<e ook negatieve gevolgen kan heb ben voor de andere Zeeuwsvlaamse boomkikkers. Men gaat uitgebreid in op de compenserende maatregelen die voorgesteld worden door de overheid, maar ze worden als zwaar onvoldoende geken schetst. En om met de voorstan ders van de bredere middenberm de vloer aan te vegen heeft men slechts een halve regel nodig. We houden u op de hoogte. Positief Een mens moet niet altijd sombe ren, want er zijn ook positieve zaken te melden. Zo citeren we uit het huis aan huis verspreide informatieblad van de gemeente Sluis wethou der Roosendaal over wettelijke regels: 'Niet toepassen, door de vingers zien of gedogen is bestuurlijk slecht en kan leiden tot willekeur'. We gaan ervanuit dat die 5000 kuub grond die hr. Kerckhaert in de beschermde Krabbekreek gekieperd heeft op korte termijn verwijderd zullen worden. En we hebben nog wel wat hapklare brokken. ULV terrein Klakbaan Dit terrein wordt nu al een aan tal jaren gedoogd en gemeente Siuis wilde het geheel legaliseren met een definitieve vergunning die aanmerkelijk ruimer was dan tot nu toe het geval was. Alle reden voor de omwonenden zich te verenigen en een jurist in te schakelen, die direct voortva rend tewerkgegaan is. Zo bleek dat gemeente Sluis eigenlijk een aantal zaken compleet verward heeft. Men gedoogde op basis van een regeling in de wet die in het leven was geroepen om bijvoorbeeld een luchtballon toe stemming te geven op een festi viteit op te stijgen of te landen: dus een evenement van zeer korte duur. Het per jaar vergun nen van een ULV - terrein is dus iets geheel anders. Onkruid of vuulte van gras tot graan. (Dia)lezingen 9 december Onkruid of vuulte in de akkers. Door velen gevreesd en verguisd staan ze bloot aan grootschalige vervolging. En dat heeft zijn effect niet gemist. In de afgelo pen eeuw zijn als gevolg van de intensivering en modernisering van de landbouw een groot aan tal akker(on)kruiden uitgestor ven. Wie kent nog Dreps, Vlasdolik of Vlaswarkruid? Allemaal in de afgelopen 50 jaar verdwenen uit de akkers. Maar dat wil niet zeggen dat er heden ten dage geen onkruid meer is te vinden tussen de gewassen, inte gendeel. Onder de titel "Ongewenste schoonheid tussen de regels door" maken we aan de hand van dia's een tocht langs de soms verborgen pracht in de wereld van de akkerkruiden. Algemene en zeldzame éénja-rigen die de strijd aangaan met de gewassen. We trach-ten vanuit het oogpunt van de ongenode gast te verkla ren waarom sommigen het op dit moment zo moeilijk hebben. Het tweede deel van de avond wordt ingevuld door een zoon van Zeeuws-Vlaanderen die terug in de streek is, Walter de Milliano. Hij heeft zich tijdens zijn studie gespecialiseerd in plantenveredeling, en met deze kennis heeft hij overal in de wereld gewerkt en onderwijs gegeven. Momenteel is hij naast zijn werkzaamheden voor een bedrijf in Brabant tevens week- endboer bij Bakkersdam. Zijn bij drage aan de avond is getiteld 'Van gras tot graan'. De avond begint om 20.30 uur, de deur van ons clubgebouw is open vanaf 19.45 uur. Entree gra tis, koffie/thee inbegrepen. Hekwerk Sint Pietersdijk De meeste bunkers die herinne ren aan het verleden zijn inmid dels opgeruimd, maar sommigen vinden het nog steeds nodig hun eigendom af te bakenen met een hekwerk van over de 2 meter hoog. Van aanleg van een tank gracht is nog niets gebleken. Dit landschappelijke monstrum is door Gemeente Sluis wederom vergund, achteraf, en 't Duumpje heeft wederom een zienswijze ingediend. Inmiddels heeft de eigenaar een dure advocaat inge schakeld die een epistel van ruim 3 kantjes heeft samengesteld. Conclusie: we hadden het alle maal verkeerd begrepen. Naar het schijnt is het hekwerk niet bedoeld voor de eigenaar, maar juist om de andere bewoners van de streek te beschermen voor de paarden die g-i-g-a-n-t-i-s-c-h hoog kunnen springen. Géén asfalt, maar beton In een vorig duumpje meldden we een bord aan het begin van Nolletjesdijk dat Europa betrok ken was bij een kustfietspad der Lage landen. Tevens onze angst dat dit, zoals gewoonlijk in gemeente Sluis, gepaard zou gaan met nieuw asfalt. Het wordt nu beton. Er komt een uitkijksteiger van 6 x 2 meter om het landschap te kunnen aanschouwen. Verankerd op een betonnen voet tot 4,5 meter in het dijklichaam. Is het zo moeilijk te begrijpen dat iets ook mooier blijft als je er met je fikken afblijft Dat is meestal nog veel goedko per ook. 18 't duumpje 2/'06

't Duumpje | 2006 | | pagina 18