aantal onderwer pen, en dus het aantal eieren bleef binnen de perken. Desalniettemin werd soms tot in de vroege uurtjes doorvergaderd. Door enerzijds het grote aantal zaken dat de revue moet passeren en ander zijds het feit dat niet ieder planolid tot de categorie nachtbrakers behoort, werd het noodzakelijk ook in de ver gaderprocedure het mes te zetten. De onderwerpen die aan de orde moeten komen, worden nu tevoren ingediend, door het 'aanbrengend' lid voorbereid in de veronderstelling dat het aantal hamerstukken kan toenemen, waardoor meer tijd beschikbaar komt voor andere onderwerpen. Dit laatste aspect vergt nog enige gewenning bij leden die gewend zijn naar de verga dering te komen, een kilo papier uit de tas te halen, en ietwat veront waardigd zijn dat niet die hele kilo op die avond behandeld kan worden. Tot zover de vergaderdiscipline.

't Duumpje | 2005 | | pagina 30