<e dat in de koelkast vindt: net genoeg om handig en veilig te zijn, maar slechts op het moment dat je het echt nodig hebt. Nadien startte er een parcours- wandeling (waarvan de start werd aangekondigd door een enthousiaste djembe-groep) langs verschillende standjes, met als bedoeling om de gasten de schoonheid en de romantiek van de nacht zoveel mogelijk te laten beleven. De kinderen die meelie pen, waren voorzien van een lichtbandje. Achtereenvolgens konden de mensen kennis maken met het ecologisch initiatief 'de 12 ambachten' of 'hoe wij mensen in huis en tuin veel zuiniger kun nen omgaan met energie en natuurlijke bronnen', onder lei ding van Sietz Leeflang (www.de12ambachten.nl) in de vorm van een beamerpresentatie in het Bezoekerscentrum. Vervolgens was er de stand van de 'nachtvlinders': enthousiaste vrijwilligers die de schoonheid en pracht van de nachtvlinders in het echt! lieten zien (na afloop werden de vlinders weer vrijgela ten) en er -vooral- zoveel moge lijk over vertelden. Daarna had je de stand van de nachtdichters (Johan Meesters en Charline) die het nut van het donker en de stil te van de nacht bezongen. In het strandpaviljoen de Zeemeeuw tenslotte, was het aangenaam toeven met een candle-light bar en romantische pianomuziek (verzorgd door Mare Stepman). Nadien konden de mensen of over het strand, danwel via het duin, terug rich ting het Zwin waar leden van Sterrenwacht De Polderster uit Assenede hun kijkers opgesteld hadden. Omdat de hemel tamelijk bedekt was, stonden de kijkers van de Sterrenwacht op de maan gericht, terwijl de kinderen bij de stand van de licht-frisbees (Stichting Welzijn West-Zeeuws- Vlaanderen) konden ervaren dat je maar heel weinig licht nodig hebt om ook in het donker geweldig buiten te kunnen spe En last but not least is het ook nog belangrijk te vermelden dat het succes mede te danken is aan de enthousiaste inzet van een kleine twintigtal vrijwilligers. Alle vrijwilligers hebben zin om vol gend jaar weer mee te doen. U ook misschien? Ook langs deze weg wil ik hen allemaal nog eens hartelijk bedanken voor hun inzet, evenals de gemeente Sluis, die dit initiatief bijna volledig heeft gesponsord. Laat ons hopen dat deze nacht iets in beweging heeft gezet dat nog blijft nazinderen tijdens de 364 andere nachten van het jaar! Omdat het nooit meer donker wordt en nooit meer stil heeft Wim Weunsel zijn ogen uitgestoken, zijn oren dichtgestopt, om weer zichzelf terug te vinden. Maar wat hij vond, was niet Wim Weunsel. (Johan Meesters, www.johanmeesters.nl) len. Velen onder hen zijn naar het schijnt echt uit hun dak gegaan. De slothappening werd gebracht door Adrie Oosterling, ook hier aangekondigd door de djembe- spelers in de Zwinplaza (www.zwinplaza.nl), voor deze gelegenheid versierd met sfeer volle fakkels en kaarsen. De avond werd afgesloten bij een gezellig biertje of glas wijn. Terugblikkend op het parcours- concept, kunnen we zeggen dat nog wat verbeteringen mogelijk zijn, zoals bv. de route-aandui ding en het plannetje. Desondanks hebben alle deelne mers bijzonder genoten van de happening en, niet onbelangrijk, hebben heel wat mensen spon taan aangeboden, een handje toe te steken bij een volgende nacht van de nacht. U kunt hem vast in uw agenda noteren: 25 oktober 2008. Suggesties via mail zijn altijd van harte welkom: kvdperre@hot- mail.com. Nachtdichters Lf- 15 't duumpje 4 '07

't Duumpje | 2007 | | pagina 15