*c Nooit meer bostebe schimmelkous'n of dauwkool'n Awie de Zwart Awie stuurde ons de tekst onder de titel Petrus' Paradijsje. We vragen ons af hoe lang dit zeldzaam stukje ongerepte natuur nog stand houdt tegen een oprukkend industrieter rein in Breskens. Want gemeente Sluis geeft iedereen de ruimte... Na de recorddroogte en -warmte van april is het de eerste dagen van mei een beetje wennen. De temperaturen zijn gekelderd, de regen valt met regelmaat en het verdorde groen krijgt weer een kleurtje. In deze setting start op donderdagavond 10 mei het sei zoen voor de plantenwerkgroep. We zijn te gast bij Petrus van 't Westeinde aan de Golepolderse- dijk in Breskens. Een kronkelend dijkje net buiten de bebouwde kom van het dorp. Deze oude zeewering is al een flink aantal jaren in beheer bij Petrus, en die maakt er op zijn eigen beschei den wijze een schitterend gebiedje van. Dat betekent geen kunstmest, geen chemische bestrijdingsmiddelen, extensieve begrazing met koeien en natuur lijk knotbomen, veel knotbomen. Genieten. We gaan vanavond op zoek naar zoveel mogelijk verschillende soorten wilde planten in het gebiedje. We starten het 'stre pen' bij het huis van Petrus. Fluitekruid is vanwege zijn mas sale bloei de eerste soort die we aankruisen op de streeplijst. Daarna volgen er snel meer. Ook de lastige grassen worden geno teerd. Tussen het gras vinden we veel Slibbladige ooievaarsbek en Madeliefje. Langs het ondiepe slootje floreert het Penningkruid en steken de fijn ingesneden bla deren van het Watertorkruid boven het water uit. Het is genieten. Boven ons hoofd jagen de zwaluwen achter de insecten aan en uit het struikge was klinkt het lied van de Zwartkop. Veedrinkput Golepoldersedijk foto: Jaap de Hulster Banaantjes. In de binnenbocht van het dijkje ligt een mooie drinkput met hel der water. Rondom in het ondie pe water een bijna gesloten kraag van de bloeiende Zilte waterranonkel. Duizenden witte 4 't duumpje 3 '07

't Duumpje | 2007 | | pagina 4