y naarmate de openbare betekenis van de omgeving groter is. Ook de verdere tekst benadrukt dit nog eens. De Welstandsnota geeft hierbij op de gebiedsindelingskaart op bladzijde 112 nog eens expliciet aan, dat de Killedijk aangemerkt wordt als een bijzonder wel- standsgebied! Daarbij speelt bij zogenaamde linten als de Killedijk (hoofdstuk 9.3.1alge mene gebiedscriteria linten) de hoofdvorm van het gebouw een cruciale rol; deze dienen een enkelvormige plattegrond en kapvorm te hebben. Zowel de plattegrond als kap vorm van het bouwplan voldoen daar niet aan. Als je in ogenschouw neemt dat in de nabije toekomst wel meer van die huisjes aan de Killedijk aan enige renovatie toe zijn, zal er van het schilderachtige dijkje weinig overblijven. Gevoel onder de loep Een lid van onze vereniging, Monique Philipse - Bosman, heeft een twintigtal van haar op de natuur geïnspireerde gedichten gebundeld en in de handel gebracht. De bundel is verkrijg baar bij Boekhandel Basting te Oostburg. De revenuen stelt ze ter beschikking aan 't Duumpje. Op pag 20 treft u ook een gedicht van Monique aan. Onwetendheid Wachtend als een droge woestijn Wachtend op een regenbui Gevuld met kennis Om sluimerende wijsheid te laten ontspruiten Oude kerkhof Schoondijke Wederom hebben we een ziens wijze ingediend, want Sluis stemt erin toe dat een drietal 'dode' wilgen gekapt worden en wel op het oude kerkhof buiten Schoondijke. Ze staan in een weiland waar niemand het risico loopt een tak op het hoofd te krijgen, terwijl ons bekend is dat er in dit wei land jaarlijks een koppel steenui len broedt, mogelijk in één van deze bomen. Daarnaast zit in de bomen een aantal spechtengaten waaruit je de conclusie kan trek ken dat er mogelijk ook een broedgeval is van kleine bonte of groene specht en misschien nog andere holenbroeders. Er heeft dus blijkbaar nog geen Flora en Faunatoets plaatsgevon den, want dan had de gemeente dit ook kunnen weten. Verder moet nog een aanlegvergunning aangevraagd worden, want het weiland is aangemerkt als cul tuurmonument. En als klap op de vuurpijl: de bomen zijn helemaal niet dood. Het kan overigens ook zo zijn dat men klakkeloos een advies van DLG opgevolgd heeft en dus geconfronteerd wordt met het amateurisme van een andere ambtelijke dienst. Van je familie moet je het maar hebben. Meer asfalt Naast talloze andere zaken hou den we ons ook nog even bezig met enkele plannen om in het bos van Erasmus een mooi en rustig grintwegje door te trekken naar de Vierhonderpolderdijk. Op zich niks mis mee dat je als recreant langs een stukje mooie natuur en langs 'het veurènde' verder kunt, zoals op een kerke- pad, maar meestal laten plannen makers er dan weer een vracht asfalt aan te pas komen, waar door het landelijke karakter geheel verloren gaat. Het is toch niet altijd nodig dat ook de brandweer er doorheen kan. Zo'n ander verstild dijkje is Nolletjesdijk tussen Breskens en Groede. Hier staat al anderhalf jaar een bord dat het met enig grint verharde wegje opgeno men is in een landelijk fietsnet- werk. Ook een voorbode van de asfalteermachine Telpostboekje In het vorig duumpje was een artikel gewijd aan het telpost boekje dat u tegelijk met ons blad toegezonden kreeg. Van alle kanten zijn de samenstellers van het werkje met lof overgo ten, en we hopen dat ook u het met genoegen heeft gelezen. Ook voor de vereniging een goede zaak te kunnen terugzien op een project dat als 'geslaagd' kan worden betiteld. Voor hen die nog een exemplaar willen aanschaffen: Boekhandel Basting in Oostburg heeft ze voor u in voorraad tegen de prijs van E 7,00. 18 't duumpje 1 /'06

't Duumpje | 2006 | | pagina 18