Begin februari begon Germaine aan de terugtocht, kruiste op 5 maart de Straat van Gibraltar, stak op 31 maart de Pyreneeën over en arriveerde op 8 april weer in Planckendael. Men is bezig met het samenstellen van een film die binnenkort te zien zal zijn. Verder heeft men in het Zwin een tentoon stelling en bovendien enkele speciale excur sies samengesteld rond de ooievaar. De tentoonstelling is geopend tot 24 december 2007. Hiernaast zijn er nog een tweetal begeleide wandelingen met speciale aandacht voor de ooievaar. Zaterdag 9 juni en zaterdag 7 juli bent u van harte welkom in Vogelpark Het Zwin. De wandeling start om 13.30 en duurt tot 15.30 uur. Nadere informatie treft u op: www.ooievaars.be www.west-viaanderen.be/zwin Dutsen, zelfkennis en vliegvelden Als we de lokale pers mogen geloven sprak één der gemeenteraadsleden de gedenk waardige woorden: "Dan zijn we toch wel een stel dutsen (red.: stumpers) dat we dat vorig jaar niet hebben gezien." Het geeft toch weer wat vertrouwen in (toch op zijn minst een deel) van de gemeenteraadsleden dat men niet te beroerd is de hand in eigen boezem te ste ken. De opmerking betrof het ULV-terrein aan de Klakbaan te IJzendijke. Enkele jaren geleden vond het merendeel van de raad het geen enkel bezwaar een ondernemer vrijelijk zijn gang te laten gaan met compleet voorbij gaan aan iedere regelgeving, omringende bewoners en de vele fietsers die juist in dit gebied genieten van de overweldigende rust die op sommige plekjes in West- Zeeuws-Vlaanderen nog te vinden is. Maar beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Rondweg Aardenburg De procedure gaat verder en in dat proces is gemeente Sluis nu bezig met het wijzigen van het bestemmingsplan. Men is van mening dat voldoende 'mitigerende' maat regelen getroffen kunnen worden tot behoud van de boomkikker. Een feit is dat veel bewoners in Aardenburg het verkeer liever rond de kern zien rijden om de rust op de traverse te bevorderen. Wat dat betreft heeft de oude gemeente Sluis het destijds slim gespeeld: Peurssens- en Markstraat werden van een dermate smalle inrichting voorzien, dat verkeerspro blemen niet uit konden blijven en men een rondweg als onvermijdelijk begon te'zien. Dat hiervoor de boomkikker moet wijken speelt verder amper een rol. Overigens zijn kenners van mening dat genoemde straten op simpele wijze terug gebracht kunnen worden in de oude toe stand. Ook een aantal middenstanders heeft een voorkeur voor deze oplossing, want wie wil in een soort Oostburg wonen waar iedereen omheen rijdt. Een ander aspect waar men in het verleden per se geen rekening mee wilde houden, was het wegvallen van de pont in Breskens. Toch leidt het ertoe dat veel minder verkeer via Aardenburg richting België rijdt. Doorgaand verkeer uit België kan veel snel ler afgewikkeld worden via Westkapelle en Sluis. In het vorig Duumpje heeft u kunnen lezen over de 'expertmeetingen" waarin bleek dat geen van de experts wist hoe het moest. De twee rapporten van Alterra spreken eigen lijk boekdelen: niet aanleggen. Toch is dat volgens gemeente Sluis geen optie; er moet en zal een nieuwe Klakbaan komen. Dus een meeting van andere experts dan Alterra. Misschien dat deze te vermurwen zijn het lot van de boomkikker onderge schikt te maken aan het kortzichtige belang van de politiek. Voor de eerste expertmee ting begon heeft de provincie schriftelijk laten weten dat de 'tegen beter weten in' optie van Alterra maatschappelijk veel te duur was. Dus moesten de experts op zoek naar doekjes voor het bloeden. Bij het voeren van verantwoord beleid is het gebruikelijk het voorzorgsprincipe in acht te nemen: bij twijfel niet inhalen. Helaas blijkt ook hier weer dat beleid en politiek weinig met elkaar te maken heb ben. Onze vereniging heeft alle Duumpjesleden in Aardenburg, Eede en Draaibrug benaderd met het verzoek ons te steunen in ons ver zet tegen aanleg van de rondweg door hen te verzoeken ook zelf bezwaar aan te teke nen. Dan hebben we in ieder geval niet de indruk dat we alleen staan in onze steun aan boomkikker en kamsalamander. Kerkepad Strijdersgatpolder Wat betreft de Nolletjesdijk waren we op tijd met ons bezwaar tegen het storten van kuubs beton ten behoeve van een uitkijk punt. Het geheel is nu in hout vormgegeven en, ofschoon volledig overbodig, past het redelijk in de omgeving. Wat ons betreft had men kunnen volstaan met enkele "TinyMaenhoutbankjes". Die zijn waar schijnlijk een factor 100 goedkoper, als we alle tijd meerekenen, die er door de ambte narij aan besteed is. Oase "verrijkt" met "recreatiefasfalt" 78 't duumpje 1/2 '07

't Duumpje | 2007 | | pagina 18