Activa 1 Kas/bank/giro 2 Spaargelden Rabo 3 Zeewind 4 Triodos 5 Grond Masjeskreek 6 Inventaris clubgebouw 7 Kantoorapparatuur 8 Bibliotheek 9 Nog te ontvangen bedragen 10 Vooruitbetaalde bedragen Agendapunt 4: Visie voorzitter en jaarverslag van de secretaris. Introductie - Natuurbeschermings vereniging 't Duumpje West Zeeuwsch- Vlaanderen' De vereniging is opgericht voor West Zeeuws-Vlaanderen op 28 april 1975, [toen was Zeeuws nog Zeeuwsch), voor onbe paalde tijd. De vereniging werkt nauw samen met andere natuurbeschermingsverenigin gen in Nederland en in het buitenland fin het bijzonder België), natuurbeherende instellin gen, Zeeuws-Vlaamse instellingen, provinci ale en landelijke organisaties. Het doel van de vereniging volgens de statu ten is de bescherming en het behoud van: 1. Het landschappelijke karakter en van de flora en fauna in relatie tot het landschap pelijk karakter van West Zeeuws Vlaande ren; 2. De flora en fauna in West Zeeuws Vlaan deren. De vereniging tracht haar doel te bereiken door: 1. Het maken van propaganda in de ruimste zin van het woord, om de natuurbescher mingsgedachte bekend te maken; 2. Toe te zien en controle uit te oefenen op de handhaving van de betreffende wet telijke bepalingen; 3. Bemoeiingen met overheid, coöperaties en particulieren tot het verwerven van steun voor haar streven; 4. Alle andere wettige middelen, welke voor het doel van de vereniging bevorderlijk zouden kunnen zijn, zoals het vormen of instellen van werkgroepen. Werkgroepen. De vereniging heeft verschillende werk groepen (vergaderen ten minste 3x per jaar, werkgroepvergaderingen kunnen bestuur adviseren): 1. Vogel 2. Planten 3. Planologie Balans per 31 december 2008 418,50 10297,12 1.701,68 1651,39 p.m. 1,00 1,00 1,00 130,00 107,47 14.309,16 4. Vlinder 5. Jeugd - zullen eigen website ontwikkelen met behulp van de vereniging 6. Knotgroep 7. Excursiewerkgroep 8. Cursussen Educatie wordt spontaan verzorgd in de vorm van cursussen. De werkgroepen wer ken betrekkelijk autonoom maar conforme ren zich aan de statuten van de vereniging 't Duumpje en werken onder formele goed keuring van het bestuur. Verenigingsblad en website: 't Duumpje Het bestuur Het bestuur is belast met het besturen van de vereniging. Er wordt gestreefd naar een uitgebalan ceerde samenstelling op grond van deskun digheid en werkgroepvertegenwoordiging. Er is momenteel een spontane vertegenwoordi ging, niet gebaseerd op leeftijd en geslacht (1 vrouw). Visie 2009 De vereniging gaat door met het werken aan de bescherming en het behoud van: 1. Het landschappelijke karakter en van de flora en fauna in relatie tot het landschap pelijk karakter van West Zeeuws-Vlaan deren; 2. De flora en fauna in West Zeeuws-Vlaan deren. We besteden aandacht aan de structuur van de organisatie van de vereniging en de kwaliteit van het werk van de werkgroepen met en voor vrijwilligers. Het lidmaatschap moet interessant zijn en financieel haalbaar blijven voor een brede groep. Het werven van fondsen krijgt aandacht - maar de jaarlijkse verenigingsbegroting blijft de basis. Passiva 11.992,20 903,40 320,72 723,00 369,84 14.309,16 Het landschappelijke karakter, de flora en fauna van West Zeeuws-Vlaanderen West Zeeuws-Vlaanderen heeft een opper vlak van slechts zo'n 300 km2 in een Deltage bied met zout water en 24.000 inwoners. Het heeft een tamelijk grote diversiteit in flora en fauna. Het landschap is een mozaïek van historisch ontwikkelde gebieden, groten deels met menselijke activiteiten van ver voor de Romeinen, maar ook van 2000,1000, 500 jaren, recente en zeer recente oorsprong. Hierdoor is het gebied een proeftuin voor ontwikkeling van flora en fauna in recent historische gebieden. Bovendien zijn er zeer verschillende grondsoorten, een krekenland schap met variatie van zout naar zoet water (27 km2), (geringe) hoogteverschillen, en vier duidelijke seizoenen in een gematigd zeeklimaat. Klimaatveranderingen hebben hun invloed op de flora en fauna. Het gebied ligt in trekroutes van allerlei dieren zoals in secten en spectaculaire aantallen trekvogels. Om dit alles een gedegen basis te geven voor bescherming is dan ook niet eenvou dig. Sommige werkgroepen hebben een meerjarenplan, waarbij ieder jaar intensief aandacht besteed wordt aan een deelgebied dat de groep goed kan overzien, en waarbij over de duur van het plan het gehele gebied aan de beurt komt. Deze progressieve en kwalitatief gerichte aanpak willen we stimuleren. Doel is ook het versterken van de wetenschappelijke basis en het verhogen van de synergie tussen de werkgroepen. Het voorstel is om in 2009 de nadruk te leggen op genetische diversiteit (variatie in soorten van dieren, planten, enz.) 1. Op de dijken - de verbindingen tussen de historische mozaïeken 2. En in de 'nieuwe natuur' - wat was de verwachting en hoe is de ontwikkeling? Organisatie. Het gebruik van de website door werkgroe pen zal gestimuleerd worden. Het verengingsblad 't Duumpje zal vier maal per jaar verschijnen met behulp van de nieuwe redactie. Investering in de werkgroepen is gebaseerd op de jaarlijkse ambities van de programma's 12 Vermogen vereniging 13 Onderhoudsreserve 14 Reserve jeugdactiviteiten 15 Overloop werkgroepen 16 Nog te betalen bedragen

't Duumpje | 2009 | | pagina 6