Van het bestuur GEZOCHT: SECRETARIS EN BESTUURSLEDEN door Eric Blaakman De eerste helft van het jaar 2008 heeft voor 't Duumpje tot de nodige opmer kelijke ontwikkelingen geleid. In de Algemene Ledenvergadering van 28 maart jl. zijn de leden daarover geïnformeerd, en zijn ook besluiten genomen waar dat, gezien die ontwikkelingen, nodig was. In dit artikel wordt u bijgepraat. Vertrek van de penningmeester Het jaar 2008 was nog maar net begonnen, toen penningmeester Jaap de Hulster aangaf te stoppen met zijn werkzaamheden als penningmeester van 't Duumpje en het redactionele werk voor het verenigingsblad. Een groot verlies voor de vereniging. Jaap heeft gedurende vele jaren heel veel werk voor 't Duumpje gedaan waarvoor we hem niet genoeg kunnen bedan ken; de kwaliteit van het verenigings blad was vooral zijn werk. Binnenkort wordt op passende wijze van Jaap afscheid genomen. Het stelde het bestuur voor een orga nisatorische uitdaging, aangezien er een Algemene Ledenvergadering in voorbereiding was en er op 1 maart een Duumpje moest uitkomen. Nieuwe redactie Het bestuur vond het van groot belang de continuïteit van het verenigingsblad te waarborgen. Een oproep bin nen werkgroepen leverde direct een viertal gegadigden die gezamenlijk het redactieteam wilden gaan vormen: Hans van Kuijk, Anna Almekinders, Sietz Leeflang en Jan Janssens. Onder tijdsdruk, maar met succes is in maart [tijdig!] hun 'eerste verenigingsblad' verschenen. Hiermee hebben Hans, Anna, Sietz en Jan hun visitekaartje als redactie afgegeven en ziet het bestuur van 't Duumpje de toekomst met ver- Oproep aan alle leden: Gegadigden kunnen zich melden bij één van de huidige bestuursleden. trouwen tegemoet voor wat betreft het verenigingsblad. Algemene Ledenvergadering De Algemene Ledenvergadering [ALV] vond plaats op 28 maart in Cadzand. Een uitgebreid verslag van deze verga dering vindt u in het volgende nummer van dit blad. Ten aanzien van de begroting werden enkele flinke noten gekraakt. 7. De contributie is met ingang van 2008 verhoogd van 12,50 naar 75,-. Jeugdleden 7,50. Op de ALV is toegelicht dat de vereniging al enige jaren met verlies heeft gedraaid. Om diverse rede nen blijken kosten vaak hoger uit te vallen, of blijken er extra kosten ten opzichte van de begroting bij te komen. Met ingang van 2008 wordt de contributie verhoogd om een begroting zonder verlies te kunnen opstellen. Tevens is aan de ALV gevraagd om de contributie voor 2009 te verhogen naar€ 16, jeugdleden 8. Hiermee heeft de ALV ingestemd. 2. Op de begroting is een bedrag van 1700 begroot voor de werkgroepen. De werkgroepen maken kosten die voor rekening van de vereniging komen. In het verleden werden over die kosten niet altijd tijdig, en duidelijk, afspraken gemaakt met het bestuur, met wederzijdse wrevel tot gevolg. Het bestuur ondervangt dit nu door de werkgroepen jaar lijks hun verwachte kosten te laten begroten en de som daarvan als één kostenpost op de begroting op te voeren. Op deze wijze zijn duidelijke afspraken gemaakt tussen werkgroepen en bestuur, en zijn de benodigde financiën geborgd. Daadwerkelijke betalingen blijven altijd via de penningmeester lopen. 3. Het verenigingsblad wordt met in gang van 2008 weer volledig in eigen beheer opgemaakt. Dit levert de vereniging een kos tenbesparing op. Consequentie is dat de opmaak van ons blad licht is gewijzigd, maar voor het overige blijft het blad dezelfde uitstraling en kwaliteit houden. De volgende wijzigingen in het bestuur zijn met instemming van de ALV vast gesteld: - Interim voorzitter: Walter de Milliano - Penningmeester: Han Risseeuw - Secretaris: vacant - Bestuursleden: Marjon Stokkerman, Luciën Boerjan, Sjaak Herman, Eric Blaakman, 1 plek vacant. Toelichting: Walter de Milliano heeft zich opgewor pen om het interim-voorzitterschap in te vullen. Hij ziet deze taak vooral naar binnen gericht, als vergadervoorzitter en samenbindend element binnen de vereniging. De taak van voorzitter als vertegenwoordiger van de vereniging naar buiten kan hij moeilijk invullen, aangezien hij doorzijn werkzaamhe den te weinig beschikbaar is. Zodra zich een andere voorzitter aandient, trekt Walter zich terug. De belangrijke functie van secretaris is nog vacant. Geïnteresseerden kun nen zich melden bij één van de andere bestuursleden. Ook onder de reguliere bestuursleden is nog één plek vacant. Bovendien wil een aantal zittende bestuursleden terugtreden indien zich nieuwe enthousiaste bestuursleden aandienen. Kortom De nodige veranderingen binnen de vereniging, zoals u ziet. Het bestuur heeft er alle vertrouwen in met deze veranderingen de vereniging een positieve impuls te geven in ons doel: de bescherming van en educatie over de West Zeeuws-Vlaamse natuurkwa liteiten. Evengoed is het bestuur nog steeds niet compleet.

't Duumpje | 2008 | | pagina 4