Planologie heeft een nieuwe voorzitter door Leo van den Broeke Zoals bekend heeft Leo D'Hoore de voorzittershamer van de Planologie werk groep aan Leo van den Broeke overgedragen. We zullen de enorme parate kennis van Leo zeker missen. Naast de vele kennis die bij Planologie aanwezig is mogen we Leo gelukkig altijd nog eens bellen voor advies. Wie is Leo van den Broeke? Gelukkig getrouwd en vader van twee zonen, en sinds februari 2009 op 61-jarige leeftijd in de VUT na 35 jaar bij Dow te hebben gewerkt als milieucoördinator. Tevens was ik daar verantwoordelijk voor de natuur, denk daarbij aan emissies die vrijkomen als depositie op het Nature 2000 gebied de Westerschelde maar ook aan de Flora- en Faunawet die geldt voor het gehe le 450 hectare grote Dow terrein. Wet- en regelgeving was voornamelijk mijn vak wat zeer van pas komt bij Planologie. Verder heb ik nog steeds veel goede kontakten bij de provincie. Sinds kort ben ik tevens benoemd tot commissielid van het Water schap Zeeuws-Vlaanderen waardoor ik ook daar landschap en natuur kan inbrengen. Voor de komende tijd hecht ik heel veel waarde aan goed overleg tussen alle partijen. Luisteren naar elkaar en waar mogelijk proberen om er gezamenlijk uit te komen. Fleldere afspraken maken en je dan ook aan de afspraken houden. Soms zullen we moeten blijven kiezen voor de rechter maar ook dan zullen we niet meer en minder dan de toegestane wettelijke wegen bewandelen. Lopende zaken ledereen heeft het kunnen lezen: de Raad van State heeft groen licht gegeven voor de Rondweg Aardenburg. De strijd is nog niet helemaal gestreden, 't Duumpje heeft bezwaar ingediend bij LNV tegen het verstrekken van een ontheffing flora- faunatoets. Daarop heeft LNV aanvullende voorwaarden gesteld aan de ontheffing en deze alsnog verleend. Fliertegen hebben wij een beroep ingesteld bij de rechtbank te Middelburg. Eerst dient er een uitspraak te komen van de rechter voordat met de werkzaamheden kan worden gestart. Wordt vervolgd. Veel aandacht wordt er momenteel be steedt aan het ontwerp Bestemmingsplan Buitengebied dat momenteel ter visie ligt. Een hele klus want het gaat hierbij vaak om kleine veranderingen voor een groot Leo van den Broecke. gebied die mogelijk negatieve gevolgen kunnen hebben voor het landschap. We hebben een stap vooruit gemaakt in onze kontakten met de gemeente. Steeds wanneer we een zienswijze of bezwaar inbrengen organiseert de gemeente een overleg tussen de indiener van een project, 't Duumpje en de gemeente. In vrijwel alle gevallen wordt er na goed overleg een compromis gevonden dat voor alle partijen aanvaardbaar is. De ambtenaren van de gemeente spelen hierbij een cruciale rol. Deze werkwijze spaart veel tijd en geld en de natuur en het landschap wordt geen geweld aangedaan. Ons periodiek overleg met de gemeente moet beter. Teveel zaken blijven liggen bij de gemeente zeker waar het gaat om handhavingstaken. We blijven in overleg en blijven werken en hopen op verbete ring, zeker nadat de reorganisatie bij de gemeente achter de rug is. De bliksemopruimactie Elderschans, georganiseerd door Theo Aernoudts, heeft veel positieve reacties opgeleverd. Ook de gemeente was positief. Ook zijn er als altijd een aantal lopende zaken die onze aandacht vragen. Eén daar van is het beroep dat we gezamenlijk met de Stichting Zorg voor Ruimte en Milieu hebben ingesteld bij de Raad van State tegen het verlenen van de milieuvergun ning voor de varkenshouderij Raaijmakers in Aardenburg. Tot slot, we zoeken nog steeds versterking voor de werkgroep planologie. Wil je wat meer weten bel me en ik zal het graag uitleggen, tel. 0117-306024.

't Duumpje | 2009 | | pagina 5