Geslaagde vrijwilligersdag door Roger Blaakman 30 liter soep, HO bolussen, 23 taarten, 240 broodjes, 120 enthousiaste be zoekers, 44 knotwilgen, 360 meter meidoornhaag, 17 fruitbomen, 20 meter takkenril, 50 takkenscharen, 50 ladders, 75 paar werkhandschoen voor volwassenen, 30 paar voor kinderen, 50 zagen, 2 musterdpaarden, 4 EHBO-kisten met bemanning én... een prachtige locatie én... mooi weer! Alles was in gereedheid gebracht [Ton de Koning], Dit waren de ingrediënten voor een zéér geslaagde Zeeuwse vrijwilligers dag op zaterdag 21 februari. Elk jaar wordt deze vrijwilligersdag georgani seerd door de Stichting Landschaps beheer Zeeland (SLZ) uit Goes. Dit in samenwerking meteen lokale natuur beschermingsvereniging. En dit jaar was 't Duumpje aan de beurt. Plaats van actie was deze keer B B in de Morelleput van Jan en Corry de Zwart gelegen aan de Sint Bavodijk te Nieuwvliet. En het mag gezegd, een toplocatie om de in grote getale toestromende vrijwilligers, knotters uit heel Zeeland, te ontvangen en aan het werk te zetten. Maar ook om te ontspannen, te kletsen en ervaringen uit te wisselen. Want hiervoor is zo'n vrijwilligersdag ook opgezet. Werken in het veld, heel vaak vrijwilligerswerk, doen ze het gehele jaar al. Op het landgoed van de familie de Zwart, liggend in het prachtige land schap van de Groote Sint Anna Polder, was alles aanwezig en in gereedheid gebracht om de trappelende bezoe kers, waaronder ook veel kinderen, te vermaken. Jong en oud werden, volgens traditie, ontvangen met een, door de gastvrouw zelf gebakken Zeeuwse bolus, waarna de interim-voorzitter van 't Duumpje, Walter de Milliano de opening ver richtte. Hierna startte het ochtend programma dat zich buiten op en rond het erf afspeelde. Velen kozen om mee te lopen met één van de twee excursies. Gekozen kon worden uit het onderwerp "Landschap, erf en cultuur historie". Keuze Uit twee excursies [Ton de Koning], Deze excursie kon helaas niet door de gastheer, Jan de Zwart, geleid wor den wegens ziekte. Gelukkig was een Awie legt Uit [Robert Wielemaker], De excursies werden zowel 's morgens als 's middags gegeven zodat de knot- ters ook gelegenheid hadden hieraan deel te nemen. De vele aanwezige knotters werden r door Pieter Voets van de SLZ keurig in groepen verdeeld en onder begeleiv ding van leden van de knotwerkgroep van 't Duumpje, die zich hiervoor ook r weer, hoe kan het anders, vrijwillig hadden opgegeven, naar de werklo- caties rondom het erf geleid. Aldaar c hadden vele medewerkers van de SL? 's morgens vroeg om half acht al bij elke boom een ladder geplaatst en I de nodige zagen gereed gelegd. De s aanwezige knotbomen werden hiernal met veel enthousiasme van hun gewe' ontdaan. Petrus van 't Westeinde gaf doorlopend een demonstratie "mustei maken". De dubbele rij meidoornhags

't Duumpje | 2009 | | pagina 6