Algemene ledenvergadering Vrijdag 27 maart 2009 De Uitkomst, Langeweg 10 te Breskens, parkeren achter de kerk Aanvang 19.30 uur Agenda 1. Opening door de voorzitter 2. Verslag Algemene Ledenvergadering 28 maart 2008 te Cadzand 3. Financieel verslag 2008, begroting 2009 en verslag kascommissie 4. Visie voorzitter voor 2009 en jaarverslag secretaris 5. Verslagen van de werkgroepen 6. Verkiezing nieuw lid kascommissie 7. Bestuursverkiezing 8. Rondvraag Pauze Voordracht over "Schelpen en fossielen van het Zwin" door Ruud Lie. Toelichting bij de agendapunten: Agendapunt 2: verslag algemene ledenvergadering 28 maart 2008 te Cadzand l Opening. Eric Blaakman opent als dagvoorzitter de vergadering om 19.35 uur en heet alle 23 aanwezigen hartelijk welkom. Bericht van verhindering is ontvangen van Constant van Waterschoot, Herman van de Voorde en Jan Janssens. De voorzitter memoreert als opmerkelijke zaken uit het voorbije jaar een gezellige Duumpjesavond in de Morellenput, een zeer succesvolle her start van de jeugdgroep 'de Visdiefjes' en het terugtreden van Jaap de Hulster als penningmeester/redacteur. 2. Verslag ALV30 maart 2007 te Cadzand. Hans van Kuijk wil graag naast de voornamen ook de achternamen zien in de verslagen en merkt verder op dat de uitnodiging voor de ALV er niet uitnodi gend uitziet. Hij stelt voor om de uitno diging in het Clubblad te integreren met voorwoord van de voorzitter plus foto en werkgroep verslagen ook van foto's te voorzien. Samen met de redactie zal dit verder uitgewerkt worden. Verder geen opmerkingen; de voorzitter bedankt de secretaris voor het maken van het verslag. 3. Financieel verslag 2007, begroting 2008 en verslag kascommissie. Han Risseeuw neemt als de beoogde nieuwe penningmeester de begroting door. Voorgesteld wordt om de contribu tie te verhogen naar 15 euro, opbrengst 1700 euro, opdat we de begroting voor 2008 zonder verlies kunnen opstellen. Vorig jaar was een verlies begroot van 2500 euro! De advertentietarieven worden met goedvinden van de adverteerders verhoogd naar 75 euro, opbrengst 300 euro. De nieuwe redactie geeft ons blad uit zonder tussenkomst van een betaalde vormgever, waardoor een besparing van 1900 euro verkregen wordt. De werkgroepen willen wat meer financi ële armslag dan in 2007 en op voorhand weten hoeveel geld er beschikbaar is voor hun activiteiten. Het totaal voor de werk groepen ligt nu op 1700 euro (inclusief de vlinderwerkgroep}. De budgetten voorde werkgroepen zijn als gemiddelden afzon derlijk vastgesteld en de onder- en over- bestedingen zullen in principe bewaard worden omdat de bestedingen sterk kunnen fluctueren. Ook is aanvaard dat geoormerkte donaties op het budget van de betreffende werkgroep geboekt kun nen worden (de nieuwe penningmeester verwacht dat de werkgroepen zich meer inzetten voor het binnenhalen van gelden van buiten de vereniging als dat hun eigen budget direct ten goede komt]. Wel houdt het bestuur zich het recht voor om donaties te weigeren indien de activiteit van de donateur niet past bij de identiteit en doelstellingen van 't Duumpje. De begrotingswijzigingen worden door de ALV goedgekeurd, met de notitie dat Sjaak Herman, Piet Jansen en Jacques van Gorp gekant zijn tegen het budgette ren per werkgroep en het oormerken van donaties voor werkgroepen. Voor 2009 wordt een contributie van 16 euro voorgesteld door de penningmeester om de verwachte kostenverhogingen op te kunnen vangen. De ALV stemt hiermee in. Piet Jansen en Jacques van Gorp hebben de kas gecontroleerd en in orde bevon den, na correctie van 20 euro rente die in een verkeerd jaar was geboekt. 4. Jaarverslag van de secretaris. De secretaris vindt dat er heel veel speci alistische activiteiten zijn met kleine aan tallen deelnemers, maar dat het moeilijk is om iets te organiseren waar alle Duum- pjes op af komen. Het zou fijn zijn om iets te organiseren waar alle Duumpjes wel op af komen om meer saamhorigheid in de vereniging te houden. 5. Jaarverslagen van de werkgroepen. Awie de Zwart van de plantenwerkgroep, Hans van Kuijk van de vlinderwerkgroep, Gerard van Daele van de knotwerkgroep, Luc van Beijsterveldt van de planologie werkgroep, Eric Blaakman namens de excursiewerkgroep en Luciën Boerjan namens de vogelwerkgroep lichten hun verslagen kort toe. Dilia Timmers meldt dat de jeugdwerk- groep de "Visdiefjes", na enige jaren van afwezigheid, in 2007 een goede start met 6 en daarna met 55 deelnemertjes per middag heeft gemaakt. We wensen de werkgroep veel succes en wachten met spanning op de verdere ontwikkeling in 2008. Het bestuur steunt de werkgroep financi eel, maar wijst erop dat het gezond is om ook de kinderen bij te laten dragen in de kosten; men krijgt anders een verkeerd beeld van 't Duumpje. 6. Verkiezing nieuw lid kascommissie. De voorzitter bedankt de aftredende Jac ques van Gorp voor zijn werkzaamheden. Piet Jansen blijft, Herman van de Voorde schuift op van de reserve naar lid en René Steijn geeft zich op als nieuw reserve lid. 7. Bestuursverkiezing. Het bestuur draagt Walter de Milliano voor als interim voorzitter; zodra zich een definitieve voorzitter meldt treedt Walter terug. Walter vindt de Delta Zeeland fascinerend en voor hem is het stimule ren van activiteiten belangrijk. De ALV aanvaardt Walter met applaus. Door het terugtreden van Jaap de Hulster als penningmeester komt deze functie vrij.

't Duumpje | 2009 | | pagina 4