De Visdiefjes gaan weer op pad! V Oproep Jan Janssens Zondagmiddag 14 oktober 2007. Het is stralend herfstweer. Op de parkeerplaats van het Bos van Erasmus worden 55 kinderen door hun ouders afgeleverd. Foetsia de heks heeft de hulp van de kinderen nodig. Waar zijn haar vrienden, de dieren? Misschien kunnen de kinderen helpen zoeken. Als zij de dieren niet vinden, dan vin den zij misschien toch wel de sporen van de dieren: haren, veren, keutels, holletjes, nesten en webben. De heks wil ook graag haar beroemde tover drank bereiden, maar daar heeft ze vruchten, paddenstoelen en zaden voor nodig. Overal in het bos klinken vrolijke kinderstemmen. Na een uur gaan ze naar het weitje met de drink put. Daar krijgt iedereen toverdrank met een heksenkoek. Hier staat het veldlaboratorium, waar de kinderen de meegebrachte spullen kunnen bekijken onder de microscoop. De gevangen bosmuisjes met hun zwarte kraal oogjes trekken veel bekijks. Omdat iedereen de heks zo goed geholpen heeft krijgen de kinderen een schat kaart waarop te zien is waar de schat verstopt ligt. Een tasje van Natuur en Zo, waarin een zakje noten en fruit zit en een certificaat waarop staat dat ze zich "Visdiefje" mogen noemen. Foetsia de heks in actie samen met de Visdiefjes in het Bos van Erasmus (Jan Janssensj. In de inzetjes fraaie pad destoelen gefotografeerd door Guus Waals. Op zondag 13 april 2008 gaan de Visdiefjes, opnieuw op pad. Dit keer gaan ze "Waterklunen in de Groese Dunen". We spreken af om 13.30 op de parkeerplaats bij de Cletemspolder in de Groedse Duintjes. Eerst gaan we op onderzoek in de Cletemspolder, waar allerlei hindernis sen overwonnen moeten worden en waarbij we ook op zoek gaan naar de planten en dieren die daar leven. We gaan door verrekijkers en een tele- skoop naar vogels kijken. Misschien broeden er wel een paar Tureluurs of Scholeksters. Of misschien zien we wel andere leuke vogels die langs komen trekken richting het noorden om daar te broeden. We nemen ook nog een kijkje op het strand. We gaan daar bij eb zoeken naar haaientanden of fossielen en al lerlei andere planten en dieren die daar leven. Misschien gaan we ook nog even bij de Duumpjesgeitjes kijken. De laatste keer dat er een inventarisatie van dagvlinders in heel West Zeeuwsch-Vlaanderen is gedaan dateert alweer van een jaar of 6 geleden. De vlinderwerkgroep zou graag een nieuwe ronde door het gebied maken maar we hebben daar de tijd en de mensen niet voor. Uit de jaarlijkse tellingen op vaste locaties blijkt dat er nogal wat veranderingen gaande zijn. Zo zijn er soorten die sterk in aantal afgenomen zijn, terwijl andere soorten juist meer gezien worden dan vroeger. U zou ons kunnen helpen om daar wat meer inzicht in te krijgen. Dat kan door lid te worden van de vlinderwerkgroep maar het kan ook door uit te kijken naar vlinders en aan ons door te geven welke vlinders u ziet. Of, als u op een plek komt waar veel vlinders vliegen en u kunt ze niet benoemen, de locatie aan ons door te geven dan gaan we er zelf eens een kijkje nemen. Alle hulp is welkom. U kunt berichten sturen naar Anna.Almekinders@net.hcc.nl. Om 16.00 uur kunnen ouders of ver zorgers de kinderen weer ophalen op dezelfde parkeerplaats. Neem kleding mee die tegen een stootje kan en waarin je droog blijft en ook laarzen of iets anders om droge voeten te houden. Wil jij ook mee? Dan kun je je tot 7 april aanmelden bij: Dilia Timmers, tel. [0115] 402368 of dilia.timmers@inter.nl.net.

't Duumpje | 2008 | | pagina 18