Korte berichten Van de bestuurstafel Cursus 'Natuur over de Drempel' Petrus van 't Westeinde Op 15 december 2008 zagen Rob van Har ten en Astrid Schoovers in de duinen van Cadzand het volgende: twee eksters die pikten naar een wezel.De wezel bleef he- lemaalverstard liggen. Astrid kon het niet aanzien en joeg de eksters weg.Daarna ging de wezel en vandoor. Twee grijze zeehonden werden op de Hooge Platen gezien door Henk Cateleijns op 27 december 2008. 11-1-2009: Een buizerd was druk bezig een lijk te verorberen. In een kring stonden, er al watersnavelend te wachten of er ook iets te smikkelen viel: 1 blauwe reiger, 2 zwarte kraaien en 1 ekster. Deze melding kwam van Huib van Iwaarden. De Baarzande vorstperiode december 2008/januari 2009. Heel wat Bressiaanders waren druk aan het schaatsen op de uitgestrekte ijsvlakte. Op de wei naast de kreek liep een groep meerkoeten gras te eten. De hele dag. Nie mand merkte ze op. Toch waren daar zo'n 140 zwarte bolletjes hun magen aan het vullen. De schaatsers trokken zich niks aan van de vogels en omgekeerd ook niet. 's Avonds toen alle mensen hun vermoeide benen al lieten rusten, kwamen de meer koeten naar het ijs. Niet om te schaatsen, maar om te drinken. Er waren n.l. wat ronde gaten in het ijs gekomen op plekken waar gasbellen hadden gezeten. Die gaten vroren niet dicht, waarschijnlijk door die vogels. (aantal meerkoeten geteld door Eric Blaak man) Eric Blaakman Voorbereiding ALV Het bestuur is de afgelopen maanden hard bezig geweest de Algemene Ledenverga dering (ALV) van 27 maart 2009 voor te bereiden. In deze uitgave van 't Duumpje treft u het verslag van de vorige ALV aan, alsmede jaarverslagen van de werkgroe pen, de financiële afrekening 2008 en de begroting 2009. Website Op 1 december 2008 is 't Duumpje een nieuwe weg ingeslagen met de website. Zoals u op www.duumpje.nl kunt zien, is de website van 't Duumpje geheel vernieuwd. Eén van de vernieuwingen is dat de ver schillende werkgroepen van 't Duumpje nu meer ruimte en mogelijkheden hebben om zelf informatie op de website te zetten. Daarmee zal de informatie-uitwisseling, samenhang en samenwerking binnen 't Duumpje worden versterkt, hetgeen ook zijn uitstraling zal hebben naar de buiten wereld. De centrale coördinatie van de website ligt bij de redactie. Het technisch beheer en onderhoud wordt uitgevoerd door Geert Janssens. De website zal ook steeds meer gebruikt worden voor actuele berichtgeving naar leden en niet-leden. Uiteraard blijven de excursies en activiteiten op de website staan. Maar ook aankondigingen voor cursussen en uitnodigingen voor ALV's en Duumpjesavond zullen bijvoorbeeld via de website bekend worden gemaakt. De website voor de jeugdwerkgroep, www. visdiefjes.nl, zal medio 2009 direct gekop peld worden aan de website van 't Duum pje. Vanaf dat moment is weer sprake van één website voor 't Duumpje als digitaal uithangbord van de vereniging. Met de vernieuwing van de website van 't Duumpje is een eind gekomen aan de oude website, ontwikkeld, opgezet en beheerd door Luc van Beijsterveldt. Het bestuur van 't Duumpje bedankt Luc voor zijn pionierswerk, waarmee hij met de door hem ontworpen website 't Duumpje in het digitale tijdperk heeft geïntroduceerd en gehouden. Op passende wijze zal Luc hier voor door het bestuur nog in de bloemetjes worden gezet. Na de zeer succesvolle versie van deze cursus in Midden en Oost Zeeuws-Vlaan- deren organiseren Natuurbeschermings vereniging 't Duumpje en Natuur&Zo ook in West Zeeuws-Vlaanderen de cursus 'Natuur over de Drempel' voor 'beginnende natuurliefhebbers' die wat meer willen we ten over de natuur in Zeeuws-Vlaanderen. Verdeeld over vijf achtereenvolgende (don derdagavonden wordt op diverse manie ren aandacht besteed aan vogels, vlinders en libellen, bomen, planten en zoogdieren in Zeeuws-Vlaanderen. De eerste cursus avond is op donderdag 12 maart en de laatste op 9 april, van 19.30-21.30 uur. De cursuslocatie is de kantine van het stadhuis aan het Raadhuisplein 1 te Oost burg. U kunt zich tot uiterlijk 9 maart bij Natuur&Zo opgeven via tel. 0115-649 520 of info@nme-zvl.nl. De deelnamekosten zijn 10 euro per persoon.

't Duumpje | 2009 | | pagina 23