*r Het verwondert ons dat men afreist naar bananenrepublieken terwijl er in eigen provincie nog genoeg zendeiingenwerk verricht kan worden door een retourtje gemeente Sluis te nemen. Hierboven ziet dat men met oog luikende toestemming van gemeente Siuis doorwerkt aan totstandkoming van een nieuwe Efteling, maar dan in De Biezen. Een groot deel van de illegale bouwsels werd in het verleden door gemeente Sluis achteraf gelegaliseerd. En er ligt ook bij Kerckhaert in een Sluisse kreek nog 5000 kuub grond, ten aanzien waarvan momenteel volstrekte radiostilte heerst. Om maar eens enkele highlights te noemen. Groede Podium Bij het project Groede Podium is men inmiddels begonnen met de werkzaamheden. Gezien het feit dat enkele procedures nog steeds niet afgerond waren, en dus eigenlijk niet begonnen mocht worden, hebben we gemeente Sluis maar het voordeel van de twijfel gegeven, ook al was daar misschien weinig reden toe. Anders had de karwei over het seizoen heengetild moeten wor den. Piet Jansen en Sjaak Herman hebben dagen 'op de werf' rond gelopen om ervoor zorg te dra gen dat verantwoord gekapt werd, en dat tevens de gekapte bomen verwijderd werden zon der schade te doen aan omlig gende bomen. Dat betekent dus de gekapte boom ter plaatse 'ontmantelen' zodat je alleen kleine pakketjes moet vervoeren. Het is in veel gevallen makkelij ker zo'n gekapte boom er in zijn geheel uit te slepen, maar dan verniel je nog enkele andere bomen die eigenlijk hadden moeten blijven staan. Verder was afgesproken dat een vervangend waterbassin gereed moest zijn, voor de bestaande vij ver gedempt kon worden, zodat de vleermuizen niet zonder water zouden komen te zitten. Ook dat is allemaal volgens afspraak gebeurd. Momenteel 17 't duumpje V'06 ziet het er erg troosteloos uit, maar we hopen dat deze situatie maar van korte duur zal zijn. We houden u op de hoogte. Bomenverordening. En aantal mensen van Duumpje en Steltkluut hebben op verzoek van gemeente Sluis deelgenomen aan enkele ambtelijke bijeen komsten om een nieuwe bomen- verordenig op te zetten. De insteek van de nieuwe verorde ning zou moeten zijn op een ver antwoorde en tevens efficiënter manier omgaan met het bomen- bestand. Alle waardevolle bomen komen op een lijst en bij voorge nomen kap moeten een aantal procedures doorlopen, zoals ook nu het geval is. Met andere bomen, die dus niet minder waardevol, maar wel gemakkelijker vervangbaar zijn, kan op een simpeler wijze omgesprongen worden. Heikele punt van deze opzet is natuurlijk het samenstellen van 'de lijst'. Enkele weken geleden hebben we 'een lijst' ontvangen met een soort kaart en het verzoek er bin nen 6 weken op te reageren. Dat is natuurlijk wel erg kort. We herinneren ons nog het gesprek met o.a. met burgemeester Sala en wethouder Provoost. In dit gesprek is voor de genoemde oplossing gekozen. Dat is inmid dels bijna anderhalfjaar geleden. We zijn ervan uitgegaan dat de gemeente, gezien het tijdsver loop, niets afgeraffeld heeft, en er dus ook begrip voor dient te hebben dat onze vereniging niks afraffelt. Killedijk We maakten bezwaar tegen nieuwbouw aan de Retranchementse Killedijk. Aan het rond de wallen slingerende dijkje staan uitsluitend kleine dijkhuisjes, die er natuurlijk heel anders uitzien dan een moderne doorzonwoning. Anderzijds: zo'n moderne doorzonwoning zou afbreuk doen aan het cultuurhis torische element van deze oude dijk. Het stuit dan ook tegen de borst dat gemeente Sluis erin toestemt dat er wederom een woning zo uit de pas loopt met de naburige woninkjes en op deze wijze het voor Terhofstede zo kenmerkende beeld verstoort. Dat er binnen de oorspronkelijke nokhoogte van 4 meter weinig passends gebouwd kan worden, beseffen wij ook wel, maar tus sen 4 meter en 9 meter zit nogal wat verschil. Er zijn de laatste jaren aan de Killedijk nog wat zaken gebouwd met nokhoogtes van 6.60 en 7 meter waarover we niet bijster enthousiast zijn. Richtlijnen voor de beoordeling vinden we in de Welstandnota die ook bij Sluis aanwezig is. Maar ook hier zijn er blijkbaar zoveel nota's dat men de moeite niet neemt ze te lezen en nog minder ze na te volgen. Zo lezen we in Sluis' welstandnota, hoofd stuk 8, Algemene welstandscrite ria: Er moet een relatie bestaan tussen het bouwwerk en de omgevingeen positieve bijdrage aan de kwaliteit van de openbare ruimte is een vereiste. Daarbij worden er hogere eisen gesteld,

't Duumpje | 2006 | | pagina 17