land over de binnendijken: van ruigte tot bloemenzee, een goede aanvulling op het verhaal van Awie de Zwart. Hij vertelde eerst iets over de SLZ, die zelf geen gebieden in eigendom heeft. Er worden nog vrijwilligers gezocht in West-Zeeuws-Vlaanderen voor het project Weidevogelbescherming. Die moeten in de maanden maart, april en mei actief zijn. Vervolgens passeerden systematisch alle in Zeeland voorkomende amfibieën en reptielen de revue. De Bruine kik ker komt algemeen voor in Zeeuws- Vlaanderen, de Groene kikker is meer gebonden aan bepaalde plassen met sommigen menen te moeten aan schaffen. Van de padden (die meer lopen, terwijl kikkers meer springen, ze hebben een wrattige huid] komt de rugstreeppad niet voor in West-Z.-VI. wel de Gewone pad. Salamanders komen in Zeeland vooral voor in Zeeuws-Vlaanderen. De Kleine watersalamander is vrij algemeen, de Kamsalamander komt alleen in Zeeuws- Vlaanderen voor. Van de reptielen is in Zeeland een enkele Ringslang gesig naleerd en op enkele plaatsen b.v. bij Hulst de Levendbarende hagedis. Waarnemingen gaarne doorgeven op www.waarneming.nl,www.telmee.nl, lijk te komen zodat ze de thermiekloze zee kunnen overbruggen. Ooievaars zijn er niet op gebouwd om lange af standen te vliegen. Sommige Ooievaars die niet in Frankrijk, Spanje wensen te blijven en deze tocht overleven, steken de door verwoestijning steeds groter wordende Sahara over en belanden in het stroomgebied van de Niger, hun eindbestemming. Het voert te ver alle wetenswaardigheden die Kris ons gevraagd en ongevraagd verstrekte in dit verslagje weer te geven. Wij hebben genoten deze avond, niet in het minst van zijn charmante Vlaams en grappige anecdotes. Maandag 11 februari was het de beurt aan Alex Wieland. Zijn naam was ik al vaak in de PZC tegen gekomen, niet verwonderlijk. Immers deze duizend poot werkt deels bij de Stichting Land schapsbeheer Zeeland SLZ], deels bij de stichting Het Zeeuws Landschap en hij heeft ook nog een eigen advies- buro. In de Natuurbeschermingsver eniging de Steltkluut is hij voorzitter van de vogelwerkgroep, hij is geïnte resseerd in amfibieën en reptielen, vlinders en vast nog veel meer. Hij begon al vast met het uitdelen van folders, zoals van de Provincie Zee- zoet water, de Heikikker is alleen in de duinen van Schouwen te vinden. Onze trots is natuurlijk de Boomkikker, in Zeeland alleen te vinden in West- Zeeuws-Vlaanderen. Via de website www.ravon.nl kun je ook het gekwaak van de kikkers beluisteren. De Mid delste of Bastaard groene kikker in de tuin van je buurman kan je nachtrust aardig verstoren. Om maar te zwijgen over de Amerikaanse bruikikker, die en www.vlindernet.nl/landkaartje. De gesubsidieerde aanleg en het on derhoud van drinkputten werd bespro ken. Veel van bovenvermelde dieren zullen de put vanzelf weten te vinden Ook in overleg met de ZLTO kan de boer subsidie aanvragen voor de aan leg van akkerranden. Was daar aan vankelijk weinig animo voor, nu is het areaal bijna altijd uitverkocht. Pluspak ketten zijn er ter bescherming van de Veldleeuweriken, Patrijzen, roofvogels muizen en vlinders. Her Ravon (reptielen, amfibieën, vis sen, onderzoek] wil graag een excursie

't Duumpje | 2008 | | pagina 11