Meer weten over de visdiefjes? www.visdiefjes.nl geplozen en geborsteld. Er komt van alles te voorschijn; schedeltjes, onderkaken, poten, ribbetjes, grote en kleine botjes. Tijd voor een lekkere koek en een glas fris. Even lekker uitrazen en daarna veranderen alle visdiefjes weer in onderzoekers, want de microscopen staan klaar en de loepjes zijn uitgedeeld. Als je goed je best doet kan je de muizentandjes van heel dichtbij zien. Best wel een gedoe om zo'n micro scoop scherp te stellen. Maar het lukt toch bijna iedereen. Dan is het tijd om te tellen. Hiervoor heb ben we een mooie turfkaart. 1 turfstreepje voor een bovenschedel, 1 turfje voor een linker onderkaak en de gelukvogels hadden ook nog een rechteronderkaakje geturfd; een kompleet schedeltje dus. Sommige pluizers hadden wel 6 schedels in 1 braakbal gevonden. De opbrengst is groot, alles gaat in speci ale potjes en zo helpen we de Duumpjes onderzoekers. Maarniet alle schedeltjes gingen in de potjes. Er zijn ook visdiefjes die schedeltjes sparen. De boel werd opgeruimd en we konden onze meegebrachte boterhammen opeten. Wat drinken erbij en tomatensoep voor de liefhebbers. Toen begon eigenlijk het spannenste deel van de dag. We gingen met de auto's de polder in om uilen te lokken met geluid. We hebben het grote geluk om een man- hetje en vrouwtje bosuil te horen. De maan bijna vol en daarom konden we de bosuil lx zien vliegen van boom naar boom. Op 2 andere plekken konden we de schelle roep van het steenuiltje horen, ledereen begon een beetje moe te worden en het was koud. We begonnen in de auto te fantaseren over lekkere warme thee enz. Om 8 uur waren we allemaal weer terug in .de schuur! ledereen vond het een super toffe dag tot de volgende excursie allemaal! Eric, Frans, Jan en Dilia.

't Duumpje | 2009 | | pagina 21