da: zaterdag 1 november 2008 en volg de media voor plaats en tijd. Dag van de Natuur Ook onze Vlaamse vrienden heb ben zo'n soort dag, maar het woord 'werk' komt niet in de naamgeving aan de orde. Hun dag vond plaats op zaterdag 17 november en omdat het onder houden van internationale con tacten niet onbelangrijk is, was de knotwerkgroep van 't Duumpje te gast in Damme. We kunnen we terugkijken op een zonovergoten werkdag waarbij we getracteerd werden op Bourgondisch gastvrijheid. Onlangs is aan de westkant van Damme een gedeelte van de tus sen 1650 en 1620 gebouwde ves tingwerken hersteld. Damme was namelijk tijdens de Tachtigjarige oorlog een Spaanse garnizoen- stad, verantwoordelijk voor de verdiging tegen uit het noorden komend onheil. Wie had kunnen denken dat eeu wen later hier een stel 'Ollanders' nog eens een oude uitkijkpost zou opknappen om het uitzicht te verbeteren op de prachtige natte weilanden met mei- en sleedoornhagen, het schootsveld van de toenmalige vesting. Wat betreft die uitkijkpost misschien een idee om ook in onze contrei en uitgebreid toe te passen. Verlegenheid Een lid van onze vereniging, dat vooraf meende dat het ons beloofde lekkers de magen niet voldoende zou vullen, werd in grote verlegenheid gebracht. Koffietijd kennen ze in Vlaanderen blijkbaar niet, maar rond het middaguur werden wij voorzien van een barbecue onder de stralende zon, een tweegan gen diner met keuze uit diverse soorten Vlaams nat en ook de afsluiting mocht er wezen. Hetzelfde lid zou 's middags zeg gen: "We komm'n niet mjee in ons speur om te werken". Hoe dan ook, er werd door de knot- ploeg een voorbeeldig stukje werk weggezet. De enige "wan"klank: terwijl wij gewend zijn in "stilte" te werken door kapmes en zaag te hanteren, hoorden we hier het krijsend lawaai van motorzaag en takken- versnipperaar. Maar deze dag van volop genie ten kon toch niet meer kapot. Vlamingen, van harte bedankt. De Bobs brachten ons tenslotte thuis. Een 'natuurlijke' kijkhut Tijdens de Dag van de Natuur werden de leden van de knot werkgroep geconfronteerd met een prachtig voorbeeld van een goedkope en slimgebouwde vogelkijkhut. Een bouwsel van palen, boomstammen, takken, musters en grond. Onopvallend in het landschap en overal toe paspaar. \0- 13 't duumpje 4'07

't Duumpje | 2007 | | pagina 13