Nieuwe redact vo 't Du Er is besloten voor de vormgeving en opmaak niet langer gebruik te maken van de diensten van Kristiaan Daled. Deze werkzaam heden heeft Jan J'anssens op zich genomen. Dat betekent dat 't Duumpje er wat anders uitziet dan voorheen. Het e-mail adres waarop kopij kan worden aangeleverd is ook veranderd. Het oude adres redactie@duumpje.nl is voorlopig niet langer in gebruik. Dat wordt nu: ian-nic@zeelandnet.nl. Het blad zal als vanouds voor de leden een bron van informatie over natuur- en landschap blijven. De inleverdata voor kopij zijn 1 februari, 1 mei, 1 augustus en 1 november. Het blad komt dan een maand later uit. Sterke verhalen Zelf was ik die dag ingedeeld in een groepje dat het hok van Walsoorden in kaart moest brengen, een zeer gevari eerd hok met een haventje, dorpskern, dijken en akkers. Het resulteerde in een fraaie streeplijst. Een opslagter- reintje voor oude carnavalswagens leverde een verrassend grote bijdrage aan de soortenrijkdom. Het eind resultaat van 264 soorten bleek na afloop goed voor het record van het weekend. Een mooi moment is altijd weer het einde van de dag als de verschillende groepen terugkeren van hun jachtvelden. Vaak is al aan de blikken te zien of er die dag iets bijzon ders is gevonden. Uit de rugzakken komen boterhamzakjes tevoorschijn gevuld met geoogste ten we slechts zes soorten! Dat moest een record zijn veronderstelden we. Een vierkante kilometer waarin niet meer dan zes soorten gevonden zijn, dat kon nauwelijks slechter. Maar eenmaal terug op de basis werd het record niet erkend, te veel zee in het hok. En daarmee viel het record alsnog in het water. plantjes. Als vliegen op de stroop storten de anderen zich op het verlepte groen. Parate kennis wordt getest -"is dit Hoge fijnstraal?"- en de determi- natiekenmerken worden nog eens doorgelopen. En dan duurt het niet lang voordat, onder het genot van een biertje, de sterke verhalen boven tafel komen. Record Op zondag stond nog een uitstapje naar de Hooge Platen in de Wester- schelde op het pro gramma. Met de Mergus, de toezichtboot van Het Zeeuwse Landschap, gingen zes uitverko renen naar de begroeide zandplaat in één van de drukste vaargeulen van Europa. In een van de drie kilometerhokken streep- Na vele jaren de redactie van 't Duumpje te hebben verzorgd vond Jaap de Hulster het tijd om het stokje over te dragen aan anderen. Er is een nieuwe redactie gevormd die bestaat uit Anna Almekinders, Jan Janssens, Hans van Kuijk en Sietz Leeflang. Dit Duumpje is het eerste resultaat van die wijziging. De redactie

't Duumpje | 2008 | | pagina 5