Het knotseizo is weer begonn Luc van Beijsterveldt De blaadjes zijn gevallen, sapstro men staan stil, kortom hoogste tijd voor onze knotwerkgroep weer aan de slag te gaan. En niet zo'n beetje ook, getuige bijgaand artikel. De Sofiapolder. Onder een mooi nazomerzonne tje is op zaterdag 15 september door een aantal leden van de vogelwerkgroep hulp geboden aan Het Zeeuws Landschap bij het ontdoen van de begroeiing van de plaat in de plas van de Sophiapolder (ten zuiden van Oostburg). Dit eiland, sinds de aanleg enkele jaren terug een waar paradijs voor vogels, is vooral in het broedseizoen een kijkje waard. Het hele jaar door kunt u er vogels aantreffen, die er hun foerage-, slaap- of rust plaats hebben. U zult op de dijk ook dikwijls vogelspotters aan treffen, die vooral als ze iets bij zonders zien en dit via hun mobieltje doorgeven, voor extra hordes spotters zorgen. Het ontdoen van de begroeiing is jaarlijks in het najaar nodig om de biotoop in stand te houden, Aan toeschouwers want verruiging doet de aantrek- geen gebrek Van onderen.. kelijkheid van het gebied voor vogels (en vogelaars) verliezen. De plaat is prachtig te overzien vanaf de aan de zuidzijde gele gen Isabelladijk. Op de punt staat ook een vogelkijkhut die u onge twijfeld al in uw wandel- of fiets tochten opgenomen hebt. Marathonzwemmers Tijdens deze werkzaamheden op de plaat werd de aanwezigheid van muizen en ratten geconsta teerd. Een paar niet nader gede termineerde muizen deden gedu rende de dag een aantal verwoe de pogingen om het eiland zwemmend te bereiken, wat uit eindelijk ook lukte. Een afstand van ongeveer vijftig meter. Natuurwerkdag De jaarlijkse natuurwerkdag vond 3 november weer plaats in het Bos van Erasmus oftewel De Knokkert. De weergoden waren een vijftiental deelnemers goed gezind en in een van de oor spronkelijke geriefbosjes, werden "essentroenken" van hun hout ontdaan en daar niet thuishoren de houtopstanden verwijderd. Met een geriefbos wordt een klein bos aangeduid waar in vroeger tijden de boer hakhout en hout ten behoeve van gereed schap vandaan haalde. Omdat we tegenwoordig een kapotte steel van een bijl bij de hobby winkel halen, moeten de gerief bosjes toch onderhouden worden om verwildering tegen te gaan. Zo blijven ze functioneren als habitat voor bijzondere flora en fauna. In het Erasmusbos hebben we het dan over een bijzonder soort mos en enkele jaren gele den is er een eikelmuis aange troffen. Er werd een hele dag met des kundige "knotters", gezaagd, gekapt, opgeruimd en gesjouwd. En gediscussieerd: "Valt die tak nu links of rechts". En voor een noeste werker moet er natuurlijk altijd een moment van diepe bezinning zijn. Na gedane arts Deze dag werd ondersteund door Staatsbosbeheer, de beheerder van dit gebied. De inwendige werd prima verzorgd tijdens de rustpauzes. Een dag volop genieten! Wilt u er volgend jaar ook bij zijn? Noteer dan alvast de Natuurwerkdag 2008 in uw agen- 72 't duumpje 4 '07

't Duumpje | 2007 | | pagina 12