*r Korte en planologische berichten Typisch Thijs Na het overlijden van Thijs Kramer zijn overal teksten gepu bliceerd die eigenlijk allemaal leden aan hetzelfde euvel: ze schetsten een fragment van Thijs' leven en werk. Eric Marteijn en Leo D'Hoore, Thijs' vrienden van het eerste uur, wilden hem meer recht doen dan deze fragmentarische benadering en ze zochten een manier om de ontwikkeling van Thijs op een wat samenhangender wijze in beeld te brengen. Het is niet toe vallig dat hiermee ook een schets gegeven wordt van de ontwikke ling van onze vereniging vanaf oprichting, ruwweg 40 jaar gele den, tot heden. Het boek is chronologisch samen gesteld uit bijdragen van mensen die in deze veertig jaar met Thijs samengewerkt hebben, afgewis seld met verbindende teksten van journalist Rinus Anthonisse ter illustratie van de tijdsgeest. Jan Janssens van Drukkerij Durenkamp en Eric van Rootse- laar hebben ervoor gezorgd dat het geheel geworden is tot het juweeltje, dat inmiddels tijdens een besloten bijeenkomst aange boden is aan naaste familie en vrienden van Thijs. De kosten zijn gedragen door instellingen wier belangen Thijs behartigd heeft en ook een aan tal Zeeuwse natuurverenigingen waaronder 't Duumpje deed een duit in het zakje. Naast de reeds genoemden werk ten mee aan het totstandkomen Peter Meininger, Christien D'hoore, Karei Leeftink en Jaco Walhout. Verder werden alle foto's belangeloos ter beschik king gesteld. We gaan ervan uit dat ook Duumpjesleden geïnteresseerd zijn en voor hen is ook een exem plaar beschikbaar. Zij kunnen het boekje gratis afhalen in de winkel van Leo D' hoore in Sluis (Allergiespeciaal zaak, Nieuwstraat 3, vlakbij de Beestenmarkt) en bij Supermarkt Van Iwaarden in Groede (Walenstraat 10). Als u niet in deze dorpen woont, verzoeken we u een mailtje te sturen: info@duumpje.nl We bezien dan even hoe het boekje bij u terechtkomt. Buiten West Zeeuwsch- Vlaanderen kan het werkje ver zonden worden. Na overmaken van E 2,75 portokosten op reke ning 1478.00.056 (D'hoore, Sluis) wordt het u toegezonden. Vergeet niet uw naam en adres te vermelden op de overboeking! Verder geldt: OP is OP Meldpunt Vogelopvang Sinds vorig jaar is er nogal wat veranderd met betrekking tot de opvang van vogels in Zeeuwsch- Vlaanderen; er is namelijk een nieuw meldpunt dat kan beschik ken over benodigde middelen voor alle gevonden vogels, olie slachtoffers etc. Gelieve dus in alle gevallen te bellen met het Meldpunt voor vogels in Zeeuwsch-Vlaanderen: Marga de Jonge 0115-431833 of 06-30090087; zij zorgen er dan voor dat onze gevederde vriend(en)/vriendin(nen) worden opgehaald! Het meldpunt beschikt over een pendeldienst naar vogelasiel de Mikke in Middelburg. Dierenarts Geert de Bruijckere, die voordien als meldpunt fun geerde, blijft nauw samenwerken met het nieuwe meldpunt. Ludo Goossens Ludo is een oude bekende van de vereniging en van hem is het artikel opgenomen eerder in dit blad. Hierin is een aantal schitte rende foto's opgenomen en ook in het boekje Typisch Thijs treft u staaltjes van zijn kunnen aan. Van het één komt het ander en samen met 2 vrienden is hij een reclamebureau op natuurgebied begonnen. Een voorproefje op fotogebied treft u aan op www.atnature.com Amfibieën en libelles Graag vragen wij jullie medewer king voor het inventariseren van amfibieën. Met uitzondering van de boom kikker is er wat betreft deze soorten in West-Zeeuws- Vlaanderen weinig onderzoek gedaan. Wij gaan dit jaar alle waterputten rond Sluis inventari seren op kikkers en salamanders en ook libelles zullen we in kaart brengen. Hiernaast zijn incidentele waar nemingen van u welkom, dus alles wat u in en rond uw vijver of waterput ziet, of op uw wan deling tegenkomt, horen we graag. U mag waarnemingen aan ons doorgeven, wij sturen ze dan door, maar u kunt uw waarne mingen ook rechtstreeks aan www.ravon.nl sturen. Een bezoek aan deze site is trouwens toch aan te bevelen, want er staan veel goede foto's van allerlei soorten amfibieën, mèt geluiden die ze maken. De huidige techniek van de digi tale compactcamera's maakt het verder mogelijk snel even een foto te maken van kikker, sala mander of libel Ie. Je kunt dan later op je gemak bekijken welke soort het nu precies was. Ook raden we altijd aan de onderkant en dan met name de keel van de salamander te bekijken. We zien uw waarnemingen graag tegemoet. Leo en Christien D'hoore - de Smit, Merseniersstraat 6 4524 DV Sluis. Email: dhoore@zeelandnet.nl 18 't duumpje 3!'07

't Duumpje | 2007 | | pagina 18