Diverse waarnemingen Vrijdagavond 20 oktober was de bespreking van ons knotpro- gramma voor het volgende sei zoen. We zijn te gast bij Adrie Oosterling in Groede. Door een misverstand zijn helaas enkele leden niet uitgenodigd, waarvoor we nogmaals onze excuses aanbieden. Ondanks dit vervelende gebeu ren hebben we toch een leuke avond gehad en we bedanken Adrie voor de Groese paptaarten en natuurlijk de drank! Ons pro gramma is rond en onze buikjes ook! Na een periode van rust gaan we op 4 november weer van start bij de familie Nortier. Het is weer de Landelijke Natuurwerkdag, maar ondanks de pamfletten die hier en daar opgehangen zijn, kon den we maar één 'nieuweling' verwelkomen en dat was een oude bekende, onze Lidy die elk jaar weer van de partij is. We vin den het erg jammer dat er nog steeds niet veel belangstelling is voor deze toch erg leuke bezig heid. Met elf man hebben we 10 wil gen geknot en 30 staken gemaakt. Het weer was fantas tisch, het leek wel zomer! Dus volop genieten. Zaterdag 18 november zijn we weer naar Adrie Vermue geweest. We zijn hier nog steeds niet rond, maar er staan ook zoveel wilgen! Als we de laatste hebben gedaan, kunnen we volgens mij weer met de eerste beginnen. Met zes man knotten we weer 10 wilgen en leggen we 40 meter houtril aan. Eén wilg was zo zwaar dat Petrus er een halve middag mee bezig was, we hadden hem speciaal voor Petrus laten staan, die schrikt daar niet zo snel van. Zaterdag 2 december hebben we dankzij het warme weer van de afgelopen tijd een wisseling in ons programma. We zouden gaan aanplanten bij de nieuwe schaapskooi, maar ons plantgoed was door het warme weer nog niet geleverd. Dan maar knotten bij de familie Goossens onder Biervliet. Het is een druilerige dag maar ondanks dat hebben we met zes man wel 13 wilgen geknot. Zaterdag 16 december is wat het weer aangaat nog slech ter dan de vorige keer. Vanaf 9.00 uur tot 15.30 uur volop regen. We kunnen nu wel aan planten bij de Schaapskooi, maar in feite hadden we met zulk weer het liever afgeblazen. Afspraak is afspraak, dus planten maar! Met elf man plantten we 33 wil gen, 7 fruitbomen, 3 steeliepen en 3 walnoten. Bovendien is alles voorzien van boombescherming in verband met de schapen. Het terrein ziet er nu al wat aange kleed uit, en dat zal door de jaren heen alleen maar mooier worden. Rond 15.45 uur wensen we elkaar prettige feestdagen en een goede jaarwisseling. Zelf kan ik terugzien op een leuk knotjaar. We waren gemiddeld met acht man aanwezig en dat is niet minder dan het vorige jaar. Bij deze dank ik alle knotters en knotsters en ik hoop nog vele jaren met jullie door te kunnen gaan. Hermelijn Op 9 februari 2007 zag Miriam van 't Westeinde een hermelijn langs de Provincialeweg ter hoogte van de Vierhonderdpol derdijk. Jan Oosterling ontdekte net zo'n beestje in De Blikken op 11 februari 2007. Bij de Maatsweg in Philippine zag R. Rammeloo een ree. Rugstreeppad. Zo'n padje met een streepje op zijn rug. Het zat in een vijvertje in Groede. En kwaken dat het deed: luidkeels, knoerhard, de hele nacht. En niet zo maar één nacht, maar nachtenlang. De buren, ja, de buren konden er niet van slapen. Verstoring van de nachtrust. Dat beest moest zwijgen, dus weg ermee. Doodmaken??? Nee!!!! We zijn voor de natuur. Dus om de vriendschap met de buren te bewaren, het paddenbeest maar gevangen. Wat nu? Wegbrengen naar de Nieuwkerksekreek. Water genoeg. Plek zat om te kwaken. Geen mensen die je daarmee stoort. Maarrrrr, het water van kreken in West-Zeeuws-Vlaanderen is in de meeste gevallen nogal brak. Te zout voor kikkers en padden, toch zeker om jongen te kweken. Wil je een kikker, pad of sala mander helpen, zet ze dan in een veedrinkput (want altijd zoet water), of in een klein slootje. (Alle kikkers, salamanders en padden zijn door de wet beschermde dieren.) Petrus van 't Westeinde. 5 't duumpje 1/2 '07

't Duumpje | 2007 | | pagina 5