Boerenknoopje, Zuidelijke akkerslak, Egel-wegslak en Zwarte wegslak (s.l.] aan het lijstje toegevoegd. Dit setje is als bevolking van een jong rechttoe rechtaan-bosje weinig verrassend, maar dat is voor het inventarisatiewerk natuurlijk niet storend: elke soort telt mee! Slot De inventarisatie heeft zestien levende soorten opgeleverd en vijf soorten enkel als leeg huisje. Dat resultaat is gebruikelijk voor situaties als deze. Daarmee is niet gezegd dat de slak- kenfauna van Nummer Een volledig is vastgelegd. De soorten zijn kenmer kend, weinig bijzonder. Leuk is het aantreffen van twee soorten grasslak ken en (vermoedelijk) twee typische vormen van Jenkins' waterhoren. De Fijngeribde grasslak is de enige Rode Lijstsoort. De landslakken die enkel als leeg huisje zijn waargenomen kwamen voor in het opgeviste slootmateriaal. Die huisjes zijn als voldoende vers beoordeeld voor actueel voorkomen in de oevervegetatie. Niet opgenomen is de Dwerg-korfslak, waarvan het enige lege huisje te sterk verweerd was. Overigens is dat een Rode-Lijstsoort die hier heel goed actueel kan leven. Het verzamelen van (gemaaid?) strooi sel op het sloottalud had vast meer levende soorten kunnen opleveren. Na inventarisaties bekruipt me vaker het gevoel iets vergeten te zijn. Daar leer je echter mee te leven! Bronnen: - Wilderom, M.H., 1973. Tussen Afsluit- dammen en Deltadijken IV, Zeeuwsch- Vlaanderen. - Den Boer, Middelburg. - Antonisse, R., L. Goossens, R. Hoon horst, B. Jansen H. Peeters, 2005. Langs de boorden van de Schelde. - Vèrse Hoeven uitgeverij, Raamsdonks- veer. - Kraker, A.M.J., 2004. Reconstructie van het stroomgebied van de Wester- schelde tussen 1550 en 2000 aan de hand van kaarten en de bedijkingsge schiedenis. - Inst. v. Geo en Bioarcheo- logie, VU-Amsterdam. - Provincie Zeeland, 1992. Landschaps- onderzoek West Zeeuwsch- Vlaanderen [samenst. A.E.M. Herremans]. - Pro vincie Zeeland, Middelburg. Soortenlijst mollusken Nummer Een, nabij gemaal (km-hok 30-378); inventarisatie 18-12-2007, Slakkenwerkgroep KNNV-Afd. Bevelanden. levend dood juv ad juv ad Landslakken Aegopinella nitidula Bruine blinkslak 8 - 1 '2 Arion hortensis s.l. Zwarte wegslak s.l. - 1 - - Arion intermedius Egel-wegslak 1 - - - Candidula gigaxii Fijngeribde grasslak 2 1 9 20 Candidula intersecta Grofgeribde grasslak 1 - 2 1 Carychium tridentatum Slanke dwergslak - - - 1 Cepaea nemoralis Gewone tuinslak 1 - - 3 Cochlicopa lubrica Glanzende agaathoren 6 1 1 1 Deroceras panormitanum Zuidelijke akkerslak 2 - - - Deroceras reticulatum Gevlekte akkerslak 1 1 - - Discus rotundatus Boerenknoopje - 7 - - Monacha cantiana Grote karthuizerslak 4 1 1 1 Nesovitrea hammonis Ammonshorentje - - - 1 Oxychilus cellarius Kelder-glansslak - - 2 1 Punctum pygmaeum Dwergpuntje - - - 1 Succinea putris Gewone barnsteenslak - - 1 - Trichia hispida Haarslak 43 5 7 1 Vallonia costata Geribde jachthorenslak 5 6 - - Vitrea contracta Kleine kristalslak 1 3 - - Vitrina pellucida Doorschijnende glasslak - 5 1 1 Waterslakken Potamopyrgus antipodarum Jenkins' waterhoren 44 30 11 29

't Duumpje | 2008 | | pagina 14