Verderop langs de Schaerebrugstraat. een groep van ca. 200 Smienten en 60 Wulpen, 2 Torenvalken, 50 Kolgan- zen en 600 Kleine rietganzen. Hierbij konden we wel 2 ringnummers aflezen. Ook vertoefden hier een groep van zo'n 250 Kieviten en 14 Watersnippen. Hier werd onze aandacht gevestigd op een 3 tal personen die zich ophielden in een tentje in het weiland in de buurt van een grote kooi. Na deze korte onderbreking hebben we onze route weer vervolgd. Langs de Uitkerksestraat zagen we nog een grote groep Kieviten, vermengd met Goudplevieren. 400 Kolganzen, 10 Wa tersnippen en opmerkelijk veel Blauwe reigers. Langs een doodlopende weg naar een schapenboerderij zaten nog eens 550 Kolganzen en 194 Kleine riet ganzen. Ook hier hebben we weer een ringnummer mogen waarnemen. In een weiland langs de vaart van Blan- kenberge nog eens 1000 Kolganzen en 1000 Kleine rietganzen. Hierbij weer 2 ringnummers afgelezen, waaronder één bij een Kolgans. In totaal hebben we 11 ringnummers kunnen aflezen. Totaal hebben we in dit gebied ruw weg zo'n 4200 Kleine rietganzen, 3600 Kolganzen en 130 Grauwe ganzen mogen observeren. We hebben ons daarbij enkel toegespitst op de wat grotere groepen ganzen. Hierna hebben we het gebied verlaten en zijn we via Dudzele naar Damme gereden. Hier hebben we echter in het gebied waar we doorheen gereden zijn géén ganzen aangetroffen. Later richting Moerbeke nog wel een Grote zilverrei ger, 1 Sperwer, 8 Watersnippen en 3 Nijlganzen. Via Middelburg (B) troffen we in Heille nog 16 volwassen Kleine zwanen aan op een veld met bietenrestanten. Hierin bevonden zich een aantal gan zen. We konden alléén maar gissen wat hiervan de bedoeling was. Vangen en/ of ringen? Toen er later iemand naar hun auto kwam, die aan de weg stond, heb ik hem om uitleg gevraagd. Het bleken medewerkers van de universiteit van Antwerpen te zijn. Zij onderzoeken hier de begrazingsgevolgen van de gan zen op de zilte weidegebieden. In een ijzeren kooi zitten een tweetal tamme ganzen waarvan ze de kooi iedere 2 uur een stukje verplaatsen. O.a. hieruit hopen ze dan hun informatie te kunnen halen. Vervolgens kwamen we op de Brugse Steenweg N 307. Na ca. 1 km heb ben we deze weer verlaten om terug het gebied in te rijden. Bij de afslag naar de Bommelstraat zaten er in een weiland 1300 Kleine rietganzen en daartussen een 10-tal Kolganzen. Ook hier weer 5 ringnummers kunnen afle zen. Inmiddels was het rond 12.30 uur, dus lunchtijd. Nog steeds mooi zonnig, maar iets meer wind als bij de start. Langs de Bommelstraat nog 1020 Kolganzen en 300 Kleine rietganzen, 1 Buizerd, 38 Wulpen. Tot slot nog een bezoek gebracht aan de Sofiapolder-west. Hier troffen we op het deels bevroren water en op de oe vers het volgende aan: 80 Wintertalin gen, 21 Tafeleenden, 150 Slobeenden, 1 Kemphaan, 26 Bergeenden, 1910 Wilde eenden, 90 Grauwe ganzen, 980 Smienten, 13 Nijlganzen, 92 Meerkoe ten, 5 Brandganzen, 1 Torenvalk (op de restanten van een dode gans) en een Buizerd. In de Sofia-midden nog 340 Grauwe ganzen en 120 Canadese Ganzen. Rond half 4 waren we weer terug in Oostburg, na een prachtige dag, waarop we met veel plezier kunnen terugkijken en waarvan we jullie via dit verslag een beetje willen laten mee genieten. We hebben nu al het idee geopperd om in de toekomst vaker van dergelijke uitstapjes te ondernemen.

't Duumpje | 2008 | | pagina 9