den of soorten die hier het zwaartepunt van hun populatie hebben liggen. Bekende voor beelden daarvan zijn de Vlaamse peterselie, Kleinbloemige salie en Kustzegge. Soorten waarvoor we meteen een grote verantwoorde lijkheid voor hebben omdat ze alleen in ons land voorkomen. Hier verdwenen, is overal ver dwenen. Voor wie? De excursies die de Planten- werkgroep organiseert, staan open voor iedereen. Wij zijn geen club van mensenschuwe wetenschappers die vergroeid met hun loep als een stofzuiger door de vegetatie kruipen. Nee, wij zijn gewone, nieuwsgierige liefhebbers. En naarmate je lan ger van deze liefhebberij geniet, krijg je meer kennis. Om eraan te beginnen moetje maar aan één voorwaarde voldoen: je moet het leuk vinden om naar plantjes te kijken. En al doende leert men. Voor ons geldt; we leren terwijl we genieten! Meer informatie. www.FLORON.nl 7 Kustzegge Hieronder laten we even het jaarprogramma volgen. Do 18 mei: We bezoeken de enige wilde groeiplaats van Kleinbloemige salie in Nederland (en België) en wandelen door natuurgebied de Vossekaai met moeras, hooiland, dijken, grasland en jong bos. 19:30 uur, Vossekaai bij het meta len klaphekje ter hoogte van populierenbosje aan de westzijde van het vakantiepark Village Scaldia (felgekleurde huisjes) aan de weg onderlangs de zeedijk. Do 1 juni: Hooiland oost in de Groese Duintjes. Vochtig tot nat hooi land met diverse soorten zegges, Penningkruid, Zompvergeet-me- nietje en Pijptorkruid. 19:30 uur, Parkeerplaats café "de Groese Duintjes Do 15 juni: Twee kleine natuurgebiedjes 1 ha) met duinbos, grasland en kik kerput. O.a. Wit vetkruid, Kandelaartje, Grijskruid en Liggende klaver. De gebiedjes zijn in beheer bij het Zeeuwse Landschap. 19:30 uur, Cadzand-bad en wel de Parkeerplaats tegenover de Midgetgolf aan de oostkant. Do 29 juni: Strepen in KM-hok 021-364 (noordwestelijk van Eede). Zoveel mogelijk planten op de zand grond in de Biezen noteren die groeien binnen het KM-hok. We bekijken bermen, sloten, akkers en struweel. 19:30 uur, Kruispunt Sara Beitsweg Biezenstraat Do 6 juli: Het Vinkenest. Particulier natuurontwikkelings gebied dat 12 jaar geleden is aangelegd met droog en vochtig grasland en kreekarmen. O.a. diverse russen, Fraai duizendgul- denkruid en mogelijk ook Zomerbitterling. 19:30 uur, Het Vinkenest Beneden afrit langs Kanaalweg. In eerste bocht naar rechts (vanaf de Zwinbrug naar Retranchement en Cadzand-bad) ga je links de onverharde weg naar beneden achter struweel. Beneden is ingang gebied. Do 27 juli: Begraasd stukje schor in het Zwin. Schapen houden een deel van de vegetatie kort en creëren groeiplaatsen voor lage en kleine plantjes. Naast de bekende Lamsoor ook het zeldzame Engels gras die hier van profi teert. Verder nemen we een kijk je in de-hollestelle buitendijkse drinkplaats) die in 2005 een prachtige watervegetatie kende. 19:30 uur, Begin parkeerplaats langs camping "Zwinhoeve". Te bereiken door eerste afslag links te nemen na restaurant "de Witte Koksmuts". Verzamelen aan voet van de eerste duinop gang. Do 10 aug: Slenterend langs de stenen glooi ing op zoek naar typische rots kustbewoners als Zeevenkel en Zeekool. Verder is dit een bio toop waar je ook vreemde onver wachte planten kunt aantreffen. 19:30 uu. Zeedijk Hoogeweg- Hoofdplaat Verzamelen bij de Hoogeweg, het gehucht met tientallen voormalige arbeiders huisjes ongeveer 1,5 km westelijk van Hoofdplaat. Do 24 aug: Op zoek naar stadse planten in het "stedelijk" gebied van Groede. Horizontaal tussen de tegels het Harig vingergras of verticaal tussen de voegen van de kerk de Muurvaren en wat ons verder voor de voeten komt. 19:30 uur: Groede, Nederlands Hervormde kerk op de markt. Let op! Tussen do 29 juni en do 6 juli zit maar 1 week en tussen do 6 juli en do 27 juli zitten 3 weken! Voor het overige steeds om de twee weken. Half acht. 5 't duumpje 1/'06

't Duumpje | 2006 | | pagina 5