w enkele ooievaars zijn aangeko men. Hij heeft beloofd om mor genvroeg met ons te gaan kijken. De satelliet vertelt ons dat Kobe niet doorgetrokken is, de zender van Germaine geeft geen goede locaties. Tia begint zich een beet je naar het zuiden te verplaatsen; we zullen ons moeten haasten om haar nog in te halen. 22 augustus 2006: We worden wakker om kwart voor 7. Na een snel ontbijt gaat het opbreken van het kamp steeds sneller. Francois, de boer- campinguitbater komt ons om 8 uur halen om de plek te laten zien waar hij ooievaars weet zit ten. We komen in een natuurre servaat en aangrenzend land schap waar Francois heel enthou- bureau al onze pc-klussen doen: verslagen verzenden, de website aanpassen... Deze plek is een echte aanrader: La Clé des Champs in Luqon. Het is een actief landbouwbedrijf, camping en kinderboerderij tege lijk. Onderweg gaan we in Yves een hapje eten. Daar merkt Wim een groep ooievaars op hoog in de wolken: het zijn slechts spelden kopjes! Ongelooflijk welke scher pe ogen hij heeft. Alle verrekij kers worden bovengehaald. Het zijn er 14! We krijgen er kippen vel van... De zon schijnt en er staat wind, ideaal weer voor de ooievaars. Na enkele minuten dalen ze en verdwijnen ze uit ons zicht. Op 19 uur komen we aan in siast over vertelt: Ie Marais Poitevin. Het is een moerasge bied dat gedeeltelijk eigendom is van de overheid en gedeeltelijk van een groepering van landbou wers. Opvallend hoe landbouw en natuurbeheer hier samen hand in hand gaan. In Ie Marais Poitevin zien we ein delijk de eerste twee ooievaars van onze tocht. Het gaat om een koppeltje met kleurringen. Franse ooievaars, die er gebroed hebben op een nestpaal. Mooie beelden gemaakt, maar jam mer... geen trekkende ooievaars gezien. Francois en zijn vrouw Agnes zijn ontzettend gastvrij en laten ons na de tocht in hun Rivière, dichtbij Tercis-les-bains. We zoek er de slaapplaatsen op waar Jamie in 1999 verbleef. Jamie was een vogel die leuke plaatsen opzocht: een boom in een kasteeltuin, een rivierbed ding met rivierkreeftjes.... We vinden beide plaatsen terug, zon der ooievaars. De inwoners van het dorp zeggen ons dat de loca le ooievaars al vertrokken zijn! Morgen gaan we de Pyreneeën opzoeken en hopen we grote groepen ooievaars te vinden... 23 augustus 2006: Na het ontbijt vertrekken we terug richting vloeiweiden waar we gisterenavond nog waren. We hopen er toch nog rustende ooie vaars te zien, maar... het wordt niets. We gaan verder naar Saubusse langs de rivier Adour. Tussen de wolken door ontdekt Wim weer 2 ooievaars! Al onze ooievaars komen hier in de streek voorbij. We komen nog langs een spoor weg van de TGV waar 7 ooie vaarsnesten op gemaakt zijn. Onvoorstelbaar dat de vogels niet weg schrikken van dit gevaarte en anderzijds heel aan nemelijk dat hier regelmatig een ooievaar sneuvelt tegen de kabels of op de sporen. Van hier uit gaan we richting Pyreneeën. Het einddoel is de Col Bagargui waar we een heel speciale plek gaan opzoeken. Onderweg stop pen we op een plaats met een prachtig vergezicht. Daar zien we allerlei roofvogels, onder andere 40 vale gieren. Die laatste blijven heel lang rondcirkelen in de val lei en boven onze hoofden. De rit gaat verder bergop tot we zelf in de wolken verdwijnen. We trekken onze regenjassen aan en gaan op zoek naar een teken van leven in de mist. Plots duikt een auto op met 2 vriendelijke jonge mannen. We vragen hen de weg naar de 'Association Organbidexka, Col libre OCL' en zij nodigen ons uit om hen te volgen. Organbidexka is in 1979 opgericht door een groep mili tante natuurliefhebbers. Zij huren in een bergpas in Baskenland een jachtrecht af van de jagers op de houtduiven. In hun Col worden de vogels niet bejaagd. De vereniging bestu deert en beschermt trekvogels en de routes die zij volgen. In de hut zitten wel 20 vrijwilli gers gezellig samen. Ze maken allerlei lekkere hapjes klaar en drinken er Pastis en wijn bij. Serge Barande, Président én chef kok tegelijk, staat ons graag te woord. Jammer, maar door het slechte weer zien we op de Col geen hand voor onze ogen en dus zeker geen vogels! Een lange tocht door de wolken brengt ons pas erg laat terug naar beneden. 24 augustus 2006: Onze dag begint om 8 uur. We kunnen rustig ontbijten en het kamp weer opbreken. We rijden 't duumpje 3 '07

't Duumpje | 2007 | | pagina 11