Een [klein] derde groepje mensen bleef achter en bestreed elkaar in twee potjes jeu-de-boules op de buitenba nen van 'de Morellenput'. Dit kan daar allemaal, zeker als het aardig zomer- avondweer is! Na de wandelingen stond er weer een heerlijke kop koffie of thee klaar, ditmaal mét een heerlijk stukje ap pelgebak, zelfgemaakt door mevrouw Simpelaar. Voordat deel twee van de avond een aanvang nam, was er een verrassing in de vorm van een Pluumpje van 't Duumpje. Dit Pluumpje werd in het verleden vaker uitgereikt aan leden en niet leden die zich op een bijzondere wijze sterk hebben gemaakt voor de West Zeeuwsch-Vlaamse natuur of het landschap. Het bestuur heeft ge meend deze traditie weer op te moeten pakken als daar aanleiding toe is, en die was er deze keer: een Pluumpje werd uitgereikt aan Egbert Risseeuw, eigenaar van camping 'de Wulpen'. Egbert is een voorbeeld van iemand die de natuur optimaal integreert in zijn camping. Hij heeft oog voor bloemen en [hoogstamfruitjbomen, voor vogels en vlinders, en voor variatie in begroei- Na het uitreiken van de oorkonde be horende bij het Pluumpje van 't Duumpje door onze interim-voorzit ter kon deel twee van de avond echt een aanvang nemen: de presentatie van Willy Wintein over de ontstaans- Vlaanderen als de zeespiegel stijgt en er overstromingen volgen. Het land wordt bewoond en ingepolderd. Soms overstromen stukken land weer, en in de 80-jarige oorlog volgen ook nog inundaties. Kreken en kreekruggen zijn het resultaat, Oudland en Nieuwland is te onderscheiden. Als Willy aan het slot van zijn betoog in de 20e eeuw is aanbeland, zijn we een uur verder en een boeiende gang door de ontstaans geschiedenis van West Zeeuwsch- Vlaanderen rijker. ing. Niet voor niets organiseert hij rondleidingen op zijn camping. Egbert nam het Pluumpje zichtbaar verguld in ontvangst, en vertelde zelf enthousiast over zijn bedrijf. Een terecht Pluumpje! Duumpjesavond 2008 aan de Marolleput Foto'sFrank Stokkerman). geschiedenis van West Zeeuwsch- Vlaanderen. Een prachtig verhaal dat begint in de laatste ijstijd waarin de Noordzee een woestijn is en waarbij de zandruggen aan de zuidkant van Zeeuwsch-Vlaanderen werden ge vormd. Het verhaal neemt ons verder mee in de vorming van Zeeuwsch- Na dankzegging aan Willy en beant woording van een enkele vraag vanuit het publiek, wordt de avond afgesloten met een hapje en een drankje. Daar bij kunnen hele leuke oud-hollandse spelletjes worden gespeeld die Jan de Zwart standaard in zijn schuur heeft opgesteld. Het is al 24.00 uur als de laatsten het pand verlaten. Rest mij nog Jan en Corrie te bedan ken voor hun gastvrijheid, alsmede de vrijwilligers die hebben geholpen de hele avond tot een succes te maken.

't Duumpje | 2008 | | pagina 5