"Als je heel langzaam loopt doet het veel eerder zeer" zegt een van de kinderen. En dat is natuurlijk ook zo. Daarom lopen ze niette vlug, maar ook niet te langzaam verder. Als ze eindelijk aan de andere kant van de heuvel aankomen wordt er eerst iets gedronken en gegeten, want dat hebben ze wel verdiend. De volgende opdracht ligt op een ander heuveltje, waar je met een trap naartoe kunt lopen. Daar staan grote Op 22 juni gaan de Visdiefjes weer op pad. Dit keer brengen ze een bezoek aan de Wallen van Retranchement. Ze gaan daar proberen "het geheim van Fort Nassau" op te lossen, maar ze gaan ook op zoek naar planten en dieren die daar leven. De natuur op de Wallen is heel bijzonder, daarom kunnen deze keer slechts een beperkt aantal kinderen mee. Wacht dus niet met aanmelden. We verzamelen om half twee 's mid dags bij de muziekkiosk in Re tranchement. De ouders kunnen de kinderen daar dan weer ophalen om vier uur. Vergeet je laarzen niet! Aanmelden kan tot 14 juni bij Dilia Timmers, tel. [0115] 402368 of dilia.timmers@inter.nl.net Eind augustus gaan de Visdiefjes nog eens op pad. Let dus op de aankondigingen. en kleine verrekijkers klaar. Als je daar doorheen kijkt is alles ineens veel dichter bij. Ze zien zelfs de vogels die aan de andere kant van de weg zitten, ganzen en eenden. Op een zoekkaart met voorbeelden kunnen ze zien dat er ook Scholeksters en Kluten zitten. De laatste etappe gaat met een trekvlot. Hier moeten de kinderen heel stil zijn, want in het riet zitten ganzen en eenden te broeden. Dat valt niet mee, zeker niet voor de stuiteraars. Op het laatst wordt het toch nog spannend. Als er meer dan vier kinderen op het trekvlot gaan staan begint het langzaam te zinken. Gauw springen er een paar terug en in kleine groepjes steken ze nu over. Dat gaat beter. Als het volgende groepje halverwege is trekken andere kinderen ineens aan de ander kant van het touw en verandert het trekvlotje in een touwtrekwedstrijd. Dat veroorzaakt een hoop hilariteit, maar uiteindelijk komt iedereen veilig aan de overkant Ze zijn nu aan het eindpunt van de tocht aangekomen. Hier kunnen nog een paar proefjes gedaan worden. De kinderen meten onder andere of het water zoet is of zout. Of daar tussen in: brak. Ze kunnen ook de zuurgraad meten en de helderheid van het water. Met schepnetjes kan worden gekeken of er ook "leven" in het water zit. Ze vangen een paar stekelbaarsjes en ontdekken dat het water heel helder is. Ze kunnen tot 75 cm diep meten. Het zoutgehalte is op de grens tussen zoet en brak en het water heeft een neutrale zuurgraad. Ook groeien er wat algen. Aan het einde van de tocht begint het te regenen. Sommige groepjes gaan alvast verder, terwijl andere kinderen nog onderweg zijn. Uiteindelijk komen alle kinderen veilig aan op de parkeerplaats, waar ze worden opgewacht door hun ouders. Hier worden spannende en leuke ervaringen uitgewisseld. Sommige kinderen willen nog terug om de laatste vragen te beantwoorden, maar het blijft jammer genoeg regenen. Langzaam vertrekken de ouders een voor een en keert de rust weer terug. Om vijf uur is de parkeerplaats weer leeg en het lijkt wel of er niets is gebeurd. De foto's zijn van Marleen de Koning en Esther van Luijk. Vinken[uit)slag: Goudvink: Awie's groep Zilvervink: Dilia's groep Bronsvink: Jan's groep Zebravink: Frans' groep Appelvink: Eric's groep Gewone vink: Petrus' groep Bladgoudvink: Trudie's groep

't Duumpje | 2008 | | pagina 17