Verslag algemene ledenvergadering Cadzand, 28 maart 2008 Han Risseeuw 1. Opening. Eric Blaakman opent als dagvoorzitter de vergadering om 19.35 uur en heet alle 23 aanwezigen hartelijk welkom. Bericht van verhindering is ontvangen van Constant van Waterschoot, Her man van de Voorde en Jan Janssens. De voorzitter memoreert als opmer kelijke zaken uit het voorbije jaar een gezellige Duumpjesavond in de Morel- lenput, een zeer succesvolle herstart van de jeugdgroep 'de Visdiefjes' en het terugtreden van Jaap de Hulster als penningmeester/redacteur. 2. Verslag ALV 30 maart 2007 te Cadzand. Hans van Kuijk wil graag naast de voornamen ook de achternamen zien in de verslagen en merkt verder op dat de uitnodiging voor de ALV er niet uitnodigend uitziet. Hij stelt voor om de uitnodiging in het Clubblad te inte greren met voorwoord van de voorzit ter plus foto en werkgroep verslagen ook van foto's te voorzien. Samen met de redactie zal dit verder uitgewerkt worden. Verder geen opmerkingen; de voorzitter bedankt de secretaris voor het maken van het verslag. 3. Financieel verslag 2007, begro ting 2008 en verslag kascommissie. Han Risseeuw neemt als de beoogd nieuwe penningmeester de begroting door. Voorgesteld wordt om de con tributie te verhogen naar 15 euro, op brengst 1700 euro, opdat we de begro ting voor 2008 zonder verlies kunnen opstellen. Vorig jaar was een verlies begroot van 2500 euro! De adverten tietarieven worden met goedvinden van de adverteerders verhoogd naar 75 euro, opbrengst 300 euro. De nieuwe redactie geeft ons blad uit zonder tus senkomst van een betaalde vormgever, waardoor een besparing van 1900 euro verkregen wordt. De werkgroepen willen wat meer financiële armslag dan in 2007 en op voorhand weten hoeveel geld er beschikbaar is voor hun activiteiten. Het totaal voor de werkgroepen ligt nu op 1700 euro (inclusief de vlin derwerkgroep]. De budgetten voor de werkgroepen zijn als gemiddelden afzonderlijk vastgesteld en de onder en overbestedingen zullen in principe bewaard worden omdat de bestedin gen sterk kunnen fluctueren. Ook is aanvaard dat geoormerkte donaties op het budget van de betreffende werk groep geboekt kunnen worden (de nieuwe penningmeester verwacht dat de werkgroepen zich meer inzetten voor het binnenhalen van gelden van buiten de vereniging als dat hun eigen budget direct ten goede komt]. Wel houdt het bestuur zich het recht voor om donaties te weigeren indien de activiteit van de donateur niet past bij de identiteit en doelstellingen van 't Duumpje. De begrotingswijzigingen worden door de ALV goedgekeurd, met de notitie dat Sjaak Herman, Piet Jansen en Jacques van Gorp gekant zijn tegen het budgetteren per werkgroep en het oormerken van donaties voor werk groepen. Voor 2009 wordt een contributie van 16 euro voorgesteld door de pen ningmeester om de verwachte kosten verhogingen op te kunnen vangen. De ALV stemt hiermee in. Piet Jansen en Jacques van Gorp heb ben de kas gecontroleerd en in orde bevonden, na correctie van 20 euro rente die in een verkeerd jaar was geboekt. 4. Jaarverslag van de secretaris. De secretaris vindt dat er heel veel specialistische activiteiten zijn met kleine aantallen deelnemers, maar dat het moeilijk is om iets te organiseren waar alle Duumpjes op af komen. Het zou fijn zijn om iets te organiseren waar alle Duumpjes wel op af komen om meer saamhorigheid in de vereni ging te houden. 5. Jaarverslagen van de werk groepen. Awie de Zwart van de plantenwerk- groep, Hans van Kuijk van de vlinder werkgroep, Gerard van Daele van de knotwerkgroep, Luc van Beijsterveldt van de planologiewerkgroep, Eric Blaakman namens de excursiewerk groep en Luciën Boerjan namens de vogelwerkgroep lichten hun verslagen kort toe. Dilia Timmers meldt dat de jeugdwerk- groep de "Visdiefjes", na enige jaren van afwezigheid, in 2007 een goede start met 6 en daarna met 55 deelne- mertjes per middag heeft gemaakt. We wensen de werkgroep veel succes en wachten met spanning op de verdere ontwikkeling in 2008. Het bestuur steunt de werkgroep financieel, maar wijst erop dat het ge zond is om ook de kinderen bij te laten dragen in de kosten; men krijgt anders een verkeerd beeld van 't Duumpje. 6. Verkiezing nieuw lid kas commissie. De voorzitter bedankt de aftredende Jacques van Gorp voor zijn werkzaam heden. Piet Jansen blijft, Herman van de Voorde schuift op van de reserve naar lid en René Steijn geeft zich op als nieuw reserve lid. 7. Bestuursverkiezing. Het bestuur draagt Walter de Milliano voor als interim voorzitter; zodra zich een definitieve voorzitter meldt treedt Walter terug. Walter vindt de Delta Zeeland fascinerend en voor hem is het stimuleren van activiteiten be langrijk. De ALV aanvaardt Walter met applaus. Door het terugtreden van Jaap de Hulster als penningmeester komt deze functie vrij. Het bestuur draagt Han Risseeuw voor als nieuwe penning meester. Han Risseeuw laat hiermee de functie als secretaris achter; hiervoor is echter geen kandidaat gevonden. De functie is dus vacant. De leden Sjaak Herman, Eric Blaakman, Luciën Boerjan en Marjon Stokkerman stellen

't Duumpje | 2008 | | pagina 4