Duumpjes- avond 2008 Van de bestuurstafel Eric Blaakman Eric Blaakman Bestuursleden Gedurende de afgelopen maanden heeft Han Risseeuw zich ingewerkt als penningmeester. Dat inwerken is voor spoedig verlopen, zij het dat Han daar mee een dubbeltaak heeft gecreëerd: bij gebrek aan een secretaris bleef hij ook de secretariaatswerkzaamheden uitvoeren. Deze dubbeltaak is teveel van het goede. Voorlopig blijft Han de digitale verzending van poststukken naar leden verzorgen, maar Eric Blaak man zal tijdelijk de agenda en notulen van de bestuursvergadering verzorgen ter ontlasting van Han. Uiteraard ho pen we bij de nieuwe bestuursverkie zing een nieuwe secretaris te mogen begroeten! IVN Gidsen Het IVN afdeling Zeeland is voorne mens vanaf maart 2009 een nieuwe cursus voor het opleiden van gidsen te starten in de regio Zeeuwsch-Vlaande- ren, dit om te voorzien in een behoefte aan gidsen bij natuurterreinbeheerders en natuurverenigingen. Het bestuur van 't Duumpje ondersteunt dit initia tief van harte, en is nog op zoek naar iemand uit de vereniging die mee wil helpen bij de organisatie en begelei ding van deze cursus. Een flink aantal actieve leden is al benaderd, maar daaruit is nog geen vrijwilliger voortge komen veelal omdat deze actieve leden al genoeg doen voor de vereniging en geen extra tijd hebben voor deze klus. Gegadigden met enige vrije tijd en enig organiserend talent kunnen zich per direct melden bij bestuurslid Eric Blaakman. Cursisten zouden uitsteken de kandidaten zijn om mee te helpen met het organiseren. Natuurblad Vorig jaar rond deze tijd heeft het bestuur besloten niet mee te betalen aan het nieuw opgezette Natuurblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Het 'glossy' huis-aan-huisblad biedt per kwartaal een overzicht van excursies en kleine Website Het bestuur heeft deze zomer definitief besloten een andere koers te gaan varen met de website. Dit betekent dat de website er over een tijdje anders uit zal komen te zien. In het volgende Duumpje zal dit uitgebreid aan de orde komen. natuurverhalen, en daarnaast bestaat uit reclames voor sponsorende bedrijven, overheden, natuurterreinbeheerders en natuurverenigingen. Inmiddels heeft de NME (Natuur en Milieu Educatie] op nieuw contact opgenomen met het be stuur van 't Duumpje om te bespreken of 't Duumpje niet alsnog als sponsor wil optreden voor dit Natuurblad. Binnen kort vindt een gesprek plaats. Vergoedingen In augustus heeft het bestuur besloten over het al dan niet toekennen van vergoedingen. Het beleid ten aanzien van vergoedingen is en blijft dat voor de uitvoering van vrijwillige werk zaamheden door en voor 't Duumpje, geen vergoedingen worden gegeven. Materiaal- en productiekosten wor den vergoed voor zaken die bijdragen aan de doelstelling van de vereniging, en van te voren afgestemd zijn met het bestuur. Bijvoorbeeld: hout voor nestkastenkosten, porto-, kopie en/of drukkosten. Bij uitvoering van werkzaamheden voor derden kan wél sprake zijn van een vergoeding voor de uitvoering van werkzaamheden. Maximaal 25% van het overeengekomen bedrag voor de werkzaamheden kan als tegemoet koming in de kosten worden gede clareerd door diegenen die het werk namens 't Duumpje voor een derde hebben uitgevoerd. Het bestuur houdt de regie als het gaat om het aangaan van opdrachten naar derden. Een andere groep bleef dicht bij 'de Morellenput' alwaar Jan de Zwart de nodige cultuur-historische wetens waardigheden over zijn terrein en de omgeving wist te vertellen. Op zaterdag 23 augustus vond de Duumpjesavond 2008 plaats. Vanaf 18.30 uur waren alle leden van 't Duumpje welkom 'in de Morel lenput' van gastheer en -vrouw Jan en Corrie de Zwart. Koffie en thee stonden klaar. Ad interim voorzitter Walter de Milliano opende de avond om 19.00 uur. Na een korte toelichting op het programma vertrokken twee groepen voor een wandeling in de omgeving. Eén groep liep richting de Blikken voor 'een blik' op de vogels die in dit natte weide gebied vertoefden. Luciën Boerjan en Jaap Poortvliet begeleidden deze groep.

't Duumpje | 2008 | | pagina 4