Korte berichten Ook in 2008 organiseert 't Duumpje weer een Duumpjesavond voor alle leden, waarbij gezelligheid en infor meel contact tussen leden voorop staan. Wanneer? Zaterdag 23 augustus vanaf 19.00 uur. Waar? 'In de Morelleput', bij Corrie en Jan de Zwart Sint Bavodijk 56 te Nieuwviiet. Programma: 18:30 uur: Ontvangst met koffie en thee 19:00 uur: Keuze uit: - wandeling richting de Blikken, aan dacht voor vogels - wandeling op en rond 'de Morel leput', aandacht voor oudheidkundige vondsten - sport en spel-activiteiten 21:00 uur: Hoofdlezing van de avond: Willy Wintein over de ontstaansgeschiede nis van West Zeeuws-Vlaanderen. Hoe is het huidige landschap tot stand gekomen? Welke historisch- landschappelijke elementen zijn nog aanwezig? Zijn deze duidelijk zicht baar of moeten we over de nodige kennis beschikken willen we een en ander kunnen herkennen? In een bijzonder venster op het land schap zal Willy Wintein aantonen dat de ons omringende omgeving hier en daar betrekkelijk eenvoudig, en elders op zeer complexe wijze tot stand is gekomen. Het wordt een boeiende presentatie. 22:00 uur: Afronding programma en gezellig samenzijn. Het bestuur hoopt u in grote getale te ontmoeten op zaterdag 23 augustus. Vogelvrij. Marjon Op 25 april j.l. werd Petrus van 't Westeinde benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Petrus is een van de weinigen die aan de wieg gestaan heeft van 't Duumpje en die, na een lange staat van dienst, nog steeds actief is in de vereniging. Je kunt hem tegenko men als gids, maar ook bij de vogelwerkgroep, de plantenwerkgroep of de knotploeg. Hij verza melt en verwerkt al jaren de veldwaarnemingen, maar levert ook zijn bijdragen aan de nodige tellingen. Petrus is betrokken bij het Zeeuwse Landschap en de Stichting Landschapsbeheer Zeeland en kreeg zijn lintje ook vanwege zijn activiteiten als organist en bestuurslid van de r.-k. kerk te Groede. Petrus in actie tijdens de laatste jeugdactiviteit in de Cletemspolder Esther van Lu ijk). Hallo, wij sturen u dit berichtje eigen lijk zomaar want wij denken niet dat u er verder iets mee kan. Er komt name lijk bijna dagelijks een sperwer bij ons eten, en het was wel grappig om op de site, 0www.roofvogelszeeland.nl [red.) te lezen dat een vrouwtje dus letterlijk een duif van de voedertafel kan pluk ken want dat is dus ook zo. Wij hebben namelijk in de voor- en achtertuin voederplanken hangen en de laatste tijd trekken die veel duiven aan en dat heeft de sperwer dus ontdekt. De duivenveren vliegen in het rond en ze vindt het geweldig om op de foto te gaan want ze is dus niet onder de indruk als je naar haar staat te kijken. We hebben gekeken of ze geringd is maar dat is niet geval. Wij wilden dit eigenlijk even delen want voor ons was het wel een hele mooie ervaring [voor de duiven iets minder, maar goed...] Fam. Aardewerk Oranje - Blauw 0-10 Met een vijver nabij het Grote Gat speelt de reiger eenzijdig krijger en is al gauw de goudvis "nat" Houd dus in het bijzonder op 30 april vissenkieuwen onder en alle kelen stil, want bij elk "oranje boven" kan er weer één aan geloven en da's dus echt niet wat ik wil. Niet gewend om wat te vragen, geen respect voor mij als buur, lekker prikken zonder jagen, t'hoort gewoon bij zijn natuur. "Denkt" slechts: "Hap, je bent erbij, Lekker hapje alleen voor mij!" Die blauwe blijft een vrije vogel. En mijn goudvis? [slik]

't Duumpje | 2008 | | pagina 18