Activiteiten Voor actuele informatie over activiteiten en excursies zie www.duumpje.nl Grote Braakmanexcursie op zondag 1 maart 2009. Aanvang: 10.00 uur tot ongeveer 16.00 uur. Verzamelen: op driehoekig parkeer- terreintje Lozeschorweg aan de N61 (komend van West Zeeuws-Vlaanderen: le afslag rechts, zodra je de brug over de kreek bent gepasseerd). Excursieleider: Henk Castelijns. De route die we lopen gaat rond de hele kreek. Henk is een kenner bij uitstek van dit gebied, het beloofd dus een mooie wan deling te worden. Bij het pad naar de gluurmuur wordt vooraf een auto gezet om de auto's bij het parkeerterreintje op te kunnen halen. Na afloop is er gelegenheid voor een drankje. Meenemen: laarzen, eten, drinken, warme kleding, kijker, fototoestel. Aanmelden is niet nodig, kom wel op tijd. Contact: vroegtol@zeelandnet.nl. Op zaterdag 7 maart gaat de knotwerk- groep van 't Duumpje om 9.00 uur aan de slag bij de familie van Gorp aan de Maaidijk te Oostburg. Er wordt geknot. Er wordt gemusterd voor eigen gebruik, ledereen kan deelnemen (info: 0117- 301835). Op zaterdag 21 maart gaat de knotwerk- groep van 't Duumpje om 9.00 uur aan de slag op het Vienkenist aan de Kanaal- weg te Retranchement. Er wordt geknot. Er wordt rijshout achter het vermaak ver werkt. Het dik hout is voor de deelnemers, ledereen kan deelnemen (info: 0117- 301835). Op zondag 29 maart organiseert de vo gelwerkgroep een vogelexcursie naar de Herdijkte Zwarte Polder. Aanvang: 14.00 uur. Verzamelen op de parkeerplaats bij het Gemaal aan de Zwarte Polder in Nieuwvliet. Contact: www.duumpje.nl, Lucien Boerjan, tel: 0117-453678 De excursie is gratis en voor iedereen. We kijken vanaf de dijk naar steltlopers die hier rusten of voedsel zoeken op hun weg terug naar de broedplaatsen In het hoge noorden en naar vogels die hier hun broed plaats vinden. We bekijken ook nog een stukje Verdronken Zwartepolder. Op zaterdag 4 april gaat de knotwerk- groep van 't Duumpje om 9.00 uur aan de slag op het Vienkenist aan de Kanaal- weg te Retranchement. Er wordt geknot. Er wordt rijshout achter het vermaak ver werkt. Het dik hout is voor de deelnemers, ledereen kan deelnemen (info: 0117- 301835). Op zondag 5 april (13.00 uur) en zaterdag 9 mei (10.00 uur) organiseert stichting Het Zeeuwse Landschap een workshop fossielen. Na een inleiding door fossielendeskundige Ruud Lie, gaan deelnemers op het strand zelf op zoek naar allerlei fossielen. Een en ander start in bezoekerscentrum 't Zwin, G. van Hoeke-straat te Retranche ment en u kunt tot twee dagen van tevoren opgeven. Kosten bedragen 3,50 voor volwasse nen, kinderen betalen 2,- (info: 0113- 569110) Op zondag 3 mei organiseert de vogel- werkgroep een vroege vogelexcursie naar de Zwarte Polder. Aanvang: 7.00 uur. Verzamelen op de parkeerplaats bij het Gemaal aan de Zwarte Polder in Nieuwvliet. Contact: www.duumpje.nl, Luciën Boer jan, tel: 0117-453678. De excursie is gratis en voor iedereen. We luisteren vooral naar zangvogels die al zingend en fluitend hun gebied afbakenen. We lopen over de prachtige wandelpaden dwars door de duinen. De veranderingen in de Braakman zijn het onderwerp van een gratis excursie van Staatsbosbeheer op zondag 5 april en zondag 10 mei. Van de vm parkeer plaats aan de Savoyaardsweg van natuur reservaat Braakman-Noord - tussen Hoek en Biervliet, richting DOW - wordt vanaf 14.00 uur het gebied onder leiding van de boswachter verkend. Laarzen of stevig schoeisel vereist (info: 0117-306066). Op zaterdag 9 mei en zondag 7 juni organiseert Staatsbosbeheer een vol- lemaanswandeling door de Braakman, een excursie waarop aandacht besteed wordt aan het nachtleven in de Braakman. Onder leiding van de boswachter wordt om 22.00 uur vertrokken vanaf de vm parkeerplaats aan de Savoyaardsweg van natuurreservaat Braakman-Noord (tussen Hoek en Biervliet, richting DOW). Kosten: volwassenen 2,- kinderen 1,-. Stevig schoeisel of laarzen aange raden (info: 0117-306066). Op zaterdag 16 mei (10.00 uur), 23 mei (14.00 uur), 30 mei (10.00 uur), 6 juni (14.00 uur) en 13 juni (10.00 uur) neemt een gids u mee naar de tijd van de storm vloeden, indijken en afsluiting van De Braakman. Aan de hand van geschied kundig materiaal zult u De Braakman met heel andere ogen gaan bekijken. Naast geschiedenis komen ook de flora en de fauna van het gebied aan de orde. De gratis excursie begint aan de vm parkeerplaats aan de Savoyaardsweg van natuurreservaat Braakman-Noord - tussen Hoek en Biervliet, richting DOW, en duurt ongeveer anderhalf uur (info: 0115-306068) Naast de excursie is er gelegenheid tot het bezoeken van de in het dorpshuis te Biervliet ingerichte expositie De Braakman tusschen Oost en West (Voor meer info: www.natuurenzo.nl) Zondag 5 juli excursie in 't Zwin. Vertrek 10.00 uur vanaf het bezoekers centrum van 't Zwin, Gerrit van Hoekes- traat 2, Retranchement. Contact: www.duumpje.nl. Petrus van 't Westeinde, tel: 0117-383256. De tocht is gratis en voor iedereen. Wandeling duurt 2 tot 2,5 uur. Laarzen aan of op blote voeten. We lopen door een deel van de Kievitepol der, steken het duin over, speuren langs het strand, steken de Zwingeul over en gaan het schor in. Een beetje avontuurlijke tocht. We zien vogels en veel zoutminnende planten.

't Duumpje | 2009 | | pagina 26