*r Jaarverslag knotwerkgroep 2006 J^idd elb^S^ Gerard van Daele Door een misverstand is het jaarver slag van onze knotwerkgroep slechts ten dele in de convocatie voor de algemene ledenvergadering opgenomen. We hopen onze omissie goed te maken door het hier alsnog volledig weer te geven. Op zaterdag 7 januari gaan we weer verder met ons programma. Zo slecht het de vorige keer was zo goed is het nu. Met tien man onder een stralende zon knotten we bij Fred Braun, aan de St. Pietersdijk onder IJzendijke. Hier horen we de koolmees al zijn bekend roepje ten hoore bren gen. Tussen de middag gezellig in Fred zijn garage die wel een huiskamer lijkt. Als we 's avonds weer huiswaarts keren hebben we 16 wilgen geknot. Zaterdag 21 januari knotten aan de nieuwe schaapskooi. Bij de start om 9.00 uur is het grijs en somber, maar na de koffie komt de zon door de wolken en heb ben we weer een prachtige dag. We zijn al weer met tien man en de tronken zijn niet al te zwaar. We kunnen dus veel werk verzet ten. Koffie en soep krijgen we van Karin en Awie de Zwart, die tegen de schaapskooi aan wonen. Als we om 16.30 uur tellen wat we allemaal geproduceerd heb ben, komen we aan 144 staken en 120 musterds en dit alles uit 27 wilgen. Awie had in zijn vakantie al 12 wilgen geknot, anders waren we nooit zo ver gekomen. Zelfs op mijn verjaardag, 4 febru ari, wordt er geknot, deze keer wel een thuiswedstrijd, bij BEW. EX. mevrouw De Milliano in IJzendijke. De temperatuur schommelt rond de 4 °C, het is droog maar grijs; we kunnen ons daarom aan het zwaar achterstal lig werk goed verwarmen. Wat eens een houtril was, is nu zowat een compleet bosje geworden. De kettingzaag van Fred moest er zelfs aan te pas komen om zoveel mogelijk te doen. Rosita en Annet hebben voor de inwendige mens gezorgd en hoe we met negen man in ons kleine keukentje konden, begrijp ik nog niet! Het was wel erg gezellig. Aan het einde van de dag heb ben we slechts 3 grote wilgen geknot en 40 meter houtril opge knapt, waar uitlopers van zo'n 20 centimeter rond op zaten, zwaar werk dus! Zaterdag 18 februari, knotten bij de familie Van Gorp in Oostburg. De afgelopen nacht heeft het heel veel geregend, maar geluk kig is het vandaag droog. Wel is alles natuurlijk door en door nat, maar dat kan de pret niet drukken. Met zeven man knotten we 13 wilgen en maken een mooie tak- kenril van zo'n 25 meter. Zaterdag 4 maart neemt Roger Blaakman het een dagje van mij over, maar daarom wordt er nog niet minder gedaan! Ze waren dit keer te gast bij de familie Harten, aan de Boogaardstraat te Aardenburg. Met acht man zijn er 11 wilgen, waarvan er zeker een stuk of 5 grote joekels waren, geknot. Bovendien is er nog eens 20 meter houtril gemaakt. Ook bij Adrie Vermue is er weer flink geknot, hier is altijd zoveel te doen dat we er zelfs al twee zaterdagen mee zoet zijn. Op 18 maart hebben we met acht man 10 wilgen, waarvan 2 zware jon gens, geknot. Op 1 april waren we met zevenen en hebben toen zelfs 11 wilgen geknot en is de polder zo'n 55 meter houtril rij ker. Zaterdag 8 april zijn al onze mus terds weer naar Groede gebracht. Met zes man sterk heb ben we eerst bij de schaapskooi de 124 musterds geladen om van daar uit naar Petrus van 't Westeinde te gaan, waar er ook nog 75 lagen. Tellen is niet altijd even makke lijk, want eenmaal in Groede werden er 196 gelost terwijl er 199 waren geladen. We zijn niets verloren onderweg en hebben het uiteindelijk maar op 200 afgerond. Bij deze; nogmaals dank aan Johan Kesteloo die het vervoer deze dag verzorgde. 4 't duumpje 1/2 '07

't Duumpje | 2007 | | pagina 4