Even uitrusten op de vijverrand, IJzendijke, [ca. 3,5 meter] (Hank Prins) al tegen één van de raampjes van de open slaande deuren gevlogen. Daarna zat hij op de stoep met zijn prooi. Mijn vrouw zei nog: "Hij is vast beschadigd", maar volgens mij had het zo'n vaart niet gelopen. Het leek er eerder op dat "onze" Sperwer ver baasd was over z'n eigen vangstprestatie. In ieder geval duurde het behoorlijk lang voordat hij van z'n prooi begon te eten. Sperwer met prooi op het terras, IJzendijke, [ca. 9 meter] [Hank Prins) Door de plaats waar hij verkoos zijn prooi op te eten leek de Sperwer zich bijna "on der handbereik" te bevinden; onze "vakan tiegast" leek wel bijna "hand-tam". Zelfs de dikke bromvlieg die zich op de hoogte kwam stellen van de vorderingen van het maal van de Sperwer is duidelijk te zien. Later kwamen er nog meer vliegen en ook wespen op de prooi af. Aangezien mijn vrouw en ik op ons terras van de zon wilden gaan genieten heb ik uiteindelijk, nadat "vriend Sperwer" zijn buik kennelijk vol had en uit eigener bewe ging via een tussenlanding bij de vijver was verdwenen, het stoffelijk overschot van de Merel achterin de tuin tussen de struiken gegooid. We stelden niet echt prijs op een gezelschap van vliegen en wespen zo vlak bij. Een uur of drie later, toen wij heerlijk in het zonnetje zaten, kwam "vriend Sperwer" de tuin weer binnen vliegen. Enige meters van het terras streek hij neer op het pad met kinderkoppen en liep bijna als een kip steeds dichter richting terras. Uiteraard bleven mijn vrouw en ik doodstil zitten in afwachting van de voortgang van het "spektakel". De Sperwer had klaarblijkelijk een zeer goed geheugen voor de plaats waar hij zijn voor driekwart opgepeuzelde prooi had achtergelaten. Hij "scharrelde" wat rond op ons terras, vond (uiteraard] zijn prooi niet meer terug en ging toen schijnbaar "verontwaardigd" op de stoep van de openslaande deuren "in hongersta king". Wat ons zeer verbaasde was het gedrag van de Sperwer en dan vooral de schijnba re tamheid van onze "gast". De onderlinge afstand tussen "vriend Sperwer" en mijzelf bij het "besluipen" toen hij op de vijverrand zat en ons op het terras was telkens in de orde van zo'n 3,5 meter. Typisch zo'n voor val van "iets watje maar eens in je leven meemaakt" naar ons idee. Ook de bromvlieg heeft honger, IJzendijke, [ca. 1,5 meter] (Hank Prins) Samen "een terrasje pikken", IJzendijke, [ca. 3,5 meter] (Hank Prins)

't Duumpje | 2009 | | pagina 20