Redactie-perikelen U zult het wel hebben gemerkt, maar de verschijning van dit blad geschiedt minder regelmatig dan gewenst zou zijn. De onregelma tigheid komt niet zozeer voort uit gebrek aan kopij (ook al is meer kopij natuurlijk altijd wel kom) maar meer aan gebrek aan tijd bij Jaap de Hulster, waardoor voortgang belemmerd wordt. Binnen het bestuur is gezocht naar een oplossing en gevonden in het toetreden van een nieuw redactielid die de eerder genoemde voortrekkersrol zal overnemen. Ze zal zich te zijner tijd nader aan u voorstellen. Hiernaast wordt de 'redactiecom missie' die zo langzamerhand tot 1 persoon was teruggelopen, weer op de juiste sterkte gebracht waardoor taken beter verdeeld kunnen worden, en ons verenigingsorgaan weer met de regelmaat van de klok bij u op de mat zal komen te liggen. Excursie-brochure Samen met deze uitgaaf treft u weer een excursiebrochure aan, zoals u afgelopen jaren van ons gewend was, en waarin alle excursies opgenomen zijn die in seizoen 2007 zullen plaatsvinden, ongeacht welke organisatie ze organiseert. Het was weer een heel karwei, dat zo rond oktober aanvangt met het bijeenkomen van alle gidsen, die alle excursies van het afgelopen jaar evalueren en het nieuwe excursieprogramma voor het komende jaar vaststellen. De verschillende organisaties leiden hun programma's door naar Natuur Zo, het milieu-educatie ve centrum in Terneuzen, en zij zorgen er weer voor dat er een aantrekkelijk vormgegeven gids (door grafisch vormgever Kristiaan Daled uit Oostburg) bij u afgeleverd wordt. Hiernaast zijn de brochures verkrijgbaar bij VVV en aanverwante organisa ties. Groede Podium Gezien de beperkte resterende ruimte binnen dit Duumpje slechts een beperkte selectie uit planologische zaken. De werkzaamheden in wat voor heen als het Hertenkamp bekend stond, vorderen, maar naar het zich laat aanzien, is het aantal vleermuizen dramatisch gedaald. Door onze druk heeft gemeente Sluis een fors aantal maatregelen getroffen om het voortbestaan van de vleermuis te waarborgen, maar de door deskundigen aan bevolen maatregelen ten spijt is de vleermuisbevolking gedeci meerd. Op onderstaande foto van half maart is te zien dat het ruwe werk een eind op streek is, maar als we de kaalslag zo bezien is het niet zo verwonderlijk dat de huidige bewoners de benen genomen hebben. We proberen zicht te krijgen op wat er hier verkeerd gegaan is, want ook wij dachten dat er vol doende geregeld was. Rondweg Aardenburg Net als het voorgaande betreft het hier het voortbestaan van een 'rode lijst'-soort: de boom kikker. Het meest gerespecteerde onder zoeksinstituut van Nederland, Alterra, heeft in 2 rapporten aan gegeven te betwijfelen of de aanleg van de rondweg ook maar op enige wijze gecompen seerd zou kunnen worden. Zijn advies: op zeker spelen en de rondweg achterwege laten. De rondweg levert een nieuwe doorsnijding van het huidig gebied, waardoor een afgeschei den populatie ontstaat die te klein is om toekomst te hebben. Voor het geval tegen beter weten in toch een rondweg aan gelegd wordt, schetst men een landschappelijke inpassing om migratie en dus voortbestaan van de boomkikker te waarborgen, waarvan de provincie heeft laten weten die te duur te vinden. Normaliter zou je denken: einde verhaal, maar zo zit de politiek niet in elkaar. Eind vorig jaar werd een zogenaamde 'expert meeting' belegd om een goed kopere redding van de boomkik ker in elkaar te flansen. In eerste instantie wilden wij niet meewer ken aan zo'n schaamlap om de rondweg door onze strot te duwen, maar omdat bij een juri dische procedure afwezigheid in ons nadeel kan worden uitge legd, hebben enkele Duumpjes de bijeenkomst bijgewoond. Tijdens de happening bleek er onder de 'deskundigen' (de onderzoekers van Alterra waren niet aanwezig) dermate veel ver schil van inzicht, dat er op geen enkele wijze een oplossing in zicht kwam. Binnenkort staat een tweede expertmeeting op de rol. Als we echter de slecht uitpak kende adviezen van deskundigen bij Groede Podium in gedachten houden, is het te hopen dat dezelfde deskundigen ten aan zien van Rondweg Aardenburg enige bescheidenheid in acht nemen. En dat betekent: geen rondweg en daarmee basta. Forse kaalslag in Hertenkamp Groede 19 't duumpje 3/'07

't Duumpje | 2007 | | pagina 19