Mailtje Het adres van de visdiefjes op internet is veranderd: www.visdiefjes.nl is nu ttp://visdiefies.duumpje.nl/ Expositie over De Braakman in het dorpshuis van Biervliet Gezien Het zou toch wel kunnen dat er 2 broedparen roodborsttapuit zitten in mijn vlindertelgebied. Het koppel waar ik de vorige keer de foto van meestuurde zat aan de kant van de Passageule waar ik ze al een paar keer gezien heb. Vanmiddag zag ik een koppel aan de wegkant van het gebied bij de grote braamstruiken dus aan de andere kant als het vorige koppel. Er zit tevens bij de braamstruiken min- stehs een koppel kneuen. Reebokje Pieter Simpelaar]. Maar het mooiste komt nog toen ik gistermorgen naar Ronald Haemers ging om de vlinderval te legen hadden Pieter Simpelaar en Henk Bondewel langs de Wildeweg in het nieuwe stuk natuur een reebokje zien lopen en ook nog een foto gemaakt, de bok liep door de afrastering richting Dosse [de boerderij op de foto]. Vanmiddag nog een rondje gefietst maar geen bok meer te zien! Conny Jansen Het dorpshuis in Biervliet heeft het idee opgepakt om een Braakman tentoonstelling te organiseren voor het Biervlietse publiek en andere belang stellenden. De Braakmannatuur is sinds de re cente uitbreiding nog dichter tegen Biervliet aan komen liggen. We willen het publiek wat meer bekend maken met dit potentieel grootse natuurge bied. Aansluitend worden er 5 natuurwan delingen georganiseerd door speciale gidsen van SBB, zie hiervoor het SBB programma op haar website of vraag naar de excursietijden bij het dorpshuis [06-33053510], Ook is de excursie-informatie te ver krijgen via de site van Natuur Zo. http://www.nme-zvl.nl/ Conny de Visser [dorpshuisbeheerder] heeft contact opgenomen met Brenda de Haan van Natuur&Zo, Rien Marijs en Eric Waals van 't Duumpje/Visdief- jes en Marijke Lieman van SBB. Gezamenlijk hebben zij een draaiboek samengesteld waar geprobeerd wordt om op verschillende manieren het pu bliek te informeren over de activiteiten in de Braakman in het verleden, nu en in de toekomst. De tentoonstelling bestaat o.a. uit een film over de Braakman, een doorlo pende diashow, een foto-expositie van Rien Marijs, een expositie van diverse zaken die met de Braakman te maken hebben [o.a. fossielen van Ruud Lie] en een overzicht van de Braakman door de tijd heen. De tentoonstelling werd officieel geopend voor genodig den op vrijdag 15 mei. T/m 12 juni is de tentoonstelling ge opend van woensdag tot zaterdag van 13.00uur tot 16.00 uur. We hopen u allen te mogen ontvangen in het dorpshuis van Biervliet http:// www.dorpshuisbiervliet.nl/ De organisatoren zijn: Dorpshuis Biervliet, Natuur&Zo, Duumpje Visdiefjes, SBB. Een regenachtige woensdagmorgen 10 maart 2009. Je kijkt eens door het raam. Je ziet een roodborstje, enkele heggen- mussen, wat merels, een zanglijster, een stuk of negen fazanten en zesendertig houtduiven en plots een groepje vinken. Daarna nog wat vinken. Ze landen in bomen en struiken. Vliegen golvend verder zuidoostwaarts. Dus trek!!... Ik begin te tellen. Zo rond 11.00 uur. Om kwart voor twaalf komt er geen enkele vink meer over. Het stukje tuin waar ik over kijk is ongeveer 50m bij 50m, omzoomd met bomen en struiken. Wat er verder allemaal langs trekt is niet te zien. Resultaat: 367 vinken over getrok ken in 3 kwartier. Breskens, Golepol- dersedijk. 28-2-2009 In de tuin van Sjaak Her man zag hij bloeiend speenkruid en hij hoorde een slaande vink. Zomer 2008 was er in Breskens een broedgeval van een boomvalk. Er zijn 2 jongen gezien. En ze hebben ook ge zien dat er libellen werden gevangen. Mededeling: Elly Focke. Op 3 maart zag Pieter Ahsmann in Aar denburg een witte hermelijn bij zijn erf. In februari/maart telden mensen van Het Zeeuwse Landschap, Rene Beijersbergen en Fred Schenk, wel 48 zeehonden op de Hoge Platen in de Westerschelde.

't Duumpje | 2009 | | pagina 19