<c en krassende roep horen. Dat krassende geluid wordt, dacht ik, in de Peterson Vogelgids aange duid als blèrend en nasaal. Hij zingt wel aardig, maar laat toch slechts een bescheiden liedje horen. Dat doet hij dan open en bloot, vanuit de top van een struik of boom, zonder angst voor kijkers. Je mag hem dan dicht naderen. Hij is dus eigenlijk heel erg tam. Een mooie gele genheid om hem eens goed te bekijken en te bewonderen! In het voorjaar krijgen wij nogal eens kleine groepjes groenlingen op bezoek. Dat resulteert dan nog wel eens in leuke waarne mingen. Onlangs nog vertoonde een mannetje agressief of macho-gedrag tegenover twee vrouwtjes. Hij zette zijn vleugels in een soort dreighouding, waar bij hij leek te blazen. Dit alles speelde zich af in de buurt van netjes met pinda's. Er waren ook andere klanten, vooral mezen, aanwezig. Ik hoop overigens de groene vink met zijn gele vlek- kenpatroon en zijn stevige snavel nog vaak te zien. Rob Jeltes Meer over asfalt In 't Duumpje 2005/1 was een artikeltje opgenomen over het in ere herstellen van een kerkepad onder de rook van Heille. Om de kennis even op te frissen: een kerkepad is een smal, niet of amper verhard paadje, meestal langs 'een veurènde' om te voet ter kerke te gaan. Voor de reno vatie van het pad was nota bene een bedrag van E 100.000,00 uit getrokken (naast nog een Europese subsidie). Omdat je dan toch denkt aan een hele stoet vrachtwagens asfalt hebben we op 2 mei 2005 een 'zienswijze' ingediend waarop we een ont vangstbevestiging gekregen heb ben. Het is ons bekend dat amb telijke molens niet zo snel wer ken, dus pas een jaar later, 11 mei om precies te zijn, hebben we eens geïnformeerd of er ook nog een antwoord kwam op onze brief. Op deze brief hebben we geen ontvangstbevestiging ontvangen, uit een individueel gesprek met een ambtenaar bleek de brief bekend, en deze week bleek de brief in het geheel NIET bekend te zijn. We hebben dus het geheel ten derde male verzonden, ditmaal ook aan de raad. Twee doolhoven Al diverse malen kaartten we het aan, maar volgens hoofd vergun ningen dhr. Wildeboer was daar in de Biezen alles dik in orde. Toch hadden we daar gerede twijfels over en we zijn recent weer eens op bezoek geweest bij dhr. Wildeboer: hij met één A- viertje en een blik van 'kom maar op' aan de ene kant en onze ver tegenwoordigers met hun uitge breide voorbereiding aan de andere kant. Gaandeweg bleek echter dat de doolhof van Het Krekeltje ook voor hr. Wildeboer één grote doolhof was. Hij moest wel 5 maal om steeds dikkere ordners en een afdoend ant woord bleef achterwege. Blijkbaar zijn er toch een fors aantal zaken waarmee gemeente Sluis wel wat erg luchthartig omgesprongen is. In ieder geval heeft de afpoeierpoging van hr. Wildeboer slechts geleid tot het blootleggen van nog meer ach terstallig huiswerk ten gemeente huize. We houden u op de hoog te. Rondweg Aardenburg Gemeente en provincie zijn er nog steeds mee bezig en in het proces is het noodzakelijk dat er een Flora- en Faunatoets uitge voerd wordt om de bedreigingen voor de boomkikker nader in beeld te brengen. Anderhalfjaar geleden verzocht gemeente Sluis instituut Alterra onderzoek uit te uitvoeren, maar toen gaandeweg het onderzoek bleek dat de resultaten de gemeente minder welgevallig zouden zijn, heeft men de zaak afgeblazen. Desondanks heeft Alterra het onderzoek in een keurig rapport het licht doen zien. (te downlo aden via www.alterra.nl. Rapport 603.) Een halfjaar geleden maakten we in dit blad melding van een provinciaal ambtenaar die in een oprisping via de krant liet mel den dat de boomkikker gered was: men zou de middenberm een twintig meter breder maken en klaar was kees. Waar doen die groene jongens nou zo moeilijk over. Inmiddels is de procedure verder gegaan en is een Flora en Faunatoets uitgevoerd, en het beoordelen hiervan gebeurt door een onderdeel van het ministerie van LNV in Dordrecht. Duumpjesleden Piet en Leo gin gen erheen voor de hoorzitting en de schellen vielen hen van de ogen. Het destijds door Alterra gemaakte rapport was daar onbekend, omdat gemeente en provincie het onvermeid hadden gelaten. Wél bleek er een nieuw rapport te zijn, eveneens van Alterra, maar dat was geheim. Democratische besluitvorming: an me hoela. Een geluk bij een ongeluk was dat de deskundige die het geheel moest beoorde len, evenmin over het 'geheime' rapport kon beschikken en dood leuk meedeelde dat hij zou oor delen op basis van het wel open bare rapport van 2004. Dat 'zag er dus beslikt uit' voor Gemeente en provincie, en ineens bleken ambtelijke molens razendsnel te kunnen werken: het nieuwste rapport is inmiddels bij ons bin nen. Op het moment dat dit blad ter perse gaat, zijn we het rapport nog aan het bestuderen, maar het komt erop neer dat de nieu we rondweg een forse barrière vormt voor de onderlinge ver bondenheid tussen verschillende populaties. Omdat Aardenburg nu al een geïsoleerde populatie kent, kan dit op termijn leiden tot het verdwijnen van deze pop ulatie, terwijl deze verzwakking 17 't duumpje 2!'06

't Duumpje | 2006 | | pagina 17