Duumpjesavond 27 juni 2009 |Hk_ Eric Blaakman Op 27 juni jongstleden vond de jaarlijkse Duumpjesavond plaats te Retranchement. De opkomst van totaal 30 leden viel een beetje tegen. Misschien door het mooie weer, misschien vanwege veel vakanties. De aanwezigen hebben echter kunnen genieten van een geslaagde avond met een afwisselende opzet. De avond begon om 16.00 uur met koffie, thee en appeltaart, zelf gemaakt door Pietje Simpelaar. Dagvoorzitter Eric Marteijn cHans van Kuijk). Joera de Moeree tHans van Kuijk). EriC Blaakman (Hans van Kuijk). Fred Schenk geeft een verhelderende toelichting cRuudLie Om 16.45 startten twee wandelingen: Fred Schenk leidde een groep door de Versche Polder en Willem Leopold- polder. De wandeling was mooi en de toelichting van Fred op de inrichting van het gebied zeer verhelderend. Martin van der Sluis en Lucien Boerjan leidden een groep over de wallen van Retranchement. Eveneens zeer inte ressant, er werden zelfs Boomkikkers gevonden. Even natafelen Hans van Kuijk). Na de wandelingen werd de innerlijke mens versterkt met soep en broodjes. Ook zeer smakelijk waren de kersen, door Flans en Anna meegebracht. Verder was er ruim voldoende tijd om na te praten over de wandelingen of gewoon lekker bij te praten over andere zaken. Na de maaltijd was het tijd voor het avondprogramma. Eric Marteijn opende dit gedeelte als dagvoorzit ter. Joera de Moeree van de Dienst Landelijk Gebied gaf een inleiding over de nieuwe natuurprojecten in West Zeeuws-Vlaanderen met veel prakti sche toelichting en achtergrond. 280 ha is reeds gerealiseerd, 280 ha staat alweer op de rol. De inleiding van Joera genereerde al diverse vragen en stellingen. Tijdens de daaropvolgende fotoreportage met inrichtingsvoorbeelden van nieuwe natuurprojecten door Eric Blaakman werd de discussie verder doorgevoerd. Een uitgesproken standpunt namens 't Duumpje ontstond nog niet, maar er kwamen de nodige ingrediënten naar boven. Aan het bestuur de taak om hier verder vorm aan te [laten] geven. Al met al een gezellige en inspirerende Duumpjesavond. Dit alles dankzij de open en constructieve bijdrage van de leden, de toelichtingen van Fred, Lucien, Martin, Hans en Joera, en het voorzitterschap van Eric. Je zou dan bijna vergeten dat zo'n Duumpjesavond niet mogelijk is zonder ondersteuning bij de catering. Ellen, Marjon, Els en Hanneke: bedankt voor jullie hulp.

't Duumpje | 2009 | | pagina 10