hr. Wille en bij het laatste gesprek zou hr. Luijendijk dat varkentje wel eens wassen. Wie de overtreder nu in porte feuille heeft, blijft een verrassing, maar het wordt steeds duidelij ker dat men alleen zaken aan pakt waarmee men op korte ter mijn in de publiciteit scoren kan. Zoals het geven van E 1200 boete aan een loodgieter. Erg triest. Ambtelijk overleg Een aantal jaren geleden was het ten gemeentehuize niet altijd even duidelijk bij wie we moes ten wezen, als we weer eens een klacht hadden. En dat kwam nogal eens voor. We schreven een brief, dienden een bezwaar in etc. hetgeen beide partijen veel tijd kostte, om over de wederzijdse ergernis nog maar te zwijgen. Het laatste anderhalfjaar heb ben we een korte lijn met dhr. Wildeboer, die ons dan op de hoogte stelt hoe ver een bepaal de procedure staat en hoe en waarom bepaalde stagnatie in afhandeling plaatsvindt. Toch blijft het nuttig regelmatig eens te evalueren of zo'n tussen persoon wel nuttig is. Per slot van rekening is het instellen van zo'n praatpaal in ambtelijke krin gen een beproefd middel om las tige lieden aan het lijntje te hou den en verder Gods water over Gods akker te laten lopen. In algemene zin hebben we toch het idee dat met onze vragen en opmerkingen wat gestructureer- der omgegaan wordt dan in het verleden, en dat pleit dus voor voortzetting van dit overleg. Waterschap Met het waterschap hebben we wel al zo'n 10 jaar ambtelijk overleg, maar daaraan hebben we eigenlijk meer twijfels. We draaien daar al tien jaar lang jaarlijks dezelfde plaat af over de slordige wijze waarop beheer van dijken, wegen, sloten etc. plaatsvindt, maar we hebben niet het idee dat het ook maar iets oplevert. Wel is het zo dat onze gesprekspartners met de beste bedoelingen bezield zijn, maar die vent op de tractor kent slechts 2 standen, vooruit of ach teruit. 19 't duumpje 4 '07 Gasfabriek Aardenburg Het terrein van de voormalige gasfabriek is gesaneerd, en gemeente Sluis had Stichting Landschapsbeheer verzocht een gepaste inrichtingsschets te maken. De stichting stelde voor er een zogenaamde wadi aan te leggen, dus een soort laagte waarin het regenwater zich kan verzamelen, totdat het in de bodem weggezakt is, zoals de droogvallende riviertjes in de tropen. Meestal beplant met gras of biezen. Een wadi helpt verdro ging van de bodem tegen te gaan, en zuivert het water. Je komt ze dus in Nederland in het kader van integraal waterbeheer steeds meer tegen. Maar West Zeeuws Vlaanderen is een landje apart, want het begrip wadi was volslagen onbe kend, en men groef een diepe put, die terecht groot ongenoe gen wekte bij de bewoners: "levensgevaarlijk", en "als er een kind invalt, verdrinkt het". De onkunde van een kernmedewer ker werd door dienstdoend amb tenaar heldhaftig gepareerd met 'da most van 't Duumpje'. Het zou de gemeente sieren op een wat volwassener wijze met de onderdanen te communiceren. Maatschappelijke stage. Dit jaar is men begonnen school verlaters van het vmbo een maat schappelijke stage aan te bieden door gedurende 72 uur bij maat schappelijke organisaties als 't Duumpje mee te werken. Onze ex-onderwijsmannen Herman van de Voorde en Piet Jansen namen de honneurs waar en waren pre sent op de 'banenmarkt' op het Zwincollege. Binnenkort kan onze knotwerkgroep enkele jongvolwassenen begroeten, die door ons toedoen een wat brede re kijk op het leven kunnen krij gen. In 2011 wordt deze stage voor alle middelbare schoolcate- gorieën verplicht. Het is dus zin nig ons binnen de vereniging te beraden welke 'eye-openende' en panklare opdrachten we kun nen formuleren voor de komen de jaren. Sluis aan Zee De besluitvormende vergadering van de raad is uitgesteld tot na de bijeenkomst van de gebieds- commissie die aan SzA aandacht besteedde begin december. Onze vertegenwoordiger Leo d'Hoore heeft daar laten horen dat het argument van de economische noodzaak, het compenseren van de door de Euro thuisblijvende Belg, inmiddels achterhaald is, want er lopen net zoveel Belgen in Sluis als voor de Euro. Wat overblijft van het project is een gigantische infrastructurele ope ratie die betaald moet worden door het bouwen van bungalows van een half tot anderhalf mil joen per stuk. En als er tegenval lers zijn, draait jan-met-de-pet ervoor op, die zo gelukkig is in de gemeente Sluis te wonen. Het groene front hoopt men te lij men met de toezegging dat er 'een plus is voor natuur'. Waar hebben we dat eerder gehoord Groede Podium Kleine windmolentjes Op het Technopark in Schoondijke is 7 november een proef van twee jaar gestart om verschillende modellen kleine windturbines te testen en met elkaar te kunnen vergelijken. Elf verschillende windturbines van diverse typen en fabrikanten worden hier onder gelijke omstandigheden vergeleken op aspecten zoals energieopbrengst, geluidsproductie, exploitatiekos ten etc. Excursie 22 maart 2008 Omdat wij veronderstellen dat ook onze leden geïnteresseerd zijn in deze relatief kleine molen tjes, hebben we gemeente Sluis, in de persoon van hr. Albert Ingels, bereid gevonden een excursie te organiseren op zater dagmiddag 22 maart. We verza melen op de parkeerplaats aan het begin van het Technopark, Buys Ballotstraat 4. Allereerst bekijken we de 11 verschillende turbines, en vervolgens worden we in De Maoneblusser gedetail leerder geïnformeerd via een Powerpoint presentatie. Na afsluiting van dit deel, rijden we naar Breskens waar Sietz Leeflang ons ontvangt in zijn 'woning en werkplaats' Dorpsstraat 99 (zie ook blz. 9).

't Duumpje | 2007 | | pagina 19